Techniky a typy zvýraznění na tmavých vlasech

Chcete-li do účesu přidat nové barvy, vizuálně zvyšte hlasitost, aniž byste jej podrobili plnému barvení, můžete použít zvýraznění.Tato metoda je velmi populární po dlouhou dobu.Pokud dříve, to bylo chápáno jako vyčištěný zámky horních vlasů, ale nyní existuje mnoho technik a barev.

Hlavní výhodou je, že účes si po dlouhou dobu udržuje krásný vzhled.Rádi používají takovou techniku ​​jako mladé dívky a ženy, jejichž kadeře se dotýkají šedivých vlasů.

Jak vybrat barvu pro zvýraznění

Zvýrazněním černých vlasů je zbarvení jednotlivých pramenů.Tato metoda dává účesu hloubku barvy.Tóny jsou obvykle vybírány tak, aby přidaly hlasitost, revitalizovaly typ.Je lepší, když jsou odstíny v souladu s hlavní barvou.

Seznam tónování, který dokonale pasuje na tmavé kadeře:

 • koňak;
 • čokoláda;
 • káva;
 • karamel;
 • med;
 • ořechová.

Osoba se ne vždy snaží vytvořit ve své přirozené barvě na hlavě elegantní barvu.Někdy chcete něco jasného a velkolepého.V takovém případě se používají odstíny všech barev duhy.Vypadají obzvláště výhodné na dokonale černé vlasy.

Černobílé zvýraznění bude vypadat oboustranně.Tmavé kudrlinky je však obtížné zesvětlit.Někdy to vyžaduje více než jeden postup, protože to záleží na kvalitě barvy.

Výběr barvy

Prostředky pro zvýraznění výrobce vyrábějí tři typy.Salóny často používají práškové přípravky.Doma jsou pro použití nevhodné, protože musíte dodržovat správné proporce.

Oxidační produkty jsou ideální pro samobarvení.Mají silnou konzistenci, je vhodné je míchat, nanášet.Konečný výsledek závisí na množství oxidantu.Je důležité nedělat chybu.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Pokud majitelé tmavých hrubých vlasů přidají k barvě nadbytek oxidačního činidla 9–12%, prameny se budou bělit dobře, ale mohou být poškozeny, a pokud ne dost, dostanou žlutý odstín.

Speciální sada pro zvýraznění, která zahrnuje paletu odstínů a pomocná zařízení pro barvení, nepomůže ztratit.

Výrobky na bázi oleje jsou velmi účinné.Vysychají méně kadeře, ale kvůli vysokým nákladům se častěji používají v salonech.

Nejlepší barvy pro zvýraznění:

 1. Palette od Schwarzkopf - barva je vhodná pro obarvené a přírodní prameny.Je schopen odlehčit kadeře ve 4 až 5 tónech.Populární „Flare of Color“.U poškozených křehkých prutů je lepší zvolit jemné složení.
 2. Garnier - produkt nezpůsobuje hodně poškození vlasů, působí účinně, mění barvu o 6 tónů.
 3. Estel je lídrem mezi barvami, které se používají pro zvýraznění.Barva je jasná, bez žluté.Hořící brunety mohou také použít.K dispozici jsou série pro domácí i profesionálnípoužití.Zvýraznění se nejlépe provádí pomocí řady De luxe.
 4. Majimeches from Loreal - hřeben je součástí speciální sady, která tento proces usnadňuje.Není třeba dalších uzávěrů nebo fólií.Tón pramenů je teplý kvůli nedostatku perhydrolu.Zesvětlení je možné při 2-3 tónech.Majitelé velmi tmavých vlasů, nehodí se.
 5. „Supra“ - výrobek se skládá z prášku, který bělí kadeře a bílou henu.Po jeho použití mohou být prameny zabarveny.Je důležité dodržovat aplikační techniku, jinak bude účinek nepředvídatelný.
 6. Loreal Platinum je odstín těstovin určený pro profesionální zbarvení.Osvětlení je možné v 7 tónech.Majitelé uvidí efekt okamžitě.

Před nákupem barvy je nejlepší konzultovat koloristku v salonu.Řekne vám, která možnost je vhodná pro konkrétní typ barvy pleti.Konzultace je nutná zejména u žen s černými vlasy barvenými, protože není známo, jak se vybrané složení bude chovat na kadeře.

