Prášek pro zvýšení objemu vlasů

Prášek pro objem vlasů je relativně nový produkt na našem trhu, který vám umožní vytvořit maximální kořenový objem a modelovat účesy podle vašich představ.Navíc používají prášek se stejným úspěchem doma i v kadeřnických salónech.

Co je to lék?

Co je objemový prášek?Vzhled se podobá talekému prášku nebo suchému šamponu, tj. Je to suchý, velmi lehký hedvábný prášek, bílý ve své hmotě.Složení produktu se liší od různých výrobců, ale vždy zahrnuje následující složky:

 • oxid křemičitý - hlavní složka, která zajišťuje fixaci kadeře;
 • viskózové vlákno - nejmenší a nejtenčí segmenty jsou položeny na přírodní vlasy, aby se zvýšil jejich objem.Prameny vypadají silnější;
 • glycerin - umožňuje rovnoměrně distribuovat prášek a dát pramenům lesk;
 • kyselina citronová - poskytuje kyselé prostředí, protože u zdravých vlasů je pH zkresleno na stranu kyseliny;
 • benzoát sodný a další složky, které zajišťují stabilizaci vlastností a dlouhodobé používání;
 • Malé množství vody je univerzální rozpouštědlo.

Suchý prášek je velmi lehký, snadno se s ním manipuluje a ke zvýšení objemu i hustých vlasů to vyžaduje jen velmi málo.

Výhody novosti

Poprvé se tento nástroj objevil velmi dávno.Je pravda, že jej používali hlavně proto, aby vlasům nepřidali objem, ale simulovali umělé kadeřena paruku.Kromě toho nástroj také sloužil jako ochrana proti molům.Paruky byly před skladováním pečlivě ošetřeny práškem a před použitím česány.Přebytečný prášek byl odstraněn a paruka si udržela svůj tvar, někdy velmi složitý a zdvořilý.

Dnešní styling se používá k vytváření objemu na vlasech, opravě kadeřů, srážky modelů atd.Jeho aplikace poskytuje mnoho výhod jak profesionálním, tak i amatérským.

 • Hlavním úkolem produktu je přidat objem vlasům.Pokud to však za normálních podmínek vyžaduje fén a velmi zbytečný stylingový nástroj, pak s práškem stačí více než několik zrn prášku.
 • Prášek poskytuje skutečně pevné držení.A to se netýká pouze objemu poblíž kořenů, ale také tvaru naskládaných kadeří.Tento nástroj může a měl by být použit k vytvoření nejsložitějších účesů.

 • U zlobivých a hustých vlasů pro modelování se zpravidla používá velmi rigidní styling.Prášek poskytuje stejný účinek díky mechanickému působení: vlákna z viskózy, zahušťování vlasů, jako by blokování jeho schopnosti změnit směr, respektive, styling i na nejtvrdších pramenech trvá mnohem déle.
 • Tenké, lehké a hladké vlasy dodávající objem a tvar jsou ještě obtížnější.Takové prameny jednoduše odlétají od sebemenšího úderu větru a tepelného ošetření - vysoušeč vlasů, žehlení, prakticky nedává účinek.Prášek, opět díky zahuštění vlasů, vytváří pramenydočasně tužší a těžší, v tomto případě se objem udržuje mnohem déle.
 • Prostředek absorbuje nadbytečný mazu, a to jak z povrchu kůže, tak ze samotných vlasů.Pokud používáte pravidelný sprej, pak se kadeře rychle stanou příliš mastnými a po několika hodinách vypadají neuspořádaně.Prášek dává pramenům matný lesk a zachovává svěží vzhled účesu.
 • Prášek se spotřebovává velmi hospodárně: pro modelování svěžího objemu je potřebná pouze malá frakce, která se vejde na špičku prstů.
 • Prášek je vhodný pro všechny typy vlasů: mastné, normální, suché, zabarvené, dokonce poškozené po trvalém působení - produkt nemá negativní účinek a dokonce chrání vlasy před mechanickým poškozením.

 • Vyrábí se nejen bílý, ale spíše transparentní prášek, který poskytuje objem vlasů, ale také zbarvený, určený k ozdobení pramenů ve účesu.Nejoblíbenější jsou však nástroje, které vám umožní zesvětlit vlasy na několik tónů.

Při pokládce barevnými kompozicemi je povoleno používat vysoušeč vlasů, kulmu a žehlicí stroj.

Nedostatky produktu

Prášek má také své nedostatky.

 • Dívky s tmavými vlasy ho zřídka používají.U tenkých pramenů je zapotřebí velmi malé množství prášku a na tmavém pozadí zůstává neviditelný.Ale s hustými hustými vlasy potřebuje víc a dá jim šedivý odstín.
 • Vlasy ztratípružnost, na dotek se stanou suchými a tvrdými.
 • Prací prášek není snadný.Téměř všechny složky produktu nejsou rozpustné ve vodě, takže proces praní se stává čistě mechanickým.Šampon trochu pomáhá.Úplné odstranění produktu vyžaduje alespoň tři promývací postupy.
 • Problémem je také česání kudrlinek, zejména kudrnaté a kudrnaté.
 • Na rozdíl od lehkého stylu není kořenový prášek produktem denní péče.Doporučuje se použít v kritičtějších případech, kdy je třeba opravit složitý účes.

Použití produktu

Jak používat prášek?Hlasitost lze zvýšit dvěma způsoby.

