Rovnání vlasů bez žehlení a vysoušeč vlasů

Objevila se před půlstoletím móda pro dokonale rovnoměrné prameny buď opouští, pak se znovu vrací, což nutí majitele elastických kadeří, aby vedli zoufalý boj se samotnou přírodou.Je však možné ji přelstít, zvláště pokud neexistují žádná speciální zařízení!Vědět, jak narovnat vlasy bez žehlení a vysoušeče vlasů, velmi rychle proměníte hravé kadeře v hedvábný vodopád.

Chemické vyrovnávání vlasů

Málokdo ví, že v kosmetologii existuje speciální složení, které dokáže dokonce i nejpružnější kadeře.Tuto metodu prostě nelze použít, protože volba chemického vyrovnávače závisí na stupni zvlnění kadeří a na tloušťce pramenů, na přítomnosti nebo nepřítomnosti barvy a na stavu, v němž se nachází epidermis hlavy.Rovněž stojí za zmínku, že současně s trvalým účinkem získáte vážné poškození vlasů.

Kosmetika proti kadeře a kadeře

V dnešní době jsou regály obloženy stovkami různých zkumavek a plechovek, mezi nimiž určitě najdete linii pro vyrovnávání vlasů.Zvažte je podrobněji:

 • Vyhlazující krémy - ve struktuře připomínající masku na vlasy nebo tělové mléko.Je pravda, že existují možnosti ve formě sprejů s dávkovačem bodů.Krém se nanáší na mokré prameny.Kromě zamýšleného účelu slouží jako dobrá ochrana proti přehřátí a ultrafialovému záření.Jedinou nevýhodou tohoto nástroje je jeho nekompatibilita s chemickou barvou, která zabraňuje vniknutí krémuvlasy.Samozřejmě se nic špatného nestane, ale v proceduře také nebude smysl.
 • Rovnací séra jsou velmi podobná kyselé smetaně, i když existují také olejnaté směsi, které mají mírně odlišné složení.Používají se stejným způsobem jako krémy - nanášejí se na čisté a vlhké vlasy po celé jejich délce a poté se suší na vzduchu nebo fénem.
 • Vazebné oleje - k dispozici v malých lahvích s vertikálním dávkovačem nebo pipetou.Používají se jako nivelační prostředek i jako tepelný ochranný prostředek.V prvním případě se olej vtírá do dlaní a udržuje se podél vlasové linie.Ve druhém jsou aplikovány pouze na konce, aby byly chráněny před delaminací.
 • Spreje pro vyhlazení - vhodné pro mokré i suché vlasy.Tato forma je jednoduchá a pohodlná, ale má významnou minus - většina sprejů obsahuje silikon a různé přísady, které mají tendenci se hromadit ve vlasech a ničit jejich strukturu.

Krabička domácích receptů na rovné vlasy

Jak narovnat vlasy bez žehličky?Použijte jeden z osvědčených lidových prostředků známých od starověku, ale stále relevantní.

Masky na bázi přírodních olejů

Aktivní léčivé složky přírodních olejů obepínají každé vlasy, vyhlazují nepravidelně kadeře a nasycují vlasy přirozeným leskem.

V tomto článku si můžete přečíst informace o účinnosti olejů .

Složení:

 • Olivový olej - 2 lžičky;
 • Castor - 2 lžičky.

Jak používat:

 1. Smíchejte oba oleje.
 2. Vmasírujte hmotu do kořenové zóny a protáhněte se po celé délce kadeří.
 3. Omyjte se po hodině.

Želatinová maska ​​

Složení:

 • Želatina - 2 lžíce.lžíce;
 • Voda - 6 lžíce.lžíce;
 • Balzám nebo maska ​​na vlasy - půl lžíce.

Jak používat:

 1. Želatinu rozpusťte v teplé vodě.
 2. Necháme to 10-15 minut.V tuto chvíli si umyjte vlasy šamponem a osušte ručníkem.
 3. K hotové želatině přidejte masku nebo balzám.
 4. Namažte prameny maskou a vystupujte daleko od kořene.
 5. K zahřátí hlavy používejte polyethylen a ručník.
 6. Po hodině omývejte stěží teplou vodou.

Také vás bude zajímat: 7 nejlepších želatinových masek.

​​

Další účinná přírodní maska:

Maska octa

Složení:

 • Jablečný ocet - 2 lžíce.lžíce;
 • Voda - 2 lžíce.lžíce;
 • Mandlový nebo olivový olej - 1 polévková lžíce.lžíce.

Jak používat:

 1. Smíchejte ocet s olejem.
 2. Přidejte teplou vodu.
 3. Rozložte masku po celé délce pramenů.
 4. Omyjte po 40 minutách jemným šamponem.

Opláchnutí infuzemi a odvarem bylin

Bylinné infuze a odvarem lopuchu, heřmánku a kopřivy jsou vynikajícím způsobem, jak narovnat vlasy.Okyselené mléko také funguje dobře (1 litr vody + 2 lžíce citronové šťávy nebo octa).Po každém praní je opláchněte kadeřemi - vlasy budou rovnější.

Čaj scukr pro vyrovnávání pramenů

Tato dlouhodobá metoda je považována za jednu z nejdostupnějších a nejbezpečnějších.Stačí vařit silný čaj, přidat do něj půl lžičky cukru a aplikovat produkt na kadeře.Buďte opatrní s množstvím cukru, protože lepí prameny.

Bezbarvá hena pro narovnávání kadeří

Další populární nástroj, který používá mnoho majitelů kadeří.Henna zahušťuje vlasy, v důsledku čehož se stává těžkým a ztrácí kadeř.Kromě toho se pomocí henny můžete zbavit lupů a rozštěpených konců.

O újmě a výhodách henny v tomto článku.

Je možné narovnat navždy kadeře?

V případě domácích prostředků je to jednoduše nereálné.Ve většině případů se vlasy po umytí vrátí do své původní podoby.Pokud chcete dosáhnout delšího výsledku, poraďte se s odborníkem v salonu krásy.Postupy, které narovnávají kadeře po dlouhou dobu, zahrnují keratinizaci a laminování pramenů.

Viz také: keratinová depilace vlasů doma.

Mimochodem, můžete také narovnat vlasy pomocí speciálních natáček na suchý zip:

Vyrovnat vlasy bez vysoušeče vlasů a žehlení je velmi reálné.Použijte naše tipy a změňte účes alespoň každý den.