Půlkruhové rány pro různé typy tváří

Bangs - prvek účesu, který neztratil svůj význam po mnoho desetiletí.Změní pouze tvar od sezóny k sezóně, najde nové úpravy, zajímavější řešení.Jedním z nich jsou rány v půlkruhu.Než to však uděláte, musíte se rozhodnout, komu vyhovuje, a také lépe vědět o jejích odrůdách.

Bangs a typy tváří

Není tajemstvím, že všichni stylisté vyhodnotí váš typ obličeje před provedením účesu.To je toto kritérium, které bude zásadní při výběru tvaru vlasů.Obecně lze typy dívek klasifikovat podle jejich tváří takto:

 • Kulatá tvář.
 • Čtvercový tvar.
 • Oválný tvar.
 • Trojúhelníková plocha.

Existují také smíšené typy.Pokud stále nevíte, do které kategorie patříte, postavte se před zrcadlo a podívejte se na obrysy tváře.Nepodobají se žádné postavě?Pak je čas jít na linii.Pročešte si vlasy dozadu a změřte vzdálenost od špičky brady k horní části čela.Tato hodnota musí být rozdělena na tři a pamatovat.Nyní máte první indikátor.

Dále změřte délku mezi špičkou brady a spodní částí nosu, bude to druhá hodnota, porovnejte je.Pokud je druhý indikátor menší než první, lze plochu připsat čtvercovému nebo pravoúhlému tvaru, pokud je první indikátor menší než druhý, pak jste vlastníkem kulaté plochy, pokud jsou hodnoty stejné, má plocha oválný tvar.

Nejlepší ze všech, rány jdou v půlkruhu k dívkám s oválným protáhlýmtvář.Obrysy se stávají měkčí a přiměřenější, vysoké čelo se skrývá a důraz se přenáší na oči.

Buclaté dámy by měly upřednostňovat oválný třesk s podlouhlými bočními prameny.Takový malý trik vizuálně zúží tvář a učiní ji přiměřenější.

Polokruhový třesk není pro spravedlivé pohlaví s trojúhelníkovým nebo čtvercovým obličejem tou nejlepší volbou.Kombinace klenuté linie vlasů a masivního čela způsobí, že jakýkoli střih bude příliš těžký a objemný, na trojúhelníku zdůrazní úhel lícních kostí.

Je lepší odmítnout dívky s vlnitými nebo zlobivými vlasy, takové kadeře vám nedovolí vytvořit jasný obrys a v důsledku toho budete vypadat jednoduše neupraveně.Naopak bude vypadat výhodný podobný účes na rovných tvrdých vlasech.

Kombinace střihu a zakřivených tresků

Když je vše definováno s typem obličeje, je třeba věnovat pozornost tomu, které srážky kombinují různé typy půlkruhových třesků.Moderní stylisté však nabízejí možnosti pro každý vkus.

 • Polokruhové rány na dlouhých vlasech jsou docela extravagantní možností.Hodí se pro dívky s hustými vlasy, zejména tento obrázek se hodí pro tmavovlasé dívky.

 • Stylovou volbou pro krátké srážky je zaoblený třesk na jedné straně, který do obrazu přidá „chuť“.

 • Šikmá třásně „pod obloukem“ je vhodná pouze pro fazole nebo boby.Současněúčes může být jak hladký, tak efektem nepořádku.Zvýraznění je vhodné pro takový účes.

 • Rány mohou mít různou délku, například krátká se hodí dobře s krátkými srážkami, jako je bob, čtverec nebo garzon.Takový účes bude vypadat objemně a módně.Také krátké zámky na čele budou kombinovány se středně dlouhou kaskádou nebo protáhlým čtvercem.Takový obrázek bude snadný a trochu hravý.

 • Dlouhé třesky naznačují, že linie konců vlasů dosahuje dolního okraje obočí.Tato možnost je vhodná pro dívky s vlasy pod rameny.

 • Roztrhané rány jsou vhodné pro krátké i dlouhé vlasy.Obrazu dá malou koketii a sexualitu, oživí rysy obličeje.V této rozmanitosti je hlavní věcí, kterou si musíte pamatovat, že je třeba vymyslet všechno.Špičky by měly být čisté, s určitým ztenčením a symetrické.V opačném případě bude obrázek poškozen.

 • Bangy s podlouhlými bočními prameny doplňují krátké srážky nebo asymetrické, kaskádové účesy pro střední délku.Přechod postranních pramenů do kaskády vypadá jako vhodný.Podobným typem by byla spása pro dívky s kulatým obličejem.Je třeba věnovat pozornost tomu, aby hlavní část mohla být krátká nebo dlouhá, hladká nebo roztržená.

