Světlejší tmavé vlasy: hlavní lidové a kosmetické výrobky

Jak víte, tmavá barva vlasů je dominantním znakem, takže naprostá většina lidí na planetě jsou brunetky a hnědovlasí.Přírodní blond vlasy se vůbec nenacházejí tak často, jak by si to moderní krásky přály, a proto je velmi populární otázkou, jak si doma zesvětlit tmavé vlasy.

Vlastnosti tmavých kadeří

Barva vlasů je určena množstvím a poměrem dvou barevných pigmentů - eumelaninu a phomeomelaninu.První poskytuje tmavou barvu, druhá červenou barvu.Množství jedné a druhé látky určuje intenzitu výsledného stínu.Pro majitele tmavých vlasů se eumelanin vyrábí ve velkém množství, zatímco feomelanin se syntetizuje velmi málo.

Pigment se hromadí v kůře vlasů.Z výše uvedeného je kortikální vrstva chráněna pevně položenými kutikulovými vločkami, takže například při jednoduchém mytí hlavy není možné měnit barvu kadeří.

Tmavé vlasy jsou zpravidla spíše silné, znatelně tlustší než blondýnky, ale tenčí než zrzky.Jejich počet je menší než průměr u světlovlasých, ale vzhledem k tloušťce vlasů je tato funkce zcela neviditelná.

Barvení, zesvětlení a bělení

Chcete-li změnit tmavou barvu vlasů, odstraňte přírodní pigment a nahraďte jej umělým.To není tak snadné.Za prvé, kortikální vrstva má poměrně vysokou hustotu, za druhé, horní vrstva stratum corneum ji chrání a zatřetí, vlasová šachta obaluje přirozené tajemstvímazové žlázy.V souladu s tím je za účelem odstranění přirozeného stínu nutné zničit nebo poškodit kutikuly, odstranit tuk a uvolnit kortikální vrstvu.Je zřejmé, že tento postup není příliš užitečný pro vlasy.

 • Zbarvení - znamená úplné vyluhování přírodního pigmentu.Současně se vyjasněné prameny stávají doslova bílými, i když z přírody černé vlasy i po tak tvrdé proceduře zachovávají nažloutlý odstín a vyžadují další zbarvení.V tomto případě se vlasy nejprve ošetří silným oxidačním činidlem, jako je peroxid vodíku, aby se co nejvíce zdeformovala horní vrstva.V tomto případě mohou šupiny místo těsného uzavření, nafouknutí a oxidačního činidla pronikat vlasy do kortikální vrstvy.Přírodní pigment látku jednoduše ničí.

Tmavé prameny musí být zpravidla několikrát zesvětleny, než se získá skutečně světlý stín.Kudrlinky poté potřebují velmi opatrné opuštění.

 • Zbarvení - pokud si chcete vlasy nejen odbarvit, ale dát jim také nějaký odstín - zlatý, medový, popílek, pak se po bělení nanese na prameny.Protože je v každém případě nutné alespoň částečné bělení, bude moderní nátěr určitě obsahovat oxidační činidlo.
 • Odlehčení - v tomto případě se při zpracování používají slabá oxidační činidla.Pronikají jen částečně do stratum corneum a ničí malé množství eumelaninu.V případě potřeby všakstačí pár tónů.

Pro snadné vyjasnění není nutné uchýlit se k profesionálním barvám.Účinku lze dosáhnout pomocí různých lidových prostředků.

Používání heřmánku

Tradičně se odvar heřmánkových květů používá k rozjasnění a světlým kadeřům dodává krásný zlatý stín.Málokdo ví, že pro tmavé copánky je metoda docela vhodná.Samozřejmě byste neměli očekávat radikální změnu barvy, ale výsledek u tmavě blond, hnědých vlasů bude patrný - změna odstínu 2-3 tóny.

Bohužel, „proti“ černým kadeřím heřmánku je bezmocný, neměli byste to zkusit.

Vývar se připravuje jednoduše: 3 polévkové lžíce rostlinného materiálu se nalije 1 sklenicí vroucí vody a trvá na tom alespoň jednu hodinu.Poté se tento vývar po umytí opláchne vlasy.Ke změně odstínu je zapotřebí nejméně 10 postupů.

