Přehled populárních technik zvýraznění krátkých vlasů

Pokud jste šťastným majitelem krátkého střihu a chcete osvěžit znuděný styl, zvýraznění krátkých vlasů je přesně to, co potřebujete.Díky tomu budete moci vytvořit jedinečný obrázek, který vás odliší od davu.Hlavní věc je vybrat vhodnou metodu zbarvení.

Vlastnosti postupu

Nejprve si pospíšíme, abychom varovali všechny milovníky domácích experimentů - zvýraznění pro krátké srážky se doporučuje provádět pouze u kadeřníků a pouze u profesionálních koloristů.Faktem je, že výběr odstínů a oblastí pro barvení vyžaduje zvláštní péči a velké zkušenosti.Ve všech ostatních ohledech se malování krátkých vlasů příliš neliší od středních nebo dlouhých.Mistři neomezují módy ve výkonových technikách ani v paletě barev.Dnes jsou ženy k dispozici jak tradiční světelné odstíny, tak originální světlé barvy.Pro výběr správného tónu je třeba zvážit typ barvy.Například dívky s tmavými kadeřemi jsou ideální světle studené a teplé světlé barvy.Ale blondýna a blondýna mohou bezpečně experimentovat s tmavými barvami.

Výhody barvení

Krátké dámské srážky se zvýrazněním jsou mezi nejvíce nadšenými módy velmi žádané.Takovou popularitu lze velmi snadno vysvětlit - tento postup má mnoho výhod:

 • Pomáhá vytvořit živý a nezapomenutelný obraz;
 • Drsnější rysy jsou měkčí a jemnější;
 • Vizuálně zvyšuje nádheru a hustotu kadeří;
 • Zdůrazňuje konturu střihu;
 • Krásně zapíná přirozený tón vlasů;
 • Vhodné pro jakoukoli barvu vlasů;
 • Vytváří účinek plynulého přechodu odstínů, zejména pokud pán vezme tenké prameny;
 • Menší poškození vlasů nemá vliv na kořeny;
 • Nevyžaduje časté opravy, které šetří čas i peníze.

Jak můžete vidět na těchto fotografiích, krátké účesy se zvýrazněním vypadají prostě úžasně!

Variace na téma krátkého zvýraznění

V kadeřnictví existuje několik typů zvýraznění krátkých vlasů.Podívejme se na každou z nich.

Majimesh

Majimesh se nejčastěji provádí na světle nebo světle hnědé bázi.Během procedury velitel zvýrazní prameny a odchýlí se od jejich kořenů.Významnou výhodou takového barvení je použití sloučenin neobsahujících amoniak, které minimalizují negativní dopad barvy na zdraví vlasů.

Peek-a-Boo

Zvýraznění barev Peek-a-Boo pomáhá vytvářet velmi trvalý objem.Hlavním rysem této techniky je zbarvení spodního účesu v tmavých nebo jasných barvách.Často nasycené odstíny, na rozdíl od hlavních vlasů, také zvýrazňují rány nebo oblast chrámů.

Dvoubarevné

Stylové dvoubarevné srážky jsou skvělé pro statečné mladé dívky.Tuto techniku ​​lze bezpečně aplikovat i na velmi krátké vlasy.Z jedné palety barev je nutné vybrat pouze dva odstíny, které by ostře vystupovaly proti pozadízákladní barva.

Diagonální

Diagonální zvýraznění je jednou z nejoriginálnějších metod zdůraznění krásy přírodních vlasů díky barevným kontrastům.Na žádost klienta může kolorista barvit vlasy v jednom nebo několika odstínech.Vypadá to stylově a originálně!

Kalifornie

V nadcházející sezóně tato technika slibuje, že bude na vrcholu popularity.To je obyčejné mezi hollywoodskými hvězdami a nejběžnějšími módy.Během zvýraznění Kalifornie je dosaženo efektu velmi plynulých přechodů z jednoho tónu do druhého.Na tmavé vlasy lze použít korál a bronz, na světlou perlu a popel.Kořeny jsou často natřeny tmavší barvou.Je to ideální způsob, jak pěstovat svou vlastní barvu a rozloučit se s blond.Existuje mnoho možností zvýraznění Kalifornie - prameny mohou být buď velmi tenké nebo dostatečně široké, barva může být aplikována jak z bazální zóny, tak i ze středu vlasů.Důležité je, že vlasy jsou vystaveny minimální expozici chemickým látkám, protože během procedury nepoužívejte fólii.

Důležité! Při správném zvýraznění v Kalifornii se získaný výsledek jednoduše dokonale spojí s nativní barvou.

Světlé prameny

Dámské účesy s jasnými prameny vypadají originální, odvážné a velmi krásné.Barevný přízvuk můžete vytvořit po celé hlavě nebo pouze v jedné oblasti.Tohletechnika jde dobře s dlouhými rány a protáhlými předními kadeřemi.

Tipy, které vám pomohou zvýraznit krátké vlasy:

Majicontrast

Majicontrast nebo zvýraznění vVlastní barvy - to je ideální volba pro ty, kteří se nebojí najít v centru pozornosti.Originální kombinace jasných pramenů vypadá docela extravagantně a hodí se jak pro mladé dívky, tak pro docela dospělé dámy.Při barvení tohoto typu se používají nej neočekávanější tóny.Zvláštní poptávka je duet tmavých vlasů se zesvětlenými kadeřemi.

Důležité! Při práci s vlasy pomocí techniky majicontrast se používají amoniaková barviva a poměrně silné zjasňovače - mohou poškodit zdraví vlasů.