Ať už si vyberete jakýkoli typ, účes s ranou v půlkruhu bude určitě vypadat stylově.Je však důležité si pamatovat dobrý design.K tomu musíte najít dobrého pána, nejlepší ze všechkontaktujte důvěryhodného specialistu.Pokud se stále rozhodnete udělat účes sami, měli byste si přečíst, jak snížit rány v půlkruhu.

Tipy, které vám pomohou vytvořit si půlkruhový třesk sami:

Kadeřnický účes

Návštěva dobrého stylistu je nákladná, ale oříznout třesk a dát mu tvarObecně potřeba dost často.Proto je velmi užitečné vědět, jak si provazy střihnout sami.

Za prvé, stojí za to vybrat si vhodný čas, neměli byste nikam spěchat, je žádoucí, aby před oknem byla jasná polovina dne, je výhodnější udělat účes v přirozeném světle.Vytvořte si vlastní pracoviště, vyberte světlý pokoj s velkým zrcadlem, připravte hřeben a nůžky.Když je vše připraveno, můžete přistoupit k samotné proceduře.

 1. Vyberte prameny, které vám budou sloužit jako třesk z celkového objemu, zbytek vlasů si sviňte pevným ocasem.
 2. Je nejlepší trochu zvlnit potřebné kadeře, což je mnohem výhodnější ze stříkací pistole.
 3. Rozdělte vlasy na zámky a rozčešte je různými směry.Taková na první pohled nedotknutelnost umožní v budoucnu nechat ujít jediný vlas.
 4. Nyní vezměte malý pramen, narovnejte jej a trochu zatáhněte, zkraťte požadovanou délku.

Postupně získáte přímý třesk, který je nyní třeba změnit v půlkruh.Za tímto účelem rozdělte všechny kadeře dopadající na čelo na dvě části.Poté začněte s nůžkami, abyste se přesunuli ze středu k okrajům a vytvořilinutný oblouk.Chcete-li vlasy symetricky zastřihnout, porovnejte obě části a upravte délku.

Některé užitečné tipy

Profesionální kadeřníci znají mnoho nuancí, které jsou pro většinu neznámé.Zde je několik tajemství odborníků:

 1. Stojí za to udržet nůžky v úhlu asi 45 stupňů, to bere v úvahu úhel přirozeného růstu vlasů, vypadají přirozeně.
 2. Při výběru délky věnujte pozornost skutečnosti, že po vyschnutí budou vlasy kratší asi o 1 cm.
 3. Při stříhání třesku si dejte výhodu asi 5 mm, lze je použít k vyrovnání ventipy.
 4. Řezejte prameny, takže se přibližujete k požadovanému výsledku.
 5. Zakřivená třásně vypadá dobře na hustých vlasech, takže do stávajícího objemu můžete přidat několik pramenů z koruny.

Nyní, když víte sami, jak snížit své rány v půlkruhu sami, doporučujeme vám seznámit se s fotografiemi různých modelů.Vizuální příklady vám pomohou při výběru.Po něm poslední otázka, která zbývá, je péče o nový účes.

Položení úderů „pod oblouk“

Tento typ úderů má mnoho výhod.Omlazují obličej, prodlužují jej, krásně zdůrazňují oči.Aby však takový účes vypadal dobře, musí být vždy stylizovaný.K tomu budete potřebovat fén, kulatý kartáč a stylingový prostředek.

Umyjte si vlasy, nezapomeňtePravidelná péče o zvlhčovače.Je vhodné opláchnout veškerou kosmetiku studenou vodou, pak si musíte trochu odpočinout.Nyní naneste na hřeben nějakou stylingovou pěnu a hřebenem proveďte rány.Pomocí štětce vytáhněte prameny nahoru a nasměrujte proud vzduchu ke kořenům.V závislosti na vaší touze mohou být konce třesků trochu zakrouceny nebo ponechány rovně.Fix styling může být sprej nebo fén se studeným vzduchem.Taková péče nebude trvat příliš dlouho, ale váš obraz bude dokonalý.

Souhrnně, chci říci, že rány v půlkruhu jsou skvělou volbou pro módní dívku nebo ženu.Je vhodný pro všechny věkové kategorie, velké množství odrůd vám umožňuje vybrat možnost „pro sebe“.Nebojte se experimentovat, protože rány byly a budou ozdobou žen.

Viz také:Jak snížit půlkruhový třesk na středně dlouhé vlasy (video)