Populární typy zvýraznění na obarvených vlasech

Zvýraznění na obarvených vlasech je vynikající kompromis pro ženy, které se nemohou rozhodnout o kardinální změně barvy.To vám umožní vytvořit módní a krásný obraz, přidat objem do vlasů, zdůraznit strukturu a přidat trochu "pepře".

Stojí za to zdůraznit obarvené vlasy?

Mnoho dívek se obává jedné velmi důležité otázky: „Je možné zvýraznit obarvené vlasy?“.Většina odborníků se proti těmto experimentům postaví.Zaprvé, opakované nanášení čiřovače a barvy negativně ovlivňuje stav vlasů a vede k poškození jeho struktury.Za druhé, barevné prameny mohou být zvýrazněny mnohem horší než ty přírodní.Samotný proces je obtížný a ne vždy dává požadovaný výsledek.Proto by tento postup měli provádět pouze dobří a zkušení řemeslníci.

Poznámka! Rozhodnete-li se zvýraznit obarvené vlasy, uveďte pro sebe, jaký efekt chcete dosáhnout.Tato malířská technika bude nejúčinnější právě v případě, kdy je třeba odlehčit dlouho nudnou barvu nebo pokud je třeba skrýt zarostlé kořeny.

Kdy mohu začít?

Kolik může být barvení provedeno po barvení?Mezi těmito postupy by měly uplynout nejméně dva týdny.Doporučuje se používat barviva stejné značky.A ještě jedna věc - ujistěte se, že test na absenci alergické reakce na složky barvy.

Typy zvýraznění

Zvýraznění po zabarvení může být několikdruh.Podívejme se na každou z nich.

Na černé vlasy

Zvýraznění černé vlasy je ideální způsob, jak změnit jiný odstín.Proces však není tak jednoduchý, zvláště pokud chcete získat konkrétní tón.Navíc tento typ barvení způsobuje velké škody, protože bělení černých vlasů nebude tak jednoduché.Chcete-li to provést, budete muset udělat relaci 2-3 krát s intervalem dvou týdnů.V tomto krátkém období budete moci zlepšit stav svých vlasů pomocí různých masek, sér a balzámů.Pokud se chystáte opustit černou základnu, stačí pouze zvýraznění, které lze v budoucnu nahradit zbarvením.Rostoucí kořeny můžete samozřejmě namalovat černě a znovu je zvýraznit, ale to je škodlivější.

Důležité! Dělají se černé vlasy na kontrast?Jedná se o docela populární postup, ale musíte si uvědomit, že je to velmi škodlivé pro zdraví vlasů.

Pro dámy s tmavovlasými vlasy je vhodných několik módních možností barvení najednou:

 • Benátskáje šetrný postup, který umožňuje změnit obrázek bez větší újmy.Jeho specifičnost spočívá v částečném malování jednotlivých zámků ve světlých odstínech, které se velmi hladce proměňují v tmavý tón.Barva je stejná, ale její intenzita bude úplně jiná.Nejkrásnější benátské zvýraznění na dlouhých vlasech;
 • Kalifornie- připomíná účinek vypálených vlasů na slunci.Aby to bylo možné, kombinuje mistr několik odstínůjedna barva, která se od sebe liší hloubkou.Co je důležité, u tohoto typu malby není kořenová zóna vůbec ovlivněna, protože asi 5 cm ustupuje od kůže. O výhodách zvýraznění Kalifornie napsali tento článek ;
 • Balayazh- Tato technika je populární mezi hollywoodskými hvězdami.Klade důraz na strukturu účesu.U balalasy jsou obarveny pouze špičky, proto se tato technika také považuje za šetrnou.Barevná paleta se může velmi lišit, ale upřednostňují se přírodní odstíny - měď, béžová, ořechová, káva, čokoláda a med;
 • Brondingje neuvěřitelně složitá technika, díky níž se z brunetky můžete snadno proměnit v nádhernou blondýnku.Hlavní věc je vybrat správný odstín.Ideální světlý ořech, perla, béžová, perla;
 • Sůl a pepř- bílé zvýraznění s častými a tenkými prameny vypadá stylově a elegantně.To je nejlepší volba pro extravagantní ženy - mladé i zralé;
 • Barvaje vynikající volbou pro odvážné dívky, které touží po pozornosti.V tomto případě může mistr ukázat všechny nepokoje své fantazie pomocí červené, modré, červené a dokonce zelené.Barva může být buď jednotlivé prameny nebo konce vlasů.

Také to vypadá krásně a módní ombre-color.

Na tmavých vlasech

Zvýraznění na tmavých vlasech (hnědá, čokoláda, káva)velmi krásná a snadno a mnohem bezpečnější.Nepotřebují kardinální čištění - pokud vaše vlasy nejsou mnohokrát natřeny, budete moci okamžitě dosáhnout požadovaného odstínu.

Těm, kteří si nepřejí úplně opustit tmavou základnu, se doporučuje pokračovat v postupu zbarvení.A aby výsledek vypadal co nejvíce harmonicky, musíte vybrat tóny z jednoho barevného schématu.Například pro tmavě hnědé vlasy je ideální barvení koňakem, medem nebo zlatými odstíny.

Přečtěte si také: zbarvení pro blondýnky - vyberte vhodnou barvu

Zapnutoblond vlasy

Pro světlé blond a blond ženy je nejsnadnější zvýraznit barevné vlasy, protože vůbec nemusí používat bělidlo.Hlavní věcí je najít stín, který se nespojí se světlou základnou.Jinak nebude takové barvení použito.Popelnice tak mohou bezpečně barvit prameny v chladných tónech (perla, stříbro).Majitelé zlatých kudrlinek jsou však vhodnější pro teplé odstíny - med, šampaňské, koňak, karamel atd.

