Zbarvení tmavých a světlých vlasů tonikem: vlastnosti a způsob aplikace

Změna barvy vlasů je nejběžnějším způsobem, jak ovlivnit váš vzhled.Časté zbarvení i těch nejbezpečnějších barev však vede k oslabení a suchosti pramenů.Barvení vlasů tonikem vám umožní změnit tmavě hnědý odstín na červený, ale nepoškodí vaše vlasy.

Tonikum a barva: jaký je rozdíl?

Ve skutečnosti je to také barvivo, ale má podstatný rozdíl od barvy.Abyste pochopili rozdíl, musíte pochopit mechanismus barvení.

Jakákoli barva obsahuje 2 složky - bělicí činidlo a samotnou barvu.Potřeba předběžného bělení vlasů vyvstává v důsledku struktury vlasové šachty:

 • jeho vnější vrstva - