Přehled populárních technik pro zvýraznění na náměstí

Zvýraznění na čtverci lze připsat nejoblíbenějším typům barvení.Nelze ji nazvat kadeřnickou novinkou, ale tato technika zřejmě nikdy neztratí svůj význam.

Výhody malby

Zvýrazňovač má řadu velmi důležitých výhod:

 • Dělá účes stylovým a celkovým vzhledem mladým a docela moderním;
 • Změkčuje hrubé rysy;
 • Poskytuje objem vláken, zvyšuje nádheru;
 • Zdůrazňuje strukturu a tvar střihu;
 • Rozostří barvu vlasů;
 • Vhodné pro světlé i tmavé vlasy;
 • Neexistují žádná věková omezení;
 • Rozdíly v přiměřených nákladech;
 • Masky šedivé vlasy;
 • K dispozici pro seberealizaci;
 • Ne tolik poškození pramenů, jako je monochromatické barvení.

Populární techniky

Zvýraznění účesu lze provést různými způsoby, protože krátký účes je pouze o něco nižší než střední nebo dlouhý cop.Podrobněji zvažte nejběžnější techniky barvení.

Klasická

Klasická metoda zvýraznění zahrnuje rovnoměrné rozložení světelných pramenů po vlasech.Blond poznámky na pozadí tmavých vlasů vypadají jasně a odvážně.Vytvářejí také efekt spálených pramenů, což je patrné zejména na nepříliš tmavé základně.Na žádost klienta lze barvu zvlnění změnit tónováním - tím se zjemní kontrast mezi nativní a výslednou barvou.

Multitonal

Nejčastěji se krásné multitonální zvýraznění provádí na světle hnědé nebo kaštanovém podkladu.Pomocí této techniky můžete hrát hru sluneční záři, ztracené ve vlasech.Vypadá to velmi přirozeně a neuvěřitelně stylově.A co je nejdůležitější, jen málokdo by si myslel, že váš účes je výsledkem pečlivé práce stylistky.

Peek-a-Boo

Technika Peek-a-Boo je ideální pro ořezávání.Jeho podstata spočívá v zbarvení spodní části účesu ve světlé nebo tmavé barvě.Tento efekt vytváří vizuální objem a krásu, zdůrazňuje vlastnosti a krásný ovál obličeje.Pokud máte čtverec se třesky, můžete jej malovat.Co se týče odstínů, odvážné dívky se hodí k extravagantnímu gama, ostře kontrastující se základní barvou vlasů.Ale fanoušci klasiky se budou lépe dívat na klidnější barvy.

Šílené barvy nebo jasné zámky

Jasné zvýraznění je ideální pro mladé dívky.Mohou barvit celou hlavu vlasů nebo vytvořit pruh v rámečku obličeje.Vyberte si jakoukoli barvu - červenou, modrou, fialovou, růžovou, žlutou atd. A aby vypadaly stejně jasně jako na fotografii, musí být prameny vybarveny speciálním gelem.Přečtěte si více o kreativní barvení zde.

Důležité! Hlavní výhodou zvýraznění bláznivých barev je jeho křehkost, protože v případě potřeby můžete použít nejen trvalé, ale také jemné barvy nebo toniky.Ten se po asi 10 mytích běžným šamponem zcela omyje.

Majimesh

Majimesh je módní a neuvěřitelně krásná technika, která je ideální pro světle hnědé prameny.V první fázi postupu jsou vlasy barveny světlem.Poté se z nich vyberou velmi tenké prameny, které jsou zvýrazněny speciálním nástrojem, který zahrnuje včelí vosk a jemný čistící krém.Právě tato barva vám umožňuje omezit negativní účinky chemie na vlasy.Pokud jde o střih, ideální volbou je bob nebo bob na noze.

Peří

Zvýraznění peřím lze bezpečně nazvat nejoblíbenějším typem zbarvení.To je přesně to, co nejčastěji hraje doma, pomocí čepice s malými otvory a speciálního háku.

​​

Francouzština

Francouzské zvýraznění se provádí pouze na světlých vlasech bez předchozího zesvětlení.Toto je nejlepší způsob, jak dát jasu a osobnosti obrazu a rysům obličeje - expresivitě.Při obarvení tohoto druhu provazce je obarveno co nejblíže základní barvě, aniž by naopak kontrastovalo.To je jedna z šetrných metod, takže si nemůžete dělat starosti se zdravím vlasů.

Dvoubarevný

Zdá se, že dvoubarevná skvrna je speciálně vytvořena pro krátký stříška.Pro něj jsou použity dva odstíny najednou, které patří do stejného barevného schématu a kontrastují na hlavní základně.

Zasklení

Velmi zajímavá technika, při které jsou vlasy zbarveny ne po celé délce, ale pouzepouze na konci.Během jeho provádění jsou prameny silně vyčesány, naskládány na ježka a potřeny nátěrem naneseným na dlani.Zasklení vypadá, že slunce líbalo vaše vlasy.Dokonale se hodí na tmavé vlasy zastřihnuté pod stříška.

Veil

Jedná se o šetrnou techniku, která zahrnuje barvení pouze horní vrstvy vlasů.Z těchto zámků se vytvoří závoj, který pozoruhodně zdůrazňuje protáhlý nebo dlouhý čtverec se zvýrazněním.Chcete-li udělat závoj doma, oddělte horní vrstvu, vyberte několik tenkých zámků, obarvte je z kořenů a zabalte fólií.

V následujícím videu se dozvíte tajemství správného zvýraznění vlasů:

Opak

Pokud v klasickém zvýraznění používáte světloodstíny, pak se naopak opakuje všechno s přesným opakem - zahrnuje ztlumení jednotlivých pramenů a zpravidla se provádí na světlých blond nebo blond vlasy.Důležité je, že takové zbarvení zachovává přirozenost, protože hladké přechody vypadají velmi přirozeně.

