Rychlý vysoušeč vlasů bez vysoušeče vlasů

Musíte opustit dům doslova za půl hodiny a vysoušeč vlasů, jak by to mělo štěstí, se zlomil?Není třeba panikařit nebo zrušit schůzku!Je lepší si pečlivě přečíst, jak rychle vysušit vlasy bez vysoušeče vlasů!

Klasická metoda sušení vlasů

Toto je nejbezpečnější a nejúčinnější způsob.Krátké vlasy vyschnou asi za 10 minut a u dlouhých silných pramenů to zabere trochu více času a úsilí.

 1. Po omytí použijte balzám nebo kondicionér.Tvoří ochranný tenký film na pramenech, který neumožňuje absorbovat přebytečnou vodu.
 2. Vytlačte vodu z vlasů a pročešte ji rukama - voda bude rychleji odtékat.Ale neotáčejte se do turniketu, a to vyhazováním!
 3. Pokud máte v úmyslu pokračovat ve sprše, bodněte zámky vlásíčkem a už je nenamáčejte.
 4. Trochu se opřete a vlasy třepejte 3 minuty.Můžete pomoci rukama.Tento jednoduchý postup přidá správné množství a vyhodí všechny vlasy.
 5. Zabalte si hlavu do ručníku, který dobře absorbuje vlhkost (například z mikrovlákna nebo bavlny).Pokud jsou prameny velmi kudrnaté, můžete si vzít běžný papírový ručník.Nechte jej několik minut (15-20).
 6. Jemně poklepejte každý pramen vlasů.Opakujte, dokud vlasy nevyschnou.Ručník by měl být suchý.Netřete příliš tvrdě - může to poškodit vlasy.
 7. Při sušení se zaměřte na kořenovou zónu, protože špičky suší mnohem rychleji.Nakloňte hlavu dolů a pokořte kořeny pramenů suchým a čistým ručníkem.Několikrát je protřepte, aby vlhké vlasy proniklo co nejvíce vzduchu.
 8. Hřeben s hřebenem se širokými zuby nebo kartáčem s mikrovláknem - nepoškozuje vlasy a nedovolí jim kadeřit.
 9. Nechte své vlasy zaschnout a znovu vyčesejte.
 10. Pokud se proces táhne, vlasy po 15 minutách protřepejte a rozčešte hřebenem.

Alternativní způsoby sušení

Pokud je venku teplo, sedněte si na lavičku nebo se jen projděte.Hlavní věc je vybrat si stín, protože přímé paprsky slunce negativně ovlivňují prameny.Malý a teplý vítr také pomáhá rychleji vysychat hlavu.

Dívky s dlouhým copem mohou být zkroutené, jako slavní rockoví hudebníci na koncertech.

Extrémní metody

Existuje několik, ale musíte je používat velmi, velmi opatrně!

Metoda 1 - vysavač

Tato zvláštní možnost se používá poměrně často.Funguje to velmi jednoduše - musíte buď povolit funkci foukání vzduchu hadicí, nebo sklonit hlavu na stranu vysavače, odkud vzduch přichází.Jedinou nevýhodou jsou částice nečistot a prachu, které se okamžitě usadí na umytých vlasech.

Metoda 2 - Ventilátor

Pokud máte ventilátor, použijte tuto metodu.Postavte se před zařízení, vyberte správnou rychlost a provlékněte prameny hřebenem nebo rukama.

Pozor!Nenechávejte se příliš blízko lopatek ventilátoru - mohou zachytit vaše vlasy.A zkuste nezachytit nachlazení.

Metoda 3 - plynvařič

Vůdce mezi extrémními sportovci!Vyhlídka na pálení pokožky nebo ztrátu vlasů neohrozí odvážné ženy, které potřebují velmi rychle vysušit mokré prameny.Zapněte několik hořáků a postavte se před sporák.Ale je mnohem bezpečnější používat troubu a stát před ní.Plyn zahřeje vzduch a urychlí proces sušení.

Některé choulostivé tipy

Nevíte, jak můžete rychle usušit hlavu bez vysoušeče vlasů?Několik triků, které vám pomohou proces urychlit:

 • Zahřejte ručník na baterii nebo jej žehlte železem - lépe absorbuje vlhkost a vytváří příjemnou teplotu pro vaše vlasy;
 • Odborníci upozorňují, že osušky jsou ideální pro rychlé sušení vlasů.Pokud žádné neexistují, vyberte jej z froté - s 5 mm villi vyčesanými v jednom směru.Měl by být matný - krásný lesk naznačuje přítomnost syntetických vláken, které snižují savé vlastnosti ručníku;
 • Chcete-li zabránit ztrátě objemu dlouhého copu, pravidelně vysouvejte zámky během sušení a třepejte je rukama.Potřást hlavou z jedné strany na druhou - to by také mělo pomoci;
 • Když vaše vlasy začnou trochu vyschnout, rozčešte je hřebenem.Vlasy budou krásně padat;
 • Najděte v obchodě fén, jako je kondicionér nebo sérum.