Peří

Nejznámější a nejběžnější je jemné zvýraznění peřím.Mimochodem, často se používá doma.Během zákroku se na hlavu položí speciální klobouk nebo normální pytel s otvory proříznutými skrz háčky a prameny, kterými se háčky a prameny protahují háčkem nebo špičkou.Poté nanesou barvu správného odstínu, čekají na správný čas a jednoduše opláchnou vodou.

Důležité! Pokud se rozhodnete tento postup reprodukovat sami, neodstraňujte víčko, dokud nejsou barevné prameny zcela suché.Teprve poté se můžete tohoto „příslušenství“ zbavit a vlasy si umýt šamponem.

Zasklení

Částečné zvýraznění vlasů,vyrobeno technikou zasklení, vypadá velmi krásně.Chcete-li získat takový úžasný efekt, vlasy jsou umístěny ve formě ježka před sezením.Samotná barvicí směs musí být nanášena ručně a rozložena na prameny lehkými masážními pohyby.Postup se zpravidla několikrát opakuje.

Benátská

Benátská technika je v mnoha ohledech podobná kalifornské technice, ale lze ji použít nejen na tmavé, ale také na světlé vlasy.V důsledku takového zabarvení se dosáhne účinku spálených pramenů.Vypadá to velmi působivě a co nejpřirozenější.Benátské zvýraznění je populární mezi hvězdami.Nejvýraznějšími majiteli jsou Jessica Alba, Angelina Jolie, Jennifer Lopez a další uznávané stylové ikony.

Závoj

Kreativní malba metodou závoje zahrnuje malování pouze na horní vrstvu.Velitel musí vybrat velmi tenké zámky a zabalit je do fólie, potřísněné barvicí směsí.

Balayazh

Vyčištění zón se nazývá zonální vyčeření některých částí vlasů - rány, chrámy a týlní zóna.Během procedury se používají odstíny blízké původní barvě.Přechod mezi tóny by měl být plynulý a měkký - tím se dosáhne přirozeného účinku.Takový účes vypadá stejně dobře na dámách všech věkových skupin a úspěšně zdůrazňuje individualitu.

Důležité! Během barvení stolice se nepoužívá žádná fólie, tedy negativní účinek agresivních látekminimalizováno.

Američan

Nádherné zvýraznění v americkém stylu činí obraz mladším a dodává mu svěžest.Zpočátku předpokládal náhodné barvení kadeří v odstínech červeno - hnědé, vínové, červené.V poslední době však tato podmínka není vždy dodržována - do značné míry závisí na přání klienta.Pouze jedna věc zůstává nezměněna - při práci s vlasy může master aplikovat 3 až 5 odstínů různých barev.Žlutá, fialová, modrá, zelená - s nimi můžete vytvořit obraz královny krásy!

Rada! Při výběru šířky pramenů pro barvení nezapomeňte, že časté zvýraznění vypadá přirozeněji.

Zvýraznění různých srážek

Pro určitý druh zvýraznění jsou vhodné různé krátké srážky:

 • Klobouky ve tvaru klobouku - klasickémožnost;
 • Podlouhlá stříška - balayaz nebo závoj v jakékoli barvě;
 • Bob s asymetrickým kontrastním barvením;
 • Pixies - jakýkoli typ světlého tvůrčího zvýraznění;
 • Krátká kaskáda je kalifornská nebo americká.

Zvýraznění doma

Pokud se stále odvažujete provádět zvýraznění krátkých vlasů vlastními rukama, použijte tento podrobný pokyn.

Krok 1.Kupte si v obchodě speciální klobouk nebo si jej vyrobte z běžného sáčku - v něm vyřízněte malé otvory.

Krok 2.Nasaďte si klobouk tak, aby vypadal jakoMůžete pevně sedět na hlavě.

Krok 3.Pomocí háčkového háčku protáhněte prameny, které mají být obarveny, skrz tyto otvory.Tloušťka a počet kadeří závisí na zvolené technice a vašich preferencích.

Doporučení! Aby bylo zvýraznění jednotné, vytáhněte prameny co nejpřesněji a nejrovnoměrněji.Pokud jste omylem vytáhli příliš mnoho, budete muset klobouk odstranit a opakovat to znovu.

Krok 4.Připravte směs inkoustu podle pokynů.Měl by se ukázat jako docela tlustý, jinak se všechno roztáhne a zašpiní vlasy pod kloboukem.

Krok 5.Naneste barvu na celou délku podlouhlých pramenů a posunujte štětcem shora dolů.Neukládejte řešení - barva bude nerovnoměrná.

Krok 6.Po namazání všech kudrlinek vyčkejte dobu uvedenou v pokynech.

Krok 7.Bez odstranění víčka důkladně opláchněte barvivo teplou tekoucí vodou.

Krok 8.Kadeře lehce osušte ručníkem, sejměte víčko a umyjte si vlasy šamponem.

Krok 9.Použijte pečující balzám.

Krok 10.Vysušte vlasy přirozeným způsobem.

Kontraindikace

Zvýraznění krátkých vlasů má několik kontraindikací:

 • Poškozené a křehké prameny;
 • Kadeře;
 • Shag, předem obarvené henou nebo basmou.

Ve všech třech případech je lepší cesta k veliteli.Jinak výsledekto může být velmi smíšené a zdraví vlasů také velmi trpí.

Viz také:Jak zvýraznit krátké vlasy (video)