Kromě skutečnosti, že heřmánek vlasy rozjasňuje, pomáhá také posilovat vlasy.

Můžete si uvařit jinou možnost, která je vhodná pro odlehčení světle hnědé a kaštanové kadeře.Je pravda, že se tento nástroj připravuje docela dlouho.

 1. 200 sušených květin nalije 400 ml vodky a trvá na tom 7 dní.
 2. 100 g henny se vlije do 300 ml vroucí vody a nechá se 3 hodiny.
 3. Směs byla míchána a trvala na dalších 2 týdnech.
 4. Vývar se filtruje přes gázu a používá se jako maska ​​na vlasy: nanáší se na zámky a udržuje se po dobu 40 minut.Poté omyjte teplou vodou.

Síla zázvoru

Kořen zázvoru, jak se ukazuje, není jenJe to sklad různých stopových prvků a vitamínů, ale působí také jako poměrně účinné oxidační činidlo.Používá se v mnoha receptech pro zesvětlení vlasů.

První metoda je následující:

 1. se nastrouhá několik masitých kořenů rostliny;
 2. nalijte suroviny do studené vody a zapalte nejmenší oheň na půl hodiny;
 3. když se vývar ochladí, filtruje se;
 4. Odvar kořene se používá každý den jako oplachovací prostředek, dokud se nedosáhne požadovaného výsledku.

Druhá metoda kombinuje sílu expozice citronu a zázvoru.Tato směs může být zlatá z tmavě hnědých vlasů.Postup je následující:

 1. šťáva z poloviny citronu a strouhaného zázvoru se smíchá se sklenicí lehkého piva, dokud není hladká;
 2. ve směsi můžete přidat několik kapek svého oblíbeného základního oleje - broskev, jojobu, aby kadeře získaly nejen nový odstín, ale také lesk;
 3. je výsledná směs nanesena na prameny a držena na hlavě po dobu 2-3 hodin.Můžete zabalit hlavu do teplého ručníku.Masku omyjte studenou vodou.

Třetí metoda je určena majitelům suchých vlasů.Receptura je následující:

 1. kořen zázvoru a kůra jednoho citronu jsou namočeny po dobu 20 hodin;
 2. K infuzím se přidá 10 kapek éterického oleje a 200 g zakysané smetany;
 3. je výsledná směs rovnoměrně nanesena na kadeře.Nasaďte si plastový klobouk a zabalte jej teplým ručníkem;
 4. vyčeřovací maska ​​se udržuje po dobu nejméně 2 hodin a poté se omyje teplou vodou.Doporučit naNásledující den opakujte postup pro konsolidaci výsledku.

Tipy pro co nejlepší využití magických vlastností zázvoru na vlasy:

Zesvětlení citronovou šťávou

Z domácích prostředků je citron nejoblíbenějším bělícím prostředkem.Navíc má tento účinek na pokožku a vlasy.Aplikujte ji, když chtějí zesvětlit kadeře po tmavé barvě.Citronová šťáva však příliš úspěšně odstraňuje mastnotu a uvolňuje kůžičku, proto se doporučuje používat tento nástroj pouze pro majitele mastných vlasů.

Používá se takto: citronová šťáva se zředí vodou v poměru 1: 1 a rozdělí se na mokré prameny.Je velmi výhodné použít stříkací láhev.Pak byste si měli vlasy vysušit na slunci, aby byl efekt citronové šťávy účinnější.Poté se kadeře promyjí vodou.

Postup s medem

Med je součástí masek masek a tření kůže a vlasů.Pokud není alergie na tento skvělý produkt, jeho schopnost obnovit rovnováhu vody bude schopna uvést nejsušší pokožku a vlasy do pořádku.

Med lze také použít jako přírodní čistič.Používá se velmi odlišným způsobem:

 • med lze jednoduše aplikovat na obarvené vlasy a držet jako masku po dobu až 30 minut;
 • lze ředit vodou.S tímto nástrojem jsou prameny navlhčeny, potom si nasadí plastový uzávěr a zabalí hlavy do teplého ručníku.Maska se udržuje 30-40 minut;
 • mísí med a olivový olej v poměru 2: 1.Tato hmota se aplikuje na prameny a udržuje se po dobu 45 minut.Do masky můžete přidat šťouchaný banán.

