Účinné oleje pro suché vlasy

Hydratační oleje na vlasy - nezbytná součást péče o kadeře.Bez ohledu na typ - mastné, suché, normální, kdokoli potřebuje udržovat vodní rovnováhu.A to lze provést pouze pomocí olejových masek a zábalů.

Suché vlasy

Aby bylo možné plně ocenit účinek hydratačních olejů, je třeba si pamatovat strukturu vlasů a příčiny křehkosti.

Vlasy se skládají ze 2 částí - viditelných a neviditelných.Viditelný je vlasový dřík, neviditelný je vlasový kořen nebo žárovka, obklopený vlasovým vakem nebo folikulem.Je to neviditelná část, která žije: vlasová žárovka se nachází poměrně hluboko v dermis a je obsluhována malými krevními cévami.Žárovky se množí, čímž se zajistí růst vlasů.

Viditelnou částí jsou ve skutečnosti již mrtvé vlasy.Skládá se ze 3 vrstev:

 • vnější nebo kutikula - sestává z tenkých, šupinatých buněk, které vytvářejí určitý druh dlaždicového zdiva.Zdivo je velmi husté a chrání vnitřní vrstvy jádra.Kromě toho je to hustota a správný styl, který určuje vzhled kadeře: pokud se stupnice přiléhají těsně k sobě, vlasy zůstávají pružné a pružné, lesknou se, pokud jsou stupnice shluknuté, prameny jsou matné, zamotané, odštěpené;

 • střední vrstva - kůra, sestává z podlouhlých mrtvých buněk, které dodávají vlasové síle sílu.Cortex obsahuje melanin, který určuje barvu vlasů;
 • vnitřní vrstva je měkkákeratinové buňky a dutiny.Jeho účel je stále neznámý, ale předpokládá se, že právě prostřednictvím vnitřní vrstvy kůry a kutikuly dostávají určitou výživu, a co je nejdůležitější, vlhkost.Malé množství z nich je příčinou sucha.

Přirozený lesk a zároveň stupeň ochrany nezávisí pouze na hustotě horní vrstvy.Příspěvek mazových žláz je jeho přínosem.Ten vydává přírodní mastný tuk, je distribuován po celé délce a chrání vlasy před ztrátou vlhkosti.Poskytuje také lesk.Čím hladší je kutikula, tím lépe se světlo odráží, čím více copánky svítí, takže vytváření přímých pramenů je mnohem snazší než kudrnaté.

S přirozeně mastnými vlasy tajemství vyniká příliš hojně, se suchými vlasy - příliš málo.V posledním případě ztrácí vlasový vlas vlhkost a pokud je kutikula poškozena, ztrácí dvakrát rychleji.Hydratační olej také řeší tento problém nahrazením přírodního mastného tuku.

Požadavky na produkt

Hlavním cílem každého přípravku pro péči je zabránit ztrátě vlhkosti.Jakýkoli tuk má tak důležitou kvalitu jako odolnost proti vodě: mastný film jakéhokoli původu vytváří bariéru jak pro pronikání vlhkosti z vnějšku, tak i pro odpařování vlhkosti zevnitř.U poškozených pramenů to však nestačí.

Jsou-li šupiny poškozeny nebo nafouknuty, protože jsou po aktivním použití šamponu ke zvýšení objemu, vlasy mnohem intenzivněji ztrácí vlhkost.Takémechanismus získávání výživy z vlasové baňky je narušen.To znamená, že použitý olej by měl ideálně nejen obalit vlasovou šachtu, ale měl by také pomáhat umístit váhy na jejich místo.Tato vlastnost se nazývá hluboká penetrace.

Existuje celá řada cenných a velmi užitečných olejů, které bohužel tuto vlastnost dostatečně nemají.Jejich použití je spojeno s určitými obtížemi.Například vynikající produkt, jako je dehtový olej, je velmi obtížné absorbovat.Maska je držena na hlavě po dobu nejméně 5-6 hodin a vyžaduje teplé zabalení.Promytí přebytku je velmi obtížné.Produkt neobvykle rychle obnovuje vodní rovnováhu vlasů, ale díky těmto vlastnostem je mladá dáma velmi neochotná ji používat.

Pro křehké vlasy zůstává problém ve skutečnosti stejný.Ztráta vlhkosti vede k dehydrataci kůry, což znamená, že vlasy ztrácejí pevnost a pružnost.To znamená, že zvlhčovač by také měl vytvořit ochranný film a udržet vlhkost uvnitř.

Ale složení vitaminu není tak důležitým parametrem.Skutečností je, že téměř každý přírodní olej - ne rafinovaný, obsahuje dostatečné množství zejména vitamínů rozpustných v tucích.A a E. Látky samozřejmě nevstupují do vlasových folikulů, ale do určité míry živí kůru.

Tipy, které vám pomohou rychle obnovit suché a neživé vlasy jednoduchou maskou:

Základní oleje

Existují 2 skupiny olejů: základní a éterické.

Základníextrahované z částí rostlin, které jsou nejbohatší na ropu.Jedná se o semena, ořechy, semena atd.Zřídka mají jakýkoli zápach, mají silnou, často viskózní konzistenci.Jsou vstřebávány po dlouhou dobu, ale pronikají hluboko a vytvářejí ochranný film na povrchu vlasů.

Tato kategorie zahrnuje velké množství nejznámějších látek.

 • Lopuchje oblíbeným výrobkem pro péči o vlasy.Navzdory viskózní látce je velmi dobře vstřebáván, proniká hluboko do vlasů, obohacuje kůru o vitamíny a minerály rozpustné v tucích. Olej z lopuchu se používá jako maska, protože by se měl uchovávat po dlouhou dobu.

Odstraňování zbytků je poměrně obtížné, protože látka je obtížné prát běžnou teplou vodou.Se uchylují k této technice: smíchají vodu a žitou mouku do stavu buničiny a aplikují se na prameny.Mouka absorbuje přebytečný tuk a snadno se omyje vodou.

 • Ricinový olejje neméně slavný základní olej.Kromě toho, že produkt spolehlivě chrání vlasy před ztrátou vlhkosti, ovlivňuje kyselost pokožky hlavy a pomáhá eliminovat loupání a lupiny.Ricinový olej má stejnou vlastnost: silná struktura.Používá se jako základ masky nebo její složky, je obtížné ji odstranit velkým množstvím vody.

Viskózní oleje jsou velmi účinné v olejových obalech.V tomto případě je účinek produktu zvýšen tepelným balením.V tomto případě se jedná o promytí přebytkujednodušší.

Naučte se 10 domácích masek na bázi ricinového oleje

 • Kokos- vzácný „host“ ve středních šířkáchJe však ideální pro zvlhčení vlasů, kokosový olej se snáze a rychleji vstřebává.Před postupem by měl být olej roztaven ve vodní lázni, protože za normálních podmínek je v pevném stavu.

 • Jojobaje zlatý nebo světle žlutý kapalný vosk.Poskytuje absolutní ochranu vlasů: nejen předchází ztrátě vlhkosti, ale dokonce chrání před mechanickým poškozením.

 • Mandle je bezbarvá průsvitná kapalina s jemnou vůní.Ideální pro citlivou podrážděnou pokožku, protože má uklidňující a hojivý účinek.Se suchými vlasy a poškozenou pokožkou hlavy je to nejlepší volba.

 • Oliva- nerafinovaná, studená, nejlépe nejprve vymačkaná.Tento olej se vstřebává mimořádně snadno.Maska se nanáší na promyté kadeře a snadno se omyje běžnou teplou vodou.Olive často slouží jako základ pro komplexní olejové masky, protože snadno proniká do vlasů.Trvání „ochrany“, kterou poskytuje, je však kratší.

Esenciální oleje

Esenciální oleje jsou těkavé, olejovité, bezbarvé kapaliny.Esenciální oleje netvoří ochranný film, protože se při pokojové teplotě rychle odpařují.Jejich účel je jiný: éterický olej při kontaktu s kůží způsobuje mírné podráždění,dostatečné ke zvýšení přívalu krve do kůže.To zlepšuje výživu buněk, včetně vlasových folikulů, a proto pomáhá posilovat a růst vlasů.

Použití éterických olejů je ve srovnání s bází významně omezeno.Faktem je, že je mnohem pravděpodobnější, že způsobí alergickou reakci.Před použitím kterékoli z nich je nutné provést kožní test: kapejte několik kapek na ohyb lokte nebo za ucho.Pokud po 1-2 hodinách pokožka nezčervená, můžete produkt aplikovat.

Esenciální oleje se používají vždy společně se základními oleji: jinak bude jejich účinek příliš slabý.Jejich koncentrace je vždy velmi malá, jinak podráždění a nejen kůže, ale také všechny sliznice budou příliš silné.Standardní poměr: 3-5 kapek etheru na 10-15 ml hlavní kapaliny.

