Vyplachovací šampon: profesionální a domácí opravné prostředky

Ke změně barvy vlasů se uchylují k mnoha metodám: zámky jsou zabarvené, obarvené přírodními nebo umělými barvivy atd.Tónovací látky - šampony a balzamy jsou také zahrnuty.Opláchnutí šamponem však není otázkou 5 minut.

Vlastnosti tónovaných šamponů

Použijte tyto prostředky v případech, kdy si nejste jisti svým výběrem a chcete vidět z první ruky, jak bude vybraný odstín vypadat na kadeře.Šampon je také nezbytný, pokud je nežádoucí měnit barvu po dlouhou dobu.Použití léku jeho složení je vhodné.

Vysoce kvalitní barva obsahuje 2 hlavní složky: zjasňovač - silné oxidační činidlo, které ničí horní vrstvu vlasové šachty a vyluhuje pigment a samotnou barvu.Po poškození horní vrstvy umělý pigment volně vstoupí do kortikální vrstvy a tam se místo přirozené fixuje.V souladu s tím je barva ponechána po dlouhou dobu a barva vlasů se radikálně mění.

Tónovací šampon zjasňujícího činidla nezahrnuje.Přírodní pigment zůstává na svém místě a umělé barvivo, pokud je to možné, je fixováno v horní vrstvě vlasů - kutikule.Výsledek se nezachová déle než 2-3 týdny, barva se neliší ve vysoké intenzitě, ale dává požadovaný odstín kadeře.

Ale docela často se i 2 týdny jeví jako příliš dlouhé období.Co dělat v případech, kdy je nutné barvu rychle odstranit?

To je zajímavé! Recenze nejlepších tónovaných šamponů pro vlasy - seznam nejlepších

Omyjte stín

Nejjednodušší a nejzřetelnější metodou je umývání vlasů často pomocí běžných šamponů.Bohužel, není to tak jednoduché.Je samozřejmé, že odstín je bezpochyby vymyt, ale takové aktivní použití čisticích prostředků není pro vlasy dobré.Dokonce i ty nejjemnější šampony obsahují základní složky, jako jsou povrchově aktivní látky.Tyto látky skutečně poskytují očištění: oddělují nečistoty a mikročástice pokožky od vlasů a nechávají je spláchnout vodou.V tomto případě látky ničí tukovou vrstvu, která pokrývá vlasy.

Pokud se šampon používá příliš aktivně, tuková vrstva nemá čas na zotavení.V důsledku toho jsou vlasy bezbranné, protože je to mazu, která chrání zámky před působením vody, mechanickými faktory a nadměrným slunečním světlem.Bez mastnoty vlasy rychle ztratí svou vlastní vlhkost, stanou se křehkými, suchými a nakonec se odlomí.

Pro odstranění barvy je vhodnější použít profesionální výrobky.Téměř všechny společnosti vyrábějící odstínové šampony také vyrábějí produkty pro rychlé proplachování.Jsou dobré, protože ovlivňují hlavně barevný pigment a rozpouští jej.Současně se přirozený odstín vlasů nezmění a vlasy nezaschnou.

Základem takových produktů jsou nejčastěji ovocné kyseliny.V „páru“ s nimi jsou obvykle speciální balzámy, které vám umožňují rychle obnovit mastnotu vlasů a chránit je.Balzám na opláchnutí na rozdíl od šamponu není lepší ihned, aledrží ho na vlasech jako masku.

Následující nástroje jsou považovány za nejoblíbenější řešení.