Viz také: Seznam nejlepších barev bez amoniaku

Mohu to udělat doma

Účes jako model v lesklém časopise získáte kontaktováním profesionálního kolorista.Toho dosáhnout na vlastní pěst, i bez zkušeností, je téměř nemožné.Ale zvýraznění doma bude také krásné.

​​

Pro samoléčení je nejlepší použít klobouk a háček.Metoda se používá na krátkých vlasech.Průhledný klobouk sdíry.Skrze ně pomocí háku vytáhněte zámky určené k barvení.Ostatní kadeře nebudou chemickým složením ovlivněny.

Pro dlouhé pruty je lepší použít metodu fólie.Pečicí fólie se umístí pod vybrané prameny, po zabarvení se zabalí na dobu stanovenou výrobcem.Protože kadeře jsou od sebe oddělené, můžete je vytvořit v různých barvách.

Doporučení:

 1. Poraďte se s koloristkou, která vybere správnou paletu.V salonech obvykle aplikujte několik tónů, abyste dosáhli elegantního přirozeného přechodu.
 2. Kadeře by měly být zdravé, nikoli předsušené.Pokud jsou křehké, nelze je zvýraznit.Předúprava pomůže situaci napravit.
 3. Před použitím produktu zkontrolujte alergie.Obvykle se doporučuje aplikovat kompozici na loket nebo neviditelnou oblast pokožky hlavy.
 4. Mezi postupy barvení si udělejte přestávky v délce nejméně jednoho měsíce.

Pokusy s odstíny, jejich jas jsou populární a žádané, ale je důležité nepoškozovat vlasy nesprávnými činy.

Techniky barvení

Existuje mnoho možností zvýraznění.Hnědovlasé a brunetky jsou vhodnější pro tradiční a částečný vzhled.V těchto případech je vyčeření jasně viditelné, ale spodní vrstva není obarvena, to znamená, že zůstane nedotčena.Pokud je stejný účes unavený, lze jej osvěžit jinou technikou zvýraznění.Hlavní věc je udržet doporučené časové období.

Barvenípeří

Pro krátké vlasy doma použijte techniku ​​pomocí speciálního klobouku.

Kadeře pro malování jsou vytaženy skrz otvory v něm.Jeho roli někdy hraje průhledný plastový sáček, ve kterém jsou vytvořeny díry.

Americké zvýraznění

Tato technika je ideální pro změnu barvy tmavých kudrlinek.Je obtížné provést, ale vytváří krásný efekt spálených pramenů.

Je nutné malovat pomocí fólie a několika tónů jedné palety.Tyto odstíny vyhladí přechody.

Kalifornské barvení

Na rozdíl od předchozí metody se fólie v této technice nepoužívá.Vlákna jsou ošetřena směsí 4 až 6 tónů jedné palety.

Vzhled účesu je velmi přirozený.Když kadeře dorostou zpět, barva se změní a změní účes. Vlasy barvené tímto způsobem se nesmí barvit dlouhou dobu.

Ombre

Technika ombre je vhodná pro jakoukoli barvu, délku a strukturu vlasů.Může být použit k navrácení přirozené barvy na kadeře.Zatímco rostou zpět, účes bude vypadat dobře upravený, atraktivní.

V závislosti na zvolených tónech lze dosáhnout klasického nebo neformálního stylu.Přirozeně tmavé kadeře nechávají kořeny neporušené a konce jsou obarveny světlými barvami.Můžete provést plynulý přechod nebo přidat jas s ostrým kontrastem mezi tmavou horní a světlou spodní částí.

Stanoviskoexpert
Selyutina Marina Valerievna
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23 let
Černá malinová nebo fialová ombre vypadá skvěle na černých vlasech.Aktualizace účesu bude vyžadována nejdříve po 3 měsících.

Je důležité zvolit správné barvy a provést přechod, který bude vypadat úhledně a zároveň efektně.V opačném případě je možné získat vlasovou hlavu s nedbalými kořeny.

Možnosti zbarvení:

 • klasický - přirozený rozmazaný přechod pomocí přírodních odstínů;
 • bronding - bazální oblast je ztmavena, hroty se rozjasňují, dochází k malému přechodu;
 • s jasným okrajem - kadeře jsou rozděleny do dvou kontrastních tónů pomocí vodorovného pruhu určitého stínu;
 • „cop“ - kořeny jsou tmavé a ocas je zesvětlený (například s popelovou barvou);
 • „jazyky plamene“ - na tmavých vlasech to vypadá obzvláště působivě (zůstávají skvrny od teplé červené, měděné a zlaté odstíny);
 • barva - základní plocha je ztmavnutá a konce jsou obarveny nepřirozenou barvou.Tato technika je vhodná pro tmavé kadeře.Klasika vypadá skvěle na náměstí.Je důležité, aby účes byl vhodný pro každodenní věci.