Pro suché vlasy se doporučuje použít následující:

 • olej ze santalového dřeva - mají dobrý vliv na periferní krevní oběh;
 • ylang-ylang - má obecný posilující účinek;
 • broskvový olej - úspěšně bojuje proti seborrhea, dává prstencům nádhernou vůni;
 • jasmínový olej - doporučuje se pro citlivou a podrážděnou pokožku, protože má uklidňující vlastnosti;
 • Juniper je silný stimulant, musí se používat opatrně;
 • grapefruitový olej - používá se pro nadměrnou mastnou pokožku a vlasy, protože mírně inhibuje aktivitu mazových žláz.

Masky pro zvlhčení vlasů

NejúčinnějšíUkázalo se, že jde o olejové sbírky, kde se kombinují základní a éterické oleje.Masky zpravidla zahrnují další komponenty určené nejen k ochraně kadeří, ale také k výživě pokožky hlavy.

 • Tato maska ​​dokonale zvlhčuje vlasy: základní olej je mandle, jojoby, olivy, zahřátý ve vodní lázni a přidáno několik kapek éteru - ylang-ylang, levandule.Potom poražte žloutky a smíchejte se směsí.Maska se nanáší na kořeny masážními pohyby.Vydrží asi 20 minut a snadno se omyje teplou vodou.
 • Pro hlubokou hydrataci se doporučuje smíchat 15 ml mandlového oleje, 5 kapek myrha etheru a 3 kapky heřmánkového éteru.Kompozice se udržuje po dobu alespoň 45 minut a promyje se.
 • Směs stejných částí oleje z lopuchu, olivového, mandlového a jojobového oleje není snadno stravitelná.Jeho účinnost je však velmi vysoká.Maska je držena několik hodin.Nejlepší je nanést v noci a ráno opláchnout teplou vodou a lehkým šamponem.

Nejlepší účinek je olejový zábal.Ve skutečnosti je to stejná maska, ale bez proteinových složek, jako je žloutek, který se před aplikací zahřívá.Pro zvýšení efektu je hlava zabalena do teplého ručníku.

 • Medový olej - 2 lžíce medu se zahřívají, aby se produkt přeměnil v tekutý stav, a smíchají se s olivovým, mandlovým a broskvovým olejem - každá 1 lžíce.Skladbu přidržte až 1 hodinu.

Masky se nanášejí na vlasy, promyjí se a mírně navlhčí.Distribuujte kompozici hřebenem nebohřeben se vzácnými zuby.

Kurz je obvykle 1–2 měsíce.Pro profylaxi se postup opakuje jednou týdně, s léčbou 2-3krát týdně.

To je zajímavé! 16 masek pro suché vlasy s hydratačním účinkem

Recenze

Olejové masky jsou dlouhodobým nástrojem, který krásné ženy používají k obnově suché pokožky a suché pokožky.vlasy.Zpětná vazba na jejich použití je vždy příznivá.Je důležité zvolit správnou volbu pro každý typ vlasů.

Alina, 32 let:

Jsem dlouholetým fanouškem lopuchového oleje.Někdy se používá ve směsích s ostatními, ale nejčastěji samostatně.K mytí zbývajícího oleje je třeba vyvinout trochu úsilí, ale výsledek stojí za to: vlasy jsou lesklé, nerozdělené, neklesají a po 3 týdnech masek není vysoký obsah tuku.

Tatyana, 28 let:

Mám suché konce vlasů, takže je pouze zpracovávám.Používám lopuch nebo olivu.Druhé se mi líbí víc, protože se myje snadněji a rychleji se vstřebává - méně problémů.

Catherine, 43 let:

Vlasy osvěžovaly.Po praní samozřejmě používám balzámy a snažím se sbírat šampony, ale nezanedbávám ani masky.Obvykle je to lopuch nebo mandle.Do lopuchu mohu přidat pár kapek jasmínu nebo santalového dřeva.Nemohu říci, že z tohoto důvodu jsou kadeře silné, ale silnější a lesklejší - ano.

Marina, 25 let:

Moje vlasy jsou suché a velmi roztříštěné.Není to barva -zvlnění problému.Masky z lopuchového oleje se začaly vyrábět asi před rokem, v kurzech - po 2 měsících.Nejprve jsem použil jen lopuch, pak mi můj přítel poradil, abych přidal étery - ylang-ylang, palisandr, jalovec.Teď moje vlasy lze nazvat normální.

Svetlana, 31 let:

Vlasy byly vždy normální, ale po zimě jsou suché a křehké.Takže už 4 roky na jaře dělám celý měsíc olejové zábaly a pak všechny své vlasy na závist celého roku.

Hydratační oleje a masky na vlasy jsou jednou z nejúčinnějších metod péče o vlasy.Olej obnovuje horní vrstvu vlasové šachty a zabraňuje ztrátě vlhkosti.

Viz také:Avokádová maska ​​na vlasy (video)