Správná péče o vlasy po narovnání keratinu

Mnoho dívek, kterým příroda obdarovala svěží vlasy se zvlněnými kudrnatými vlasy, jen sní, že jejich kadeře budou dokonale rovné.V moderním světě existuje mnoho způsobů narovnání vlasů - jedná se o lidové léky a salonní služby.Jedním z těchto postupů je vyrovnávání keratinů, které ženě umožňuje získat dokonale rovné kadeře současně, a také poskytuje spolehlivou péči a obnovení struktury vlasů.Aby se však účinek procedury udržel co nejdéle, je důležité vědět, co je péče o vlasy po narovnání keratinu?

Co je to salonový postup?

Struktura vlasů obsahuje keratin nebo přírodní protein.Pokud to stačí, kadeře svítí, vyzařují zdraví a vypadají skvěle.Jakmile se keratin z různých důvodů stane vzácným ve struktuře vlasů, kadeře se okamžitě začnou zlomit, vyblednout a vyschnout.

Pro udržení přítomnosti keratinu vyrábějí moderní kosmetické společnosti řadu terapeutických a profylaktických šamponů, balzámů a gelů.Doporučuje se použít ke zlepšení vnějšího stavu vlasů.Bohužel, keratinové částice v kosmetických výrobcích jsou tak malé, že jednoduše nemohou proniknout do hloubky vlasů, resp. Je nemožné zlepšit vnitřní strukturu kadeřů pomocí těchto.

Rovnání keratinu Salon není pouze kadeřnickou službou, ale označuje se také jako péčepostupy.V současné době mohou zákazníci v kosmetických salonech nabízet 2 možnosti vyrovnávání pramenů keratinu - na základě běžného keratinu a rovnání pomocí nanokeratinů.

 • Při běžném narovnání keratinu se tekutý keratin nanáší na povrch čistého a důkladně šamponovaného pramene.Je pevně připevněna k povrchu každého vlasu.Poté, co jsou kadeře narovnány speciálním vyrovnávačem vlasů, je dosaženo dokonalého výsledku kosmetického zákroku.Při běžném narovnání keratinu se kadeře stávají dokonale rovnými, ale nedochází k obnově struktury vlasů.
 • Rovnání nanokeratinů je pokročilý kosmetický postup.Díky tvrdé práci vědců bylo možné rozdělit dlouhé proteinové molekuly na malé nanočástice.Velikost nano-keratinu je tak malá, že proniká do vlasů bez velkého úsilí, kde vyplňuje trhliny a další vnitřní poruchy vlasové šachty.Postup pro vyrovnávání pramenů nano-keratinem se provádí podobným způsobem, to znamená, že na povrch pramenů se nanáší speciální složení tekutého keratinu, potom se pomocí kudrlinek narovná a zjemní a dokonale se vyrovná.

Je důležité si uvědomit, že keratin nelze „implantovat“ do struktury vlasů navždy, v průběhu času se keratin vymývá a kadeře opět zvlňují.Chcete-li uložit výsledek procedury salonu po dlouhou dobu, je nutnéVědět, jak se starat o prameny po narovnání keratinu.

Než začnete s prameny narovnat keratin, musíte:

 • prameny důkladně opláchnout, z povrchu odstranit zbytky stylingu;
 • Sušte každý pramen fénem, ​​je to nezbytné k odstranění přebytečné vlhkosti;
 • Smíchejte kadeře s hřebenem s jemnými zuby.

Péče o narovnané kadeře - první 3 dny

Po kosmetickém zákroku je velmi důležité zajistit řádnou péči o narovnané prameny.První 3 dny po narovnání keratinu se staly nejdůležitějšími a rozhodujícími.Pokud budete dodržovat všechny základy správné péče o kadeře, pak účinek procedury salonu může trvat až 6 měsíců.

Co je důležité vědět?

