Účinná ochrana vlasů před negativními účinky slunce

V horkém období mnoho lidí používá opalovací krémy, spolehlivě chrání pokožku před negativními a škodlivými účinky jasných ultrafialových paprsků.Ale z nějakého důvodu téměř všichni z nás zapomínají, že vlasy potřebují v letní sezóně další ochranu.Léto, takové příjemné a svůdné, je hlavním nepřítelem krásy a zdraví vlasů, protože sluneční paprsky, klimatizace a ventilátory v místnostech, slaná mořská voda a vysoká prašnost vzduchu způsobují značné škody nejen vnějším podmínkám kadeřů, ale také jejich vnitřní struktuře.Pro maximální péči o krásu a zdraví kadeřů je důležité používat letní ochranné prostředky.

Slunce je hlavním „nepřítelem“ krásy vlasů

Ultrafialové paprsky způsobují obrovské poškození pramenů jakéhokoli typu.

 • Alfa paprsky vstupující do ultrafialové složky okamžitě dehydratují vlasy.
 • Beta paprsky, které jsou také součástí slunečních paprsků, nepříznivě ovlivňují barvu pramenů a ničí pigment přírodních i barevných vlasů.Pokud vám nezáleží na vlasech a zůstanete na slunci po dlouhou dobu bez ochrany určitých prostředků, pak se prameny stanou matnými, tenkými, křehkými, neživými, začnou se rozpadat a vypadávat.
 • Kromě toho ultrafialové záření pomáhá „natáhnout“ strukturu vlasů výživných a obohacených složek, vody a lipidů.Výsledkem této akce jsou tenké a objemné kadeře, postrádající flexibilitu apružnost.
 • Dalším negativním faktorem, který je častěji pozorován v létě, je časté mytí hlavy, které přispívá k sušení pramenů.

Jasné slunce však představuje pro barevné vlasy velké nebezpečí, protože ultrafialové světlo aktivně neutralizuje chemická barviva, což vede ke vzniku zcela neobvyklého barevného odstínu na hlavě.Kromě toho časté a dlouhodobé vystavení slunci přispívá k tomu, že barevné kadeře začnou vypadávat, a poté se na hlavě objevují známky rané plešatosti.

Co je to letní péče o vlasy?

Protože v létě jsou kadeře vystaveny negativním účinkům několika přírodních faktorů, měla by být ochrana pramenů komplexní.K zajištění co nejúčinnější ochrany vlasů před slunečními paprsky je nezbytné dodržovat následující zásady:

 • Mezi 11,00 a 16,00 hodin dne, venku, pod ohnivými paprsky jasného slunce, je důležité vždy nosit klobouk.V létě je vhodné mít s sebou lehký šátek nebo čepici, abyste je mohli v případě potřeby okamžitě nasadit.
 • Po plavání v moři, v řece, rybníku nebo v jakémkoli jiném přirozeném vodním útvaru je důležité propláchnout kadeře čistou vodou.Bylinkový odvar založený na rostlinách, jako je heřmánek, kopřiva, měsíček, třezalka tečkovaná atd., Se může stát náhradou vody.
 • Máte-li výlet do jižních letovisek, musíte odmítnout.barvení, zvýrazňování nebo trvalá vlákna.Tyto kosmetické procedury lze provést asi 2 týdny před plánovaným výletem.

 • V horkém období je důležité minimalizovat používání termálních kleští, vyrovnávání vlasů, vysoušečů vlasů.
 • Před koupáním ve slané vodě je třeba kadeře ošetřit výživnými a ochrannými éterickými oleji.
 • Před návštěvou pláže nebo před pouhým sluncem musí být kadeře ošetřeno ochranným sprejem nebo šamponem /gelem /balzámem.
 • Aby se stimulovalo uvolňování ochranných lipidů na pokožku hlavy, doporučuje se kadeře pravidelně česat masážními hřebeny z přírodních materiálů.
 • Je nesmírně žádoucí zesvětlit prameny jakýmkoli druhem zjasňujících látek v průběhu letního období.
 • Zatímco je počasí horké a slunečné, doporučuje se upustit od používání stylingových produktů, jako jsou pěna, gel, lak, pěna.Tyto stylingové výrobky mohou být nahrazeny speciálními spreje na vlasy, které obsahují UV ochranné látky.