Důležité! Opětovné zvýraznění je skutečnou spásou pro vlasy poškozené v důsledku příliš častého barvení.K jeho implementaci použijte jemnou barvu s živinami, které se starají o vlasy a dodávají jí zdravý lesk.

Diagonální nebo majicontrast

Majicontrast se nazývá barvení, kdy je kontrast rozložen po celé hmotě vlasůzámky.Mohou být buď barevné, nebo jednoduše velmi bělené (pokud zvýrazňují tmavé vlasy na čtverci).Tato technika vypadá na krátkých účesech neuvěřitelně krásná a je vhodná pro ty, kteří se nebojí být v centru pozornosti.

Důležité! Pro hlavní kontrast se používají stálá barviva a silná zjasňovače, takže takové barvení může způsobit významné poškození vlasů.

Kalifornie

Kalifornské zvýraznění se nejčastěji provádí na světlých a tmavých blond vlasech.Tato všestranná metoda barvení se vyznačuje jemným účinkem a extrémní přirozeností. Kalifornská technika zahrnuje použití několika odstínů z přírodní palety - medu, koňaku, pšenice.Tyto barvy spolu dobře ladí a dodávají účesu dobře upravený vzhled.Karamelová barva vlasů se zvýrazněním vypadá velmi stylově a krásně.

Poznámka! Rozdíl mezi nativními a barvenými vlasy je tak zanedbatelný, že se zdá, jako by vlasy samotné vyhořely pod horkými paprsky slunce.

Američan

Americké zvýraznění brunet s hnědýma očima dává účesu svěžest, revitalizuje ženský vzhled a činí jej modernějšíma atraktivní.Zpočátku byly prameny pro barvení vybírány chaotickým způsobem a zbarveny červeně, červeně, vínově nebo oranžově.V poslední době však byly relevantní přírodní odstíny, které dávají vlasům účinek slunečního záření.VObecně platí, že tato technika nemá žádné limity pro fantazii, takže si můžete vybrat libovolnou barvu, kterou chcete.

Balayazh

Technika balayazhy zahrnuje zonální barvení vlasů ve světlých nebo přírodních odstínech pomocí metody „stretch“.Tento typ malby na protáhlém koberci se zvýrazněním nemá věková omezení a vypadá skvěle na jakémkoli typu vzhledu.

Chcete-li se naučit, jak si doma udělat bungalov , přečtěte si tento článek

Částečné

Při částečném zvýraznění mohou být na obličej namalovány pouze rány nebo zámky.S jejich pomocí můžete dosáhnout dobrého účinku proti stárnutí.Zároveň zůstává většina vlasů nedotčena, což jistě osloví příznivce sparingových technik.

Nízký kontrast

Zvýraznění nízkého kontrastu je určeno pro srážky s jasnými grafickými čarami - například čtverec s nohou.Zbarvení tenkými zámky, jejichž barva se prakticky spojuje s hlavním odstínem zámků, dodá účesu svěžest a omlazuje obličej.

Doporučení! K dosažení původního a přirozeného účinku vymyjte čistič z některých pramenů o něco dříve.Pomůže to smíchat několik různých tónů.

Vlastnosti malby

Při zvýrazňování světle hnědého nebo tmavého čtverce nezapomeňte vzít v úvahu několik důležitých bodů:

 • Takže na tmavých vlasechK získání lehkých pramenů potřebujete velmi silné zjasňovače.V některých případechbarvení se provádí v několika etapách, proto zvolte pouze vysoce kvalitní produkty;
 • Kontrastní technika se nejlépe kombinuje s rozcuchanými prameny a roztrženými rány;
 • K zvýraznění tmavých vlasů nepoužívejte popel, stříbro a sněhově bílé barvy - budou vypadat jako šedé vlasy;
 • K získání zlatého odstínu se prameny zpracovávají tónovacími činidly;
 • Pokud chcete dosáhnout účinku spálených pramenů, stačí vlasy zesvětlit pouze několika tóny.Poté se hnědé vlasy stanou medem a tmavě hnědé vlasy zhnědnou.

Viz také: ombre na náměstí - módní světelná technika

Jakpéče o stříšku se zvýrazněním?

Zvýraznění na náměstí, bez ohledu na to, jak se provádí, vyžaduje řádnou a pravidelnou péči.Pouze v tomto případě lze poškozenou strukturu obnovit a kořeny pramenů posílit.

 • Pravidlo 1. Před barvením odstřihněte odříznuté konce.
 • Pravidlo 2. Ujistěte se, že provedete kurz obnovy masek a olejových zábalů.
 • Pravidlo 3. Použijte šampon určený k mytí barevných vlasů.
 • Pravidlo 4. Po každém praní zvlhčete vlasy kondicionérem nebo balzámem.
 • Pravidlo 5. Naneste výživné masky a séra jednou týdně.
 • Pravidlo 6. Vyhýbejte se paprskům slunce - používejte klobouky, panamu nebo jiné oblečení.
 • Pravidlo 7. Pokuste se použít co nejméně.žehlení, vysoušeč vlasů, kulma a natáčky.
 • Pravidlo 8. Dejte si pozor na chlorovanou vodu - omývá barvu.
 • Pravidlo 9. Pokud jsou zámky zažloutlé, zabarvte je speciálním stříbrným nebo fialovým tonikem.
 • Pravidlo 10. Nestříkejte mokré vlasy - to vede k roztažení a průřezu.

Viz také:Jak předvádět krátké vlasy (video)