Benátský

Na prameny se nanáší čtyři až pět tónů stejné barvy širokým štětcem (kořeny nejsou ovlivněny).Fólie se nepoužívá, protože bez ní jsou přechody plynulejší.

Účes přitahuje pozornost zvláštním leskem, objemem.Vhodné pro ženy s barevným typem - zima,poklesnout.

Technika člunů

Vhodnější pro tmavé blond kadeře. Při použití kyvadlové techniky jsou prameny vybarveny náhodně.

Udělejte hladký přechod ze světlých špiček do ztmavených kořenů.Fólie se nejčastěji nepoužívá.

Bláznivé barvy

Díky této technice můžete vytvořit živý obraz.To je často používáno na vlasy mladých dívek, které chtějí vyniknout z davu.

Prameny, které mají být obarveny, předbělené.Jsou možné všechny odstíny - zlatá, červená, zelená, modrá.

Magi Contrast

Vypadá perfektně na brunetkách s dlouhými rány.Pro takový výkon je zapotřebí ultra trvanlivé barevné schéma s jasným tónem.Barvy můžete vybarvit pouze kontrastem.

Účes bude hrát jinak, bude objemnější.

Ruční zvýraznění

Majitelé tmavých vlnitých pramenů je mohou zesvětlit dvěma způsoby:

 • technikou „mráz“ - zvlhčují kadeře, osušte je hlavou dolů.Poté naneste prsty barvicí prostředek na prameny;
 • metodou „zasklení“ - vlhké kadeře se ošetřují pěnou a suší se.Barvivo se nanáší rukama na konce kadeře.Procedura může být opakována několikrát, ale s přestávkou obnovit kadeře.

Prameny stočené pomocí perm, je lepší nezdůraznit.Jsou dostatečně poškozené a vyžadují předchozí ošetření.

Péče o vlasy a zachování barvy pramenů

Během zvýraznění docházívyjasnění jednotlivých kadeří.I když ne úplně, ale zbarvení vlasů.Jsou poškozeny, protože chemické složení barvy mění jejich strukturu.

Čirý prostředek leptá pigment z prutu, proniká hluboko do prutu, který se uvnitř vyprázdní a jeho stupnice se otevřou.Poškozené vlasy proto vyžadují stálou péči, která vlasy obnovuje, ošetřuje a zachovává novou barvu.

Speciální produkty si můžete koupit od kolorista, v obchodě a sami si je vyrobit.Všechny zakoupené produkty musí být označeny „pro zvýrazněné vlasy“.Jejich složení by mělo zahrnovat takové látky jako:

 • kyselina;
 • neutralizační alkálie, která je v čiřici;
 • Proteinové komponenty, které pomáhají opravit poškozené prameny.

Prostředky pro péči o zvýrazněné kadeře:

 1. Nezmazatelný gel pomůže upevnit úspěch krásného částečného zabarvení.Takovou skladbu vydává společnost L'Oreal pod názvem Lumino Contrast.
 2. Masky.Živí samostatné jádro.Vydává je L'Oreal.
 3. Směs přírodních složek.Může být vyroben ze smíšených dvou žloutků.Prostředek se nanáší na vlasy a po půl hodině se omývá.Maska 0,5 lžíce má také dobrý účinek.kefír a lžíce olivového oleje.

Poškozené vlasy pečlivě omývejte.K tomu používejte pouze teplou vodu.Zámky lze hřebenovat pouze v suchém stavu, hřeben s hladkými zuby.Je lepší nepoužívat fén a kulmy, alespoň na nějakou dobuzotavení.

Jsou-li dodržena všechna doporučení, vypadají vlasy zdravé, lesklé, hedvábné a barevné prameny se neliší od přirozené barvy.

VYVÁŽENÍ A MANO ALZADA /OLAPLEX Y BLONDOR FREELIGHTS DE WELLAPASÓ A PASO TONALIZACION CON REDKEN
Módní techniky barvení 2019 Balayazh /Ombre
TechnikaKalifornie zvýrazňující tmavé vlasy