 • Barva remake Light Light- vyrobeno společností Hair Company.Ovlivňuje pouze zbytky barvy způsobené ovocnými kyselinami.Barva se během týdne jemně upravuje.Stojí to od 1790 r na láhev ve 200 ml.
 • Barva vypnuta- od výrobce Estel.Nezahrnuje amoniak nebo jiná oxidační činidla.Odstraňuje umělý pigment, ale zachovává přírodní.Mínus produktu je specifický zápach během praní.Cena produktu se pohybuje od 387 do 420 p.na láhev.
 • (vzorec) Odstraňovač- vydává Dikson.Ideální při použití barvicích prostředků v červených a červených tónech, vhodných pro mytí barvy z blond vlasů.Pro tmavé kadeře však šampón není vhodný.Sada sestává z mírného oxidačního činidla a balzámu.Cena produktu je 1330 p.
 • Backtrack- produkuje Paul Mitchel.odstraňuje umělý pigment jakékoli barvy a odstínu, ale je neškodný přirozenému tónu.Jedná se o jeden z nejbezpečnějších odstraňovačů barev, ale má hmatatelné náklady.Samotný nástroj se skládá ze tří komponent - odstraňovač, převodník a ochranná základna.Celý soubor se odhaduje na 4972 p.
 • ArtColorOff- odstraňuje umělé barvivo a zachovává přirozený tón vlasů.Díky olejům obsaženým ve složení udržuje strukturu vlasů neporušenou.Sada obsahuje hluboký čisticí šampon, který vám umožní odstranit zbytky barvy.Stojí za tonastaveno od 1200 r.

Předpokladem úspěšného propláchnutí je horká voda.Cool neumožňuje zbavit se barvy.

Lidová léčiva

Základem léčiv používaných v domácnosti jsou výrobky s mírnými oxidačními vlastnostmi.Mytí tohoto druhu působí rychleji na světlé vlasy a je-li umělá barva relativně světlá.

Výrobek se používá jako maska.Aby se dosáhlo požadovaného účinku, musí být po nějakou dobu udržována na kadeře.

Masky vyrobené z kvašených mléčných výrobků

Používají se jogurt, jogurt, mléčná syrovátka a dokonce i kyselé mléko.Postup je následující:

 • je fermentovaný mléčný produkt zahříván do teplého stavu;
 • maska ​​se nanáší na celou délku vlasů, kadeře stočené, potažené plastovým obalem, teplým ručníkem nebo šátkem;
 • maska ​​je držena po dobu nejméně 2 hodin;
 • opláchněte produkt horkou vodou.

Účinek masky můžete zvýšit přidáním lžíce rostlinného oleje a soli do 1 litru kefíru.

Po oplachování je zpravidla nutné použít oplachovací prostředek: maska ​​se po tak dlouhé retenci stává nepříjemnou.V chladné oplachovací vodě se doporučuje přidat několik kapek citronové šťávy nebo éterického oleje, aby se odstranil zápach.

​​
 • Další verze masky: smíchejte 20 g bezbarvé henny s vejcem a poté kefírem.Maska by měla mít konzistenci zakysané smetany.Udržuje se také po dobu nejméně 2 hodin.Tato směs dokonale obnovuje vodurovnováhu, takže kadeře se nejen po vyschnutí nejen suší, ale také získají lesk a pružnost.
 • Silnější účinek má maska ​​jogurtu s přídavkem alkoholu.Chcete-li to provést, porazit jogurt s 2 polévkové lžíce sody a 50 ml alkoholu.Směs se zahřívá ve vodní lázni, ochladí se, nanáší se na prameny a udržuje se po dobu 1,5–2 hodin.Umělý stín téměř okamžitě zmizí, ale prameny se mohou lehce zesvětlit.

Masky na bázi citronové šťávy

Citronová šťáva je dobře známým prostředkem k bělení vlasů.Jako způsob odstraňování tónovacího šamponu se používají směsi šťávy s látkami, které zabraňují suchým a křehkým vlasům.

 • Receptura je následující: citronová šťáva a základní olej - lopuch, broskev, dokonce i oliva, se smíchají ve stejných objemových frakcích.Výsledná směs se silně promísí, takže se zahřeje ve vodní lázni.Poté se směs, ještě teplá, nanese nejprve na kořeny a poté se rozdělí po celé délce.Hlava je pokryta polyethylenem a zabalena do teplého ručníku.

Maska je držena nejméně 1,5 hodiny, může být delší.Pokud není výsledek po prvním postupu uspokojen, lze masku opakovat.

