Příklady fotografií pro blondýnky - 11 možností

Ombre pro blondýnky je populární typ barvení, který je ideální pro ty, kteří hledají novost, ale nechtějí riskovat, a pro ty, kteří jsou připraveni na jakékoli módní experimenty.

Ombre výhody pro světlovlasé dámy

Ombre barvení pro světle a světle hnědé prameny má řadu velmi důležitých výhod:

 • Zvyšuje nadýchání, dává objem vlasů;
 • Vypadá to velmi působivě a je považováno za jeden z hlavních trendů sezóny;
 • Má velkou paletu odstínů - můžete použít světlý, tmavý nebo jasný a nestandardní stín;
 • Tato technika je k dispozici pro domácí použití;
 • Vypadá to velmi přirozeně a připomíná účinek pramenů spálených na slunci;
 • Osvěžuje pleť, omlazuje vzhled;
 • Nevyžaduje časté opravy - stačí obnovovat barvu každé 3-4 měsíce;
 • Považováno za šetrné - neovlivňuje kořeny a nepoškozuje vlasy;
 • Umožňuje upravit délku a odříznout rozdělené konce, aniž by došlo ke zhoršení zbarvení.

Ombre pro světlovlasý - přehled nejlepších možností

Ombre pro blond může být proveden několika způsoby, z nichž každý zasáhne mysl žen svou jasnou krásou.Pojďme se lépe seznámit s nejlepšími a nejoblíbenějšími technikami.

Klasika

K vytvoření této neuvěřitelně jemné barvy se používá jeden nebo dva podobné odstíny.Přechod může být plynulý a rozmazaný nebo ostrý a grafický - je to jen otázka vkusu.Kořeny jsou ponechány neporušené nebo mírněrozjasnit - hlavní věc je, že vypadají přirozeně.Ale konce barvy vlasů v perlové nebo platinové blond.

Multitone

Ombre tohoto druhu zahrnuje vytvoření krásného vícestupňového barvení s velmi jemným přechodem z hlavní barvy pramenů do středního odstínu.

Ročník

V případě této ombry není hlavní důraz kladen na špičky, ale na zarostlé kořeny.Vypadá to, že vlasy jen hodně rostly po klikách nebo bronzu.U historických variant se používají také dva klasické odstíny - tmavý a světlejší.Kořeny jsou nejprve zatemněny a konce jsou zabarveny jako druhé.Hranice přechodu může být umístěna na úrovni lícních kostí nebo chrámů.

Zde si můžete přečíst informace o barvení prutů a jeho výhodách .

Popel

Velmi oblíbená technika, která je ideální pro dívky se šedýma očima a perfektní porcelánovou kůží. Ash ombre nemá věková omezení - mohou ji používat mladé i zralé ženy.

Skandinávský nebo naopak

Kmen kořenů pro blondýnky se provádí se silným zvýrazněním kořenové zóny a zbarvením špiček v tmavším odstínu.Pro platinové a popelavé blondýnky je ideální blond tón.Majitelům blond vlasů se světle zlatým nádechem se však doporučuje podívat se na hnědé, čokoládové nebo černé odstíny.

Ponyocas

Ombra ve stylu ocasu poníka (přeloženého jako ocas koně) je variantou ombre, která kombinuje účinek spálených pramenů vázaných na korunu.Takové zbarvení vypadá, že jste strávili dlouhou dobu na horkém slunci s odkrytou hlavou.

S rámečkem

Ombre s rámečkem pro ostříhání podél obrysu se perfektně hodí na krátké vlasy upravené kaskádou, žebříkem nebo maturitou.Technologie prochází klasickým typem, pouze barva se nanáší pouze na konce vlasů.Jeho barva se může lišit - světlá i přirozená.Pomocí tohoto zbarvení můžete zdůraznit strukturu a krásu nového střihu a také učinit funkce výraznějšími a jasnějšími.

Tipy, které vám pomohou naučit se, jak správně ztmavnout vlasy u kořenů:

Triple

Triple ombre je úplně jináod známých technologií.Lze to udělat nejen na světle, ale také na tmavých vlasech.V obou verzích jsou kořeny a konce pramenů zabarveny jedním tónem a uprostřed vydávají linii jiné barvy.Jeho hranice mohou být jasné i rozmazané.Věřte mi, s takovým účesem vás určitě nezůstane bez pozornosti ostatních!