 • Po celé léto lze k mytí vlasů použít pouze mírnou, mírně teplou vodu.Může být změkčen jednoduchým vařením nebo přidáním citronové šťávy.
 • U barevných pramenů je nutná maximální péče, musí být pravidelně ošetřovány šampony nebo toniky, které barvu zafixují.
 • Plná ochrana zámků před negativya škodlivé sluneční světlo, péče o kadeře by měla být komplexní.

Ochranné pomůcky pro vlasy

Spreje

Hlavní funkcí stříkání vlasů ze záporu z nejjasnějších paprsků je snížení negativního účinku.UV paprsky na kadeře po dlouhou dobu.Opalovací krém má výhodu oproti ostatním ochranným prostředkům - lze jej snadno rozprostřít po celém povrchu účesu, což poskytuje nejspolehlivější ochranu pro každý vlas.

 • Kosmetická společnost„Aveda“nabízí dámám účinný sprej na ochranu proti slunečnímu záření -„Sun Care Hair Veil“ , vytváří hustý ochranný film na celém povrchu pramenů, který vytváříspolehlivě chrání vlasy před sluncem po dobu téměř 16 hodin.Užitečné vlastnosti spreje doplňují neobvyklé a okouzlující aroma plné tónů citrusů, jemných ylang-ylang a jasných neroli.
 • Kérastasenabízí ochranný sprej před sluncemMicro Voile Protecteur , má nejen ochranné vlastnosti, ale může také poskytnout pramenům další vizuální efekt- aby byly jasné, hedvábné, pružné a zářivé.Sprej je doporučován pro dívky, které vlastní odlehčené nebo barevné prameny, protože zlepšuje jas stínu získaného barvením a plnou sytost barvy.
 • Wella Professionaldoporučuje zvažovat ochranu proti slunečnímu záření„Sun Protection Spray“ , taková léčiva jsou vybavena vitamínovým komplexem.Sprej "funguje" ve dvou směrech: chrání vlasy před jasným slunečním zářením a také se o ně jemně stará, dává jim lesk, lesk, krásný vzhled.
 • Společnost La Biosthetiqueuvedla na trh krém na opalování Vitalite Express Cheveux, který rovněž funguje ve dvou směrech (ochrana a účinná péče) a navíc má spolehlivou odolnost proti vodě.Přirozené složení ochranného činidla zajišťuje obnovu poškozených vlasů.

Způsob nanášení téměř každého spreje je stejný: produkt se nanáší na povrch pramenů uložených ve vlasech těsně před procházkou.Takové spreje lze aplikovat jak na mokré, tak na suché.

Tipy, které vám pomohou chránit vaši pokožku a vlasy před negativními účinky slunce:

Oleje

Kosmetické oleje s účinkem na ochranu před sluncem se doporučují majitelům suchých pramenů.Produkt se nanáší na kořeny a na celou délku pramenů, čímž poskytuje spolehlivou ochranu před působením UV záření, výživou a obnovou poškozených vlasů.Oleje mají regenerační vlastnosti, po několika aplikacích je možné si všimnout, že konce vlasů se přestaly štěpit a prameny samy začaly být měkké, hedvábné a velmi lesklé.