 • Směs medu a citronu dává rychlý účinek.2 polévkové lžíce šťávy ve směsi s 2 polévkovými lžičkami medu.Je-li med příliš silný, předehřívá se ve vodní lázni.Výsledná směs se ochladí, nanese se na kadeře.Držte masku po dobu 30 minut, opláchněte teplou vodou s jakýmkoli šamponem.
 • Odstranění výsledku přetrvávajících akcíkvalitní tonikum, musíte se uchýlit k účinnějším prostředkům.K tomu se v polovině sklenice vody chová lžička kyseliny citronové.Poté v nádobě se 120-130 ml lopuchového oleje přidejte 4 lžíce citronové šťávy a kyselého roztoku a důkladně promíchejte.S tímto složením jsou prameny navlhčeny, nasazeny na plastové víčko a drženy hodinu a půl.Maska se omyje teplou vodou.
 • Heřmánkový vývar, citronová šťáva a lopuchový olej ve stejných objemových frakcích se smísí na homogenní konzistenci.Směs se nanese na prameny, zabalí hlavu teplým ručníkem a udržuje po dobu 1-1,5 hodiny.Masku omyjte šamponem s heřmánkovým extraktem nebo opláchněte odvarem heřmánku.

Směs soli a sody

Barvu ze světlých a tmavých vlasů můžete umýt nejjednoduššími prostředky - solí a sodou.

 • 100 g jedlé sody rozpuštěné ve 150 ml vody, k roztoku se přidá lžička soli a výsledná směs se poté vtře do suchých vlasů.Držte masku po dobu 1 hodiny, opláchněte ji šamponem.Doporučuje se propláchnout kadeře vodou s heřmánkovou infuzí nebo přidáním citronové šťávy.
 • Můžete udělat jinak: v šamponu - dávka nezbytná k mytí, přidejte soda, abyste získali směs s konzistencí zakysané smetany.Maska je vtírána do každého pramene velmi pečlivě, takže kompozice je rovnoměrně distribuována po celém vlasy.Každý pramen je zpracován po dobu přibližně 5 minut.Po zákroku se maska ​​omyje teplou vodou.Po šamponování se doporučuje používat balzám.
 • Další recept: 5–6 polévkových lžic vařenéhosoli jsou rozpuštěny v 1 litru vody a impregnovány kadeřemi.Potom si oblékněte plastový klobouk a zabalte si ručník.Pokud je vážné nepohodlí, skladbu skladujte až 1 hodinu.Maska je vhodnější pro mastné vlasy, protože se kadeří sůl.

Tipy, jak rychle odstranit nežádoucí odstín z vlasů:

Hliněné masky

K odstranění barvy můžete použít hlínu - černou nebo modrou.Jílu lze zakoupit v obchodě s parfémy.Smíchá se s balzámem a používá se jako maska, tj. Nanáší se na vlasy a udržuje se po dobu alespoň 1 hodiny.

Hlínu omyjte teplou vodou a opláchněte vlasy infúzí heřmánku nebo jiné vhodné trávy.Jíl silně suší vlasy i pokožku, proto pro majitele suchých vlasů není maska ​​vhodná.

Základní oleje

Barevné pigmenty se díky své povaze dobře rozpouští v oleji.K mytí nesprávného stínu můžete použít nejneobvyklejší olejové zábaly.V tomto případě se použije jakýkoli vhodný základní olej - lopuch, ricinový, broskev, jojobový.

Olej se nanáší na suché nebo mírně vlhké kadeře, distribuovaný po celé délce, zabalený do teplé ručníky a udržovaný po dobu 20–30 minut.Poté se směs promyje horkou vodou.To je nutné, jinak nebude možné lak zbavit.

Nevýhodou tohoto postupu je to, že odstín nelze jednou setřít a opakování olejové masky samozřejmě není příliš příjemné: umývání vlasů je velmi obtížné.

Opláchněte jakýkoli barevný odstínový šamponje to možné jak s pomocí profesionálních mycích prostředků, tak s použitím domácích prostředků.První z nich zpravidla působí rychleji, zatímco lidová léčba vyžaduje více času.

Viz také:šampon zcela vymýváme za pouhých 5 dní (video)