Plameny

Tato malířská technika už několik let nevyšla z módy.K tomu použijte červený, měděný nebo červený odstín.Špičky, takto malované, připomínají plameny plamene, blikající mezi světlými vlasy.

Světlé nebo barevné

Vytvoření takové ombrypoužijte barevné barvy, které se zásadně liší od hlavního odstínu.Může to být zelená, modrá, modrá, růžová, fialová, oranžová, žlutá, jahodová blond nebo jakýkoli jiný tón, který se vám líbí.Barevný ombre se provádí nejen na špičkách, ale také v kořenové zóně - obě tyto možnosti jsou velmi barevné.

Zvýraznění

Zvýraznění nebo zvýraznění je další módní trend, který umožňuje oživit přirozenou barvu světla.Během jejího provádění zůstávají vlasy u kořenů neporušené a na konce se aplikuje pečlivě zastíněná blond ombre.

Doporučení! Při výběru barvy ombre nezapomeňte zvážit nejen její účinek, ale také to, jak dobře se kombinuje s vaším stylem a oblečením pro běžné nošení.Neobvyklá jasná barva, která na módních fotografiích vypadá tak dobře, se může ve většině situací ukázat jako zcela nevhodná.

To je zajímavé! 8 módních technik pro barvení světlých vlasů

Jak barvit prameny doma?

Jak blondýna dělá ombre?Tato malířská technika je navzdory zjevné složitosti dostupná pro každou krásu.Pomocí podrobných pokynů budete moci provádět klasickou verzi barvení bez pomoci profesionálního kadeřníka.

Krok 1.Připravte vše, co potřebujete pro barvení:

 • Nádoba na míchání směsi;
 • šetrná barva nebo tonikum;
 • Balm;
 • šampon;
 • Hřeben;
 • Cape;
 • Rukavice;
 • Kartáč;
 • Gum.

Krok 2.Dobře promíchejte.

Krok 3.Zvažte přechod.Pokud je to grafické, udělejte 4 ocasy s elastickou ve stejné úrovni.Pokud je hladký a rozmazaný, uvázejte 6 ocasů v asymetrickém pořadí.

Nezapomeňte, že všechny gumové pásy musí být 3–4 cm pod linií barvy.

Krok 4.Smíchejte inkoustovou kompozici a naneste ji na ocasy lehkým kartáčovacím pohybem.

Krok 5. Počkejte 20 minut.

Krok 6.Umyjte si vlasy šamponem a naneste balzám.

Doporučení! Pokud si nejste jisti svými schopnostmi, obraťte se na profesionálního kolorista.V opačném případě může být výsledek velmi neočekávaný.

Jak používat ombre ke skrytí nedokonalostí obličeje?

Pomocí ombre pro blondýnky můžete úspěšně skrýt malé nuance.Co stylisté doporučují pro různé tváře obličeje?

Tip 1.Světlé odstíny dělají pokožku svěžejší a ztenčí ovál.Tmavé barvy to ale ztěžují.

Tip 2.Chcete-li změkčit rohy čtverce, vyberte světlý tón a umístěte jej do spodní části vlasů (na úrovni brady).

Tip 3.Pokud chcete, aby byl trojúhelníkový obličej měkčí a zaoblenější, zvolte teplé a měkké barvy.

Tip 4.Skandinávský ombre se ztmavenými kořeny je ideální pro baculaté mladé dámy - prodlužuje kruh.

Tip 5.Majitelé podlouhlých tváří by se měli lépe podívat na multitonální barvení, které bude 2-3světlejší tóny než základní barva pramenů.

Tip 6.Dívky s kosočtvercovou tváří by měly vyčnívající lícní kosti zjemnit.K tomu jsou prameny v blízkosti obličeje namalovány v tmavším odstínu.

Tip 7.U lichoběžníkového tvaru je spodní část obličeje širší než lícní kosti a čelo.Klasický ombre může vytvořit harmoničtější obraz, ve kterém je kořenová zóna vymalována ve světlých barvách (například studená blond) a tipy jsou ztmaveny.

Viz také:Jak udělat ombru na světlých vlasech (video)