 • Tuna prášku se z lahvičky nalije přímo na rozdělovač přibližně uprostřed.To by mělo být provedeno velmi pečlivě, protože přebytečný prášek povede k opačnému výsledku: kořeny se stanou mastnými a neudržují objem a účes bude vypadat chaoticky.Nástroj je rozložen podél dělení a pak hřeben jemně rozčesejte kadeře od kořene ke špičce.Poté počkají několik minut a začnou modelovat.

Během této doby vlasy získají nezbytnou tuhost a mohou si udržet svůj tvar.Můžete tak nejen zvýšit objem kořenů, ale také uzamknout prameny.

 • Můžete udělat i jinak: nalijte trochu prstů na prášek a votřete produkt do pokožky hlavy a vlasů.Výhodou metody je, že se nevytváří žádný přebytečný prášek,protože množství prášku je neustále sledováno.Kromě toho můžete okamžitě upravit požadovanou hlasitost.Mínus - metoda je ve větší míře vhodná pro krátké a středně dlouhé vlasy, protože bude nutné vyvinout další úsilí k opravě dlouhých.
 • ​​

Prášek nanášejte pouze na čisté vlasy.Při nadbytku tuku se prášek změní v samostatné hrudky.Produkt byste neměli používat několik dní v řadě a nemyjte vlasy současně: je nesmírně obtížné zbavit se nahromaděného prášku.

Doporučuje se použít složení ve velmi malých dávkách.V případě potřeby můžete postup vždy zopakovat, přičemž přebytečné prostředky se můžete zbavit pouze důkladným omytím vlasů.Kromě toho je lepší modelovat účes před oblečením: je obtížné odstranit prášek z oblečení.

Tipy, které vám pomohou aplikovat prášek pro zvýšení objemu vlasů:

Na vaše vlasy můžete přidat chmýří pomocí snížení objemu !

Přehled prášku na vlasy

Tento neobvyklý nástroj se okamžitě stal velmi populárním, takže dnes většina známých výrobců má ve své řadě prášků pro fixaci a modelování kadeří.Který z nich je nejlepší, je určen na základě jejich vlastních preferencí.

 • Schwarzkopf OSIS +- je nabízen ve 2 verzích.Produkt v červeném balení má tradiční matovací efekt a složení v bílé barvě dodává kadeřům lesknoucí se lesk a je více dekorativní.Obě možnosti vytvoří svazek během několika sekund.Existuje prášek, respektive 1032 a 1053 p.

 • Schwarzkopf got2b Práškový prášekje klasický kořenový prášek poskytující extrémní objem kadeří.Je vhodný pro modelování na dlouhých vlasech, protože má velmi dobrou fixaci.K dispozici je láhev o hmotnosti 10 g 272 p.

 • Powder Play Big Sexy Hairje lehký bezbarvý prášek, který dodává objem tenkým i hustým těžkým vlasům.Vhodný pro použití na tmavé vlasy.Produkt je bez zápachu a relativně snadno se opláchne.Stojí to od 1536 p.

 • Taft „Okamžitý objem“- klasický stylingový prášek, zvláště vhodný pro mastné vlasy, protože dává kadeřům matný lesk.Velmi snadné použití a hospodárné použití.Cena je cenově dostupnější: sklenice o hmotnosti 10 g se spotřebuje měsíčně s dlouhými vlasy a stojí 220 r.

Budete mít zájem o: 5 nejlepších bělicích prášků na vlasy

Recenze

Stejně jako všechny ostatní kosmetické přípravky není sypký prášek univerzální metodou modelování.Pro tmavovlasé dívky je to méně vhodné a v žádném případě není určeno pro každodenní použití.

S výhradou těchto omezení jsou přezkumy produktů obvykle kladné.

Jaroslav, 24 let:

Přítel mi doporučil Taft „Instant Volume“.Nečekal jsem zázrak, ale opravdu jsem chtěl najít alternativu k lakování.Prášek je účinný, s mými vlasy až k lopatkám je objem držen několik hodin.Nelze jej však používat každý den, protože je obtížné ho umýt.

Catherine, 32 let:

Po těhotenství si střihala vlasy a začala nosit krátký střih.A pak se ukázalo, že moje vlasy byly příliš tenké.Nelíbí se mi lak, takže dávám přednost prášku ze Schwarzkopf.Na rozdíl od doporučení používám téměř každý den: jen trochu ráno, večer si jen dobře umývám vlasy jemným šamponem.

Marina, 28 let:

Nemám rád laky při pokládání, protože potřebuji pouze bazální objem a ne úplnou fixaci.Prášek mi vyhovuje, protože potřebuje jen trochu.

Svetlana, 25 let:

Podle mého charakteru jsou moje kadeře tenké a slabé, takže jsem se naučil modelovat objem od dětství.Používám lak, pěnu a prášek.Mousse je dobrá pro každodenní použití a já používám prášek před odjezdem do klubu.

Tatyana, 27 let:

Prášek není vhodný pro trvalé použití: sotva si umyjete vlasy.Ale když je objem skutečně potřebný, pak je nástroj jednoduše nezbytný.A pokud je hromada také nejsnadnější vyrobit, pak hlasitost zůstane až do pozdních nočních hodin.

Prášek pro zvýšení objemu vlasů je účinným nástrojem pro fixaci a modelování účesů.Avšak právě díky této kvalitě není prostředek vhodný pro každodenní použití.

Viz také:Jak aplikovat prášek na vlasy pro přidání objemu (video)