 1. Je nemožné navlhčit a prát prstence.První 3 dny po narovnání keratinu se doporučuje zdržet se návštěvy bazénu nebo sauny.Nemůžete jít do koupelny nebo plavat v moři.Je důležité vyhnout se namočení pramenů, ať už je to déšť nebo šamponování.Toto opatření je důležité, protože keratin se dosud úplně nevstřebává do struktury vlasů, takže jakákoli vlhkost může způsobit zvlnění zvlnění.Pokud došlo k neúmyslnému smočení pramenů, je nutné je narovnat narovnávacím vlasem.
 2. Během spánku je důležité zabránit výskytu potu na hlavě.To znamená, že se musíte starat o větrání místnosti před spaním, stejně jako o přírodní materiály polštáře.polštáře, které přesně nevyvolávají zvýšené pocení u lidí.
 3. Poprvé by se kadeře neměly podrobovat tepelnému ohřevu pomocí vhodných zařízení - kulmy, vysoušeče vlasů nebo žehlicího stroje.
 4. Během prvních 3 dnů se nedotknete pramenů.Protože keratin se ještě úplně „nezačlenil“ do struktury vlasů, může se rozbít při jakémkoli fyzickém dotyku, resp.
 5. Nemůžete dělat účesy, špendlíky na vlasy, udělat „ocas“.Ideálně, pokud jsou první 3 dny kadeře volné.
 6. Je přísně zakázáno používat laky, pěny, pěny k pokládce pramenů.Chemické složky stylingových produktů mohou reagovat s keratinem a výsledek takové interakce může být zcela neočekávaný a neobvyklý.
 7. V případě, že by dívka chtěla změnit barvu pramenů, je nutné obarvit kadeře týden před narovnáním keratinu.Barvení vlasů je povoleno 2 týdny po proceduře salonu.V obou případech je důležité používat barvivo na vlasy, které neobsahuje čpavek.
 8. Rovněž je zakázáno stříhat kadeře.To lze provést 3 dny po narovnání keratinu.
 9. Pro prodloužení léčebného účinku se doporučuje používat léčebné balzámy, masky, šampony.Postup pro léčení pramenů musí samozřejmě začít teprve 3 dny po narovnání keratinu.

Tipy pro správné péči o vaše vlasy poténarovnání keratinu:

Základy správné péče o kadeře

Po určité době (3 dny) po narovnání vlasů s keratinem se můžete vrátit ke svému obvyklému způsobu života.Samozřejmě by měla být vlasům poskytována mírně odlišná péče.Zejména byste měli vědět, který šampon lze použít k mytí vlasů a který čisticí prostředek bude důležité odmítnout.

 • Kdy si mohu umýt vlasy?Je povoleno zahájit vodní procedury 3 dny po proceduře salonu.
 • Promývejte kadeře po narovnání keratinu je povoleno pouze u takových šamponů, které neobsahují přísady, jako je síran sodný, ani chlorid sodný.
 • Při mytí hlavy by masážní pohyby měly být lehké, ne ostré a ne intenzivní.

Tipy pro zlepšení zdraví pramenů:

 • Po každém šamponování se doporučuje použít léčivé přípravky na kadeře - balzámy, masky,klimatizace.Může to být jak profesionální nástroj, tak alternativní drogy.
 • U hustých a nemravných vlasů by se měly používat pouze produkty, které nutně usnadní praní česaných mokrých kadeřů po mytí.
 • Balzámy a masky na bázi keratinu lze zakoupit v profesionálních kosmetických obchodech.Doporučuje se používat tyto nástroje alespoň 1krát týdně.

Další důležitý aspekt se týká vytváření účesů po narovnání keratinu.

 • Ve finančních prostředcích nastyling vlasů by neměl obsahovat agresivní složky, například síran sodný.Je důležité si uvědomit, že právě tato látka ničí keratinový film, který vyvíjí křehkost procedury salonu.
 • Pokládání na narovnané kadeře je povoleno, ale je třeba se zdržet česání a těsných účesů, protože negativně ovlivňují integritu keratinového filmu.

To je zajímavé! 15 šamponů bez síranů a parabenů - seznam nejlepších

Co jiného je třeba zvážit?

 1. V bazénu můžete plavat pouze v ochranné pogumované čepici - nesmíte dovolit, aby chlorovaná voda reagovala s keratinem.
 2. Po aktivním koupání v hlubokém moři je nutné kadeře po opláchnutí keratinem důkladně opláchnout - po narovnání keratinem nelze ponechat sůl, protože to ničí strukturu vlasů.

Lidové léky

 1. Pivní maska.Porazte mixérem 1 kuřecí žloutek a přidejte 1 šálek lehce zahřátého piva.Maska je distribuována na zámcích po dobu 20 minut a poté je důkladně omyta.
 2. Maska s éterickým olejem. ricinový olej nebo ricinový olej se jemně vtírá do kořenů vlasů.Takové druhy olejů, jako je kokos, mandle, rakytník a oliva, mají také léčivé vlastnosti.Po 1-2 hodinách se mastná maska ​​omyje šamponem.
 3. Maska založená na zeleném čaji.Uvařte silný zelený čaj, opláchněte s ním kadeře, počkejte 5-10 minutopláchněte prameny tekoucí vodou.

Je přísně zakázáno používat přípravky pro péči, které obsahují ocet nebo citronovou šťávu nebo jakoukoli jinou kyselinu.Takové přísady přispívají k destrukci husté keratinové vrstvy na zámcích.Správná péče o vlasy po postupu vyrovnávání keratinů poskytne pramenům vynikající vzhled a vynikající zdraví.

Viz také:jak pěstovat luxusní vlasy pomocí vyrovnávání keratinů (video)