Technika zvýraznění kořenů je nejlepším způsobem malování

Základní zvýraznění je ideální způsob, jak udělat obrázek svěží, jasný, přidat objem účesu a upravit barvu bez poškození vlasů.Je vhodný pro světlé i tmavé vlasy.

Co je to zvýraznění?

Bazální zvýraznění je postup pro zbarvení opětovného růstu kořenové zóny, který umožňuje upravit odstín bez většího poškození.Jak se liší zvýraznění kořenů od tradičních?

 • Rozjasňující kompozice se nanáší pouze na kořeny - zbytek vlasů zůstává bez práce.Pokud to zanedbáte a natřete po celé délce, prameny budou velmi trpět (zejména na koncích).Nejprve to samozřejmě nebude tak znatelné, ale s každým dalším zesvětlením se stav vlasů jen zhorší;
 • Postup trvá mnohem méně času než tradiční barvení;
 • Lze to bezpečně provést bez složitých zařízení;
 • Korekce umožňuje udržovat čistotu obrazu a nenarušovat pořadí tmavých a blond vlasů.Skutečností je, že je prakticky nemožné provádět opakované barvení po celé délce a zároveň se nedotýkat nenatřených pramenů.Výsledkem takové malby bude jednobarevná barva.

Důležité! Při provádění korekce je nutné přesně opakovat nejen odstín barvy, ale také četnost výběru, jakož i šířku pramene!Teprve potom bude výsledek stejně krásný jako na prezentovaných fotografiích.

Jak se provádí zvýraznění basů?

Poté, co se rozhodlo provést postup opravy doma,pozorně si přečtěte tento podrobný návod.

Budete potřebovat:

 • objasňovač;
 • Tónovací činidlo;
 • Hřeben;
 • Kartáč;
 • Nádoba na míchání směsi;
 • Ručník;
 • Šampon;
 • Balm;
 • Klipy;
 • Pruhovaná fólie.

Další technika zvýraznění kořenů vypadá takto:

 1. Dobře se vyčeší.
 2. Rozdělte vlasy do 3 stejných zón - střední a boční (pravá a levá).Každá taková zóna může být bodnuta sponou.
 3. Definujte pořadí nastavení (zvýrazněte „krok“) a šířku barevných zámků.
 4. Připravte čistič.Je možné použít bělicí prášek i „speciální blond“ barvivo.První se používají k zesvětlení velmi tmavých vlasů.V tomto případě se prášek smísí s oxidačním činidlem v poměru 1: 1,5, 1: 1 nebo 1: 2, v závislosti na výrobci.Konzistence produktu by měla připomínat silnou zakysanou smetanu a dobře se nanášet (neteče z fólie!).Pamatujte také, že prášek během provozu bobtná a zvětšuje se.Aby produkt neunikl a nezanechával skvrny na zbývajících vlasech, musí být aplikován odsazený 0,5 cm od okraje kusu fólie.Bohužel „speciální blond“ nedává bělost, která je získávána pomocí prášku, ale mnohem méně poškozuje strukturu vlasů.To je nejlepší volba pro blondýnky a hnědovlasé ženy.Pro přípravu takové kompozice je barva smíchána s oxidačním činidlem v poměru 1: 2 nebo 1: 1,5.Díky konzistenci je tedy tekutější od okraje fólieustoupit centimetr.
 5. Odstraňte první sponu a vložte pod pramen 1 kus fólie.
 6. Naneste čistič pomocí speciálního štětce.Musíte začít od zadní části hlavy.
 7. Zabalte pramen do fólie a vytvořte malou obálku.
 8. Opakujte postup se zbývajícími zónami.
 9. Namočte tento produkt po dobu 15 až 40 minut.Z času na čas otevřete fólii, abyste vyhodnotili výsledek zesvětlení.
 10. Odstraňte fólii z vlasů.
 11. Omyjte prameny šamponem.
 12. Při provádění postupu na obarvených vlasech zajistěte zabarvení.
 13. Použijte balzám.

Důležité! Implementace zvýrazňování kořenů doma má tři důležité kontraindikace - úplný nedostatek zkušeností, velmi tenké zámky a použití různých odstínů.

Populární chyby

Při zvýrazňování zarostlých kořenů se pokuste vyhnout běžným chybám, protože mohou zničit očekávaný efekt.

Chyba č. 1. Výzva k jinému veliteli.Oprava bazální zóny je nutná u stejného kadeřníka jako u všech zvýraznění, protože každá z nich má svůj vlastní jedinečný „styl“.Dobrý odborník zpravidla potřebuje pouze jeden pohled na svou vlastní práci, aby určil výběr požadované metody barvení.

Chyba č. 2. Zvětšená zbarvená plocha.Vyhněte se malování již odlehčených pramenů a pozorujte hranice.V opačném případě vlasy, které spálí bělidlo, začnou jednoduše vypadávat.

Chyba č. 3. Nedostatekstrie mezi bazálním zvýrazněním a dříve barevnými prameny.Když natáhnete barvu dobře, mistr učiní hranici téměř neviditelnou.K hladkému přechodu můžete použít jemnou tónovací kompozici.