Kefirova maska ​​

Působí slabší než citron, ale také nevysychá prameny.Naopak kefírové směsi mohou obnovit vodní rovnováhu.

50 ml kefíru se smíchá se 2 lžícemi brandy, 1 vejcem, polovinou citronové šťávy a lžičkou šamponu.Směs se míchá, dokud není hladká a aplikuje se na kadeře.Hlava je pokryta filmem zabaleným v ručníku.Maska se udržuje po dobu 8 hodin.

Postup se opakuje nejméně 4–5krát.

Hydroperitové bělení

Doma je možné vlasy rozjasnit ne barvou, ale klasickým způsobem - peroxidem vodíku.Je to poněkud riskantní podnik, protože s nesprávně vypočítanou dávkou nebo časovým zpožděním můžete namísto lehkých kadeřů získat svazek spálených vlasů.

Hydroperitové tablety se prodávají v jakékoli lékárně.Maximální koncentrace látky je 30% roztok.Při výpočtu by měla být brána v úvahu kvalita vlasů:

 • u tenkých vlasů by koncentrace neměla být vyšší než 7%;
 • s průměrnou tloušťkou až 12%;
 • u silných látek se koncentrace pohybuje od 12 do 30%.

K výslednému roztoku požadované koncentrace se přidá mouka, aby se získala konzistence buničiny.Poté se tento nástroj nanáší štětcem na prameny rovnoměrně po celé délce.Ruce by měly být chráněny rukavicemi, protože peroxid také ovlivňuje kůži.

Drží složení na pramenech v souladu s úkoly.Poté omýt teplou vodou.

Tato metoda umožňuje viditelně odlehčit kadeře jedním postupem.Pokud je to nutné, může být vyjasnění opakováno, ale po několika týdnech.

Musíte vědět! Bezpečné zesvětlení bez poškození vlasů - kosmetické a lidové přípravky

Speciální šampony

Nejsou jen tónovací, ale také zesvětlovací šampony.Která barva je nejsvětlejší, závisí na typu pramenů a povaze barvy.Je obtížnější odstranit přírodní odstín, protože vlasy, které ještě nebyly dotýkány barvou, jsou chráněny.Malované kadeře se příště pokaždé obarví rychleji a snadněji, protože se kutikula uvolňuje.

Zesvětlovací šampony jsou mnohem mírnější: zbarvovací pigment nepronikne do kortikální vrstvy, ale zůstává na kutikule.Vlasy nejsou poškozeny, ale pigment není dlouho držen.

Další možností jsou barvicí pěny a pěny.Pravda však je, že se obvykle používají k barvení jednotlivých zámků.

Mezi nejoblíbenější řešení patří následující šampony:

 • John Frieda Sheer Blonde Spray Eclaircissant Gible Go Blonder - složení určené speciálně pro tmavé a černé vlasya je považován za jeden z nejúčinnějších.Obsahuje vitamínový komplex pro podporu kadeří a heřmánkového extraktu.Šampon stojí od 610 s.
 • Avon Advance Techniques je mírně zjasňující.Obsahuje přírodní zjasňující přísady.Náklady na šampony jsou přijatelné - 255 s.
 • Eugene Perma Keranove Blond Vacancies Shampoo Lighten Hair - určené k zesvětlení tmavě hnědých a červených vlasů.Zesvětlovací účinek je poskytován heřmánkovým extraktem a pšeničnými proteiny.Cena produktu - 505 s.
 • Estel Aqua Otium - navrženo tak, aby odlehčilo prameny jakéhokoli počátečního stínu.Je povoleno používat na poškozené a dříve obarvené vlasy.Cena produktu je 750 r.

Osvětlení tmavých a černých vlasů doma není snadný úkol.Bude to vyžadovat určitou vytrvalost a trpělivost, protože výsledek můžete získat pouze opakováním postupu 5 až 10krát.

Viz také:naprosto bezpečný způsob zesvětlení vlasů v několika tónech (video)