Základní pravidla pro péči o kudrnaté vlasy a doporučení pro jejich obnovení

Správně uspořádaná péče o kudrnaté vlasy vám umožní udržovat vzhled, udržovat hedvábí a zdravou záři.

Strukturální vlastnosti kudrnatých vlasů

Při porovnání různých pramenů jsou zaznamenány významné rozdíly v jejich struktuře.Pokud má přímý střih dokonalý kulatý tvar pro rovné a tuhé typy vlasů, pak pro kadeře je to elipsa nebo ovál.Čím více jsou vlasy vyrovnány, tím výraznější je jeho zvlnění.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Volnější porézní struktura kudrnatých pramenů je na rozdíl od přímých typů činí zranitelnými vůči nepříznivým vnějším vlivům.

Konfigurace žárovek také ovlivňuje povahu vlasové linie.Díky složenému folikulu se na vlasech objevují vlny.Pokud je struktura žárovek stejná, prameny budou rovné.

Kudrnaté kadeře jsou zděděny.Kudrnaté vlasy se však mohou projevit vlivem negativních faktorů, například hormonální nerovnováhy, vážného onemocnění, použití chemických přípravků při mytí vlasů.

Jak správně prát, sušit a hřebenovat prameny

Znalost charakteristik kudrnatých pramenů vám umožňuje účinně a včasně se o ně starat, při zachování pružnosti, hebkosti a přirozeného lesku.

K mytí se nakupuje šampon odpovídající typu vlasové linky.Dodržujte několik důležitých pravidel:

 • si myjí vlasyi s výrazným tukem ne více než třikrát týdně;
 • na kořeny se nanese potřebné množství šamponu, lehce se masíruje, aby se odstranil tuk;
 • balzám nebo kondicionér jsou rovnoměrně rozmístěny po celém vlasy.Není třeba používat šampon ze sortimentu „dva v jednom“.

Vlhké kadeře musí být pečlivě vysušeny.Netřou se ručníkem, ale vymažou každý zámek.Pokud je dostatek času, pak se suší na vzduchu bez vysoušeče vlasů.A při používání zařízení je chladný proud směrován ke kořenům.

Po vysušení se kadeře zkadeří.Používají se hřebeny se vzácnými zuby vyrobené ze skořápky želvy nebo ze dřeva.Předstřikovací sprej orientovaný k usnadnění česání.

Znalecký posudek
Selyutina Marina V.
Miracle Medical Medical Center, délka služby 23let
Hladké pohyby hřebenu bez lisování se provádějí z hrotů.Pak se každý pramen postupně rozmotává a stoupá výš ke kořenům.Masážní kartáče jsou kontraindikovány.

Při dodržení tříměsíčního intervalu by se špičky měly snížit.Tento postup zabraňuje jejich průřezu.Účesy se doporučuje bez těsného tkaní.Je nebezpečné používat žehličky k narovnání kadeře.

Nejlepší prostředky pro kudrnaté vlasy

Obtížnost při výběru prostředků pro péči o kudrnaté vlasy spočívá v tom, že je často u kořenů mastná a špičky zůstávají suché.

Sortiment speciálního profesionálního vybavení,poskytuje slušnou péči o vlnité vlasy, úžasnou rozmanitost.To vám umožní správně je vybrat a kadeře zářit a vypadat dobře upravené v každé situaci.

Populární výrobky pro kudrnaté vlasy:

Hair Juice Curly
Název ZnačkaVlastnosti
Šampon Estel Otium Aqua Poskytuje silnou hydrataci a zlepšuje strukturu každého vlasu.Kudrnaté vlasy lze snadno vyčesat.Šampon má sladkou příjemnou vůni
Složení z řady Brelil Professional, založené na výtažcích z mučenky a kokosu, zvlhčuje, vyživuje pokožku a vlasy.Šampon má za následek návrat k pramenům hedvábí a pružnosti
Kapous Professional Ovocné kyseliny a pomerančový extrakt, které jsou základem šamponu, dodávají kadeřům jemnost, dobrý objem, elegantní lesk a pružnost
Kondicionérní mléko Kondicionér na kondicionování loktů Londa Professional Series Díky výtažkům z oliv a zázvoru, které vyplňují mikroskopické tobolky, tupost azmatek a zvlněná kaskáda se stane zářivou a hedvábnou.Lotion je distribuován na mokré vlasy bez oplachování
Kudrnaté sexy vlasy Barva Bezpečné Kadeřující kondicionér Strukturální vzorec bez parabenů a síranů poskytuje jemnou profesionální péči o kadeře.Každý zámek zvlhčuje, stává se elastickým a učenlivým při tvarování
Maska Curl Contourod Loreal Má výživný účinek.Ultrafialový filtr zaručuje ochranu před vyschnutím ze slunce.Kadeře se stanou silnými, získají zdravou zář
Krémová pěna Enrich Repairing Mousse by Wella Přípravek na péči je distribuován přes suché, čisté vlasy.Dává hedvábí, usnadňuje styling.Díky obsahu kyseliny glyoxylové, hedvábného extraktu, vitamínu E proti stárnutí, panthenolu, zajišťuje výživu kudrnatým vlasům
Krém Super-Natural Curl Shaping & Defining Cream Účeltakových kudrnatých vlasových produktů je vytvoření měkké tekoucí kaskády.Strukturální složení krému zahrnuje bambusový extrakt, lumbang a slunečnicový olej, podzemky yucca modré
Sérum Více dovnitř Davines Má hydratační účinek,odstraňuje nadměrné chmýří, vytváří kadeře strukturovanou a elastickou
Sprej Otium Twist od Estelle Základní složkou je komplex pšeničných proteinů.Po zavlažování jsou vlasy dobře česané, získají ochranu před účinky nepříznivých vnějších faktorů