Chyba č. 4. Zvýraznění na čistě umytých vlasech.Před barvením zarostlých kořenů si vlasy neperte nejméně 2 dny.V této krátké době jsou prameny pokryty vrstvou přírodního tuku, který ochrání vlasy během malování.

Chyba č. 5. Použití levných a nekvalitních barev.Pokud se těšíte na krásný výsledek, zastavte se u dobrého profesionálního make-upu.

Chyba č. 6. Příliš silné oxidační činidlo.Použitím slabšího oxidačního činidla a prodloužením jeho expoziční doby získáte světlý tón bez žloutnutí.

Chyba č. 7. Špatná volba barvy.Při korekci zvýraznění kořenů je důležité zvolit odstín, který vám vyhovuje.Blonďaté tváře medu, béžové a karamelové - oživí vaši tvář a zlepší vás mladší.Platina a perla vypadají skvěle na světle hnědých vlasech.Zlatočervené zámky zdůrazní krásu středně hnědých vlasů.Pokud jde o brunety, mohou zastavit u odstínů kávy, čokolády a kaštanu.

Tipy, jak se vyhnout chybám při zvýrazňování obnovených kořenů:

To je zajímavé! Druhy zbarvení vlasů - 15 nejlépe s fotografiemi

Jak se starat o zvýraznění basů?

Zvýrazněné zvýraznění vyžadujetrvalá péče, která spočívá v dodržování několika důležitých pravidel.

Pravidlo 1.Umyjte si vlasy šamponem pro zvýrazněné vlasy.

Pravidlo 2.Po každém praní použijte balzámy, kondicionéry nebo masky.Je vhodné, aby byly stejné značky jako šampon.Pamatujte, že o zvýrazněné vlasy se můžete starat pouze pomocí kosmetiky obchodu.Domácí prostředky, zejména na bázi olejů, dodají vašemu účesu ošklivý žlutý tón.

Nejlepší značky lze bezpečně připsat:

 • L'Oreal Professionnel Serie Expert Lumino Contrast- šampon pro zvýrazněné vlasy, který obnovuje poškozenou strukturu a normalizujelipidová rovnováha.Nevytváří vlákna těžší, nevysychá špičky, dává vlasům lesk, udržuje pružnost;
 • L'Oreal Professionnel Lumino Contrastje nesmazatelná gelová tekutina obsahující silikony.Nástroj obklopuje všechny vlasy a dělá vlasy hladké, měkké a lesklé;
 • Intenzivní hluboký kondicionér John Frieda Frizz-Ease rehydrate- kondicionér pro suché vlasy, který má silné výživné a zvlhčující vlastnosti a usnadňuje snadné a bezbolestné česání;
 • Illumi Lights Schwarzkopf Professional- hydratační šampon, který je mezi slavnými mistry velmi žádaný.Poskytuje pramenům velmi dobrou péči, dává jim hedvábnost;
 • Lifetex Ochrana barev Wella Professional- levný šampon, který vyživuje kořeny pramenů a zachovává barvu.

Rule 3.Čas od času používejte tónovací kosmetiku, neutralizace žlutého odstínu.Pro tyto účely jsou ideální tonery, balzámy nebo šampony ze stříbra nebo purpurové barvy.

Pravidlo 4 .Vyberte si vysoce kvalitní hřeben, který během česání nepoškodí vaše vlasy.Zastavte se na dřevěných plástech se vzácnými hřebíčky, přírodními štětinami nebo módními kartáčky Macadamia No Tangle Brush a Tangle Teezer, které okamžitě rozmotají spleti, vyhladí šupiny pramenů a vlasy zjemní a velmi krásné.

Pravidlo 5.Chcete-li zvýraznění zachovat po dlouhou dobu, chraňte své vlasy před chlorovanou vodou a přímým slunečním světlem.Nejen vysychají prameny, ale také přispívají k rychlému výskytu ošklivého žlutého odstínu.

Pravidlo 6.Pravidelně nanášejte tekutiny, séra nebo spreje na špičky - brání jim v delaminaci.

Pravidlo 7.Nezapomeňte na kořenovou zónu - jednou týdně ji hýčkejte zpevňujícími masky.

Pravidlo 8.Chcete-li obnovit strukturu a posílit vlasy, vypijte vitamíny.

Pravidlo 9.Nečesávejte mokré vlasy - díky tomu se protahují a začínají se lámat.

Pravidlo 10.Neprovádějte postup příliš často - musíte pěstovat nejméně 5 cm. Interval mezi skvrnami je zpravidla 3 až 6 měsíců, ale to samozřejmě záleží namíry růstu vlasů.

Doporučení! Pokud jsou prameny často poškozeny častým barvením, přepněte na barvicí techniky, které nejsouvyžadují pravidelnou opravu kořenové zóny (balayazh, ombre, zvýraznění Kalifornie atd.).

Viz také: řádná péče a obnovení zdraví vlasů po barvení (video)