Úhledné tmavé prameny - čokoláda, tmavý karamel, káva - vypadají o nic méně přitažlivé ve světlých vlasech.Dávají hlavní barevnou hloubku a objem vlasů.Mohou být umístěny v rámečku obličeje a přitahují k tomu další pozornost.

​​

Budete mít zájem o : TOP-15 módní odstíny pro blond

Tip! Pro usnadnění bojezarostlé kořeny, vyberte pro zvýraznění odstínu, který bude vypadat jako vaše přirozená barva.Takže můžete navštívit kadeřník méně často.

Na světlých pramenech vypadá skvěle nejen tradiční, ale také světlé zvýraznění.Poté, co se rozhodnete pro takový odvážný experiment, zkuste nejprve namalovat pouze jeden pramen tónovací směsí.To vám usnadní opravu výsledku, pokud se vám nelíbí.

Měli byste také zvážit svou věkovou skupinu a profesní činnost.Pokud máte více než 30 let a seriózní práci, pak je pravděpodobné, že blondýna se zářivě červenými proužky bude nejlepším doplňkem vašeho obrazu.

Důležité! V žádném případě byste neměli zvýrazňovat silně bělené vlasy - v důsledku toho budete mít spálenou „žínku“.

V následujícím videu se naučíte techniku ​​zvýraznění tmavých vlasů:

Na rudých vlasech

Zrzavé dívky mohou také zvýraznění barevných vlasů, ale pouze za předpokladu, že nepoužívaly přírodní henu.Žádný profesionální kolorista nemůže převzít takovou odpovědnost, protože konečný výsledek může být prostě hrozný - modrý nebo zelený.Pokud jste použili běžné barvy, můžete bezpečně používat benátské zvýraznění hnědým, načervenalým nebo bílým nádechem.Zde je nutné vzít v úvahu typ barvy:

 • Jaro - jasně červená, oranžová, ohnivě červená;
 • Podzim je šarlatový, káva;
 • Zima je platina, stříbro;
 • Léto -karamel, broskev, měď.

Barvení tohoto typu zřetelně obnoví obraz a učiní vás mladším a mnohem zajímavějším.Může být provedeno jak se vzácnými širokými, tak i častými tenkými prameny, které jsou umístěny buď po celé délce, nebo asymetricky.

Doporučení! Chcete-li dosáhnout plynulých přechodů mezi červenými a zvýrazněnými zámky, musíte smíchat dva tóny ze stejného barevného schématu.Hlavní věc je, že konečný výsledek se liší od původního maximálně o 2-3 tóny.

Jemné zvýraznění

Technika jemného zvýraznění je ideální pro barvené vlasy.Vytváří účinek vybledlého zámku a stěží viditelného oslnění.Chcete-li dosáhnout tak úžasného výsledku, musíte vybrat velmi malé prameny a lehce je zesvětlit jemným tónovacím prostředkem.

Doporučení! Při použití tónovacích přípravků by se člověk neměl nechat unést hluboce čistícími šampony - myjí barvu.

Zvýraznění kontrastu

Jak je vidět na této fotografii, kontrastní skvrna vypadá jasně a stylově.To je ideální volba pro odvážné a mladé!Jedinou nevýhodou je, že prameny je třeba odlehčit.Teprve poté bude červená, modrá, fialová a žlutá vypadat nádherně.Pro tuto techniku ​​budete potřebovat trvalé permanentní barvivo, jehož barva musí být vybrána správně.Například, modré zámky nevypadají dobře na blond se znatelným žlutým nádechem.Ale na popel nebo neutrální jsou prostě perfektní.

Doporučení! Provedení kontrastní techniky vyžadujepřesnost, jinak bude obraz vulgární.Důvěřujte tomuto procesu pouze se zkušeným koloristem.

Péče o vlasy po dvojím barvení

Vlasy, které prošly dvojitým barvením, vyžadují zvláštní péči.Takové zámky se stávají náchylnými k vnějším vlivům, rychle se rozbijí a rozdělí.Chcete-li je obnovit, postupujte podle těchto pravidel.

 • Pravidlo 1.Umyjte si vlasy šamponem pro barevné vlasy.
 • Pravidlo 2.Po každém mytí naneste kondicionér nebo balzám (můžete použít ten, který není třeba omývat).
 • Pravidlo 3.Jednou týdně si vytvořte masku s vyživujícím nebo zvlhčujícím účinkem.
 • Pravidlo 4.Před mytím vlasů po dobu asi 1 hodiny namažte konce olejem - lopuchu, olivy, ricinu atd.
 • Pravidlo 5.Jakpoužívat kulmu, žehlení a natáčky méně často.
 • Pravidlo 6.Při sušení horkým fénem nasměrujte vzduch pouze do kořenové zóny.Špičky by měly oschnout samy o sobě nebo na chladném vzduchu.
 • Pravidlo 7.Když jdete ven, schovávejte své vlasy před sluncem.
 • Pravidlo 8.Nespávejte s volnými kadeřemi, splétejte je do copu.Tím se sníží riziko zranění.
 • Pravidlo 9.Odmítněte kovové vlásenky, pevné elastické pásky a jiné nebezpečné doplňky.Při silném tahu se oslabené prameny snadno odlomí a vypadnou.
 • Pravidlo 10.Ujistěte se, že používáte speciální sérum.

Viz také:Jak na tobronzování na tmavých vlasech doma (video)