Moderní kosmetické společnosti nabízejí nejlepší přípravky na ochranu vlasů:

 • Payotprodukuje olejBenefice Soleil Anti-Aging Protective. Výrobek je ve formě postřikového oleje, který chrání kadeře před náhlým vysycháním a neumožňuje stárnutí vlasů.
 • „Bumble & Bumble“představuje olej„Hairdresser Invisible“ , obsahuje 6 druhů výživných, ochranných a regeneračních olejů.Výrobek se snadno nanáší na povrch pramenů, okamžitě se vstřebává, a poté vyplní chloupky leskem, hedvábností, zářením a zdravím.
 • Opalovací krémOšetření markanoilemje olej, který obsahuje vitamíny A, E, F, arganový stromový extrakt a fenol.Olej se nanáší na povrch pramenů a dává jim lesk a lesk.Charakteristickou vlastností tohoto oleje je, že usnadňuje stylování pramenů ve vlasech, „způsobuje“, že se kadeře stanou poslušnými a pružnými.

Esenciální oleje, jako například:

 • Mandlový olej také pomůže vyhořelým pramenům.
 • Kokosový olej.
 • Jojobový olej.

Šampony

Všichni kosmetologové doporučují používat šampony na ochranu proti slunci v létě, ale je důležité si uvědomit, že takový produkt poskytuje pouze dočasný účinek, protožepo umytí hlavy na chloupcích nezůstane prakticky žádná ochranná vrstva.

Při použití šamponů je zajištěna ochrana před jasným sluncem:

 • „Color Extend Sun After-Sun“- společnost -„Redken“. Doporučuje se používat šampon ihned po pobytu na slunci nebo koupání v moři, poskytuje obnovu poškozených vlasů.
 • „Profesionální Sun Spark“od„Londa“. Kombinace kondicionéru a šamponu s ochranným, regeneračním anutriční vlastnosti.
 • „Vlasy po opalování vlasů DualSenses Sun Reflects“- společnost -„GOLDWELL“. Šampon udržuje zdravé prameny, poskytuje šetrnou péči, spolehlivou a účinnou ochranu a účinnou opravu poškozených vlasů.
 • Professionnel Solar SublimeodL'Oreal. Šampon, který chrání před jasnými UV paprsky, doplňuje regenerační balzám.
 • Oprava vlhkosti marockého oleje. Šampon se doporučuje pro zvlhčení a ochranu vlastností před slunečními paprsky, barevnými prameny.Složení ochranného činidla je zcela přirozené, což pomáhá pramenům stát se zdravými, hladkými a lesklou.

Lidové léky

Dlouho na slunci jsou kadeře suché a neživé.Recepty od lidových léčitelů pomohou obnovit bývalý luxus a majestátnost účesů.

 • Po delším pobytu na jasném slunci se doporučuje kadeře namazat maskou skládající se z 1 žloutku, malého množství lopuchového oleje a 1 polévkové lžíce.ltuky zakysané smetany (lze nahradit kefírem).Produkt zraje na povrchu hlavy po dobu asi půl hodiny a poté se omyje teplou vodou.

 • Po každém omytí vlasů je vhodné vypláchnout prameny bylinkovými odvary na bázi kopřivy, heřmánku, měsíčku nebo směsi těchto léčivých rostlin.
 • Šťáva zelí, vtlačená do kořenů pramenů, pomůže obnovit suché kadeře, které jsou poškozeny jasným slunečním světlem.
 • Vytvoř masku 3 lžičky.tekutý med, žloutek, malé množství tukového mléka.Hmota se jemně šíří po povrchu pramenů, ponechá se 30 minut, poté se opláchne mírně teplou vodou.

Léto nám přináší spoustu pozitivních emocí, naplňuje tělo zdravím, pozitivními a veselými.Ale aby příjemný dojem horké sezóny nebyl zastíněn spálenými nebo suchými kadeřemi, musíte vždy používat ochranu vlasů před negativními účinky slunce.A bez ohledu na to, jaké prostředky se k tomu použijí - kosmetické nebo lidové.

Zajímá vás: 10 letních účesů s fotografiemi krok za krokem

Viz také:Jakpéče o vlasy po dovolené strávené na moři (video)