Vlastnosti zbarvení

Účel použití různých kompozic provlasy je touha maskovat šedé vlasy nebo změnu v obrazu.

Znalecký posudek
Katerina Velikaya
Dermatovenerolog, tricholog a kosmetolog
Pro majitele kudrnatých vlasů je důležité správněvyberte fondy, které nemají negativní dopad.

Použití barev s obsahem amoniaku se nedoporučuje.Tato složka přispívá ke vzniku sucha a zvyšuje křehkost kadeří.

Při samostatném lakování je vhodné upřednostňovat přírodní prostředky - henu a basu.Správným řešením je kontaktovat specialisty kosmetických salonů, kteří vyberou potřebné složení pro jemné barvení.

Viz také:jak se starat o kudrnaté vlasy

Domácí masky pro kudrnaté vlasy

Účinně doma je péče o kudrnaté vlasy možná, kdyžpomozte si vyrobit masky.

Hlavní podmínkou pro dosažení trvale udržovaného účesu je pravidelnost postupů a použití pouze vysoce kvalitních přísad při přípravě masek.

Po rozdělení na celý objem vlasů je hlava zakryta fólií odolnou proti vlhkosti a poté zabalena do teplého šálu.Doba expozice je uvedena v receptech.Šampon se používá speciálně pro opláchnutí vlasů.Proveďte proceduru dvakrát týdně.

Osvědčené recepty na obličejové masky:

 • Honey and Egg.Mírně zahřejeme med (2 lžíce L).Třete to třemi žloutky a nalijte za míchání 1 polévková lžíce.ldva druhy oleje - ricinový a slunečnicový.Upraveno nahomogenní konzistence.Postavte se po dobu 30 minut.
 • Želatina.Vložte 30 g želatiny do kameniny.Nalijte 50 ml teplé vody.Po 30 minutách se k oteklé hmotě přidá ocet (6%) (25 ml), olivový olej (1 polévková lžíce).Představuje se míchání dřevěnou špachtlí, směs éterických olejů (každá po 6 kapkách) - mandlí a ženšenu.Doba expozice masky je 20 minut.
 • Zakysaná smetana.Želatina - 20 g se namočí do 50 ml teplé vody a po 30 minutách se přidá mastná zakysaná smetana - 40 ml.Při důkladném promíchání se zavádí kukuřičný olej a žitné otruby - 1 polévková lžíce.lMaska se po 30 minutách omyje.
 • Glycerin.Stolní ocet (9%) s glycerinem se nalije do kameniny - každá po 1 lžičce.a ricinový olej - 2 lžíce.lTřete směs vajíčkem, dokud nebude hladká.Vlasy jsou udržovány po dobu 45 minut.
 • Olej.Kombinujte rakytník a slunečnicový olej při dodržení poměru 9: 1.Votřel se do kořenů vlasů a nechal se opláchnout 1 hodinu.
 • Olivový med.Pomocí vodní lázně mírně zahřejeme med - 100 g do tekutého stavu.Smíchejte s olivovým olejem - 3 lžíce.lPo 60 minutách se doporučuje tuto masku omýt.aplikace.
 • Z avokáda.Oloupané ovocné ovoce se pomocí míchačky promění v kal.Smíchejte se dvěma druhy oleje - mandlemi (20 g) a olivami (50 g).Držte masku jednu hodinu.

Prevence suchosti

Je důležité pochopit, že zachování hedvábnosti, pružnosti kudrnatých zámků a zabránění jejich vysychání vyžaduje nejen použití přípravků na péči, ale takézměny životního stylu.

Co je třeba udělat:

 • obohatit jídelní lístek o vitamíny a nezbytné minerální prvky;
 • za studena používejte klobouky vyrobené z přírodních materiálů;
 • použijte žehličku, vysoušeč vlasů pouze v případě potřeby;
 • , aby se zabránilo vážným stresům, aby se zabránilo přepracování, aby se dodržovala nezbytná doba spánku.

Je užitečné provádět masáž hlavy každý týden.Pokud i po dodržení základních pravidel péče o kadeře ztratí pružnost, vypadají vyčerpaně a matně, je vhodné se poradit s terapeutem, který pomůže identifikovat možná onemocnění, která způsobují tento stav.

JAK SE PÉČE O KRÁSNÉ VLASY
PRAVIDLA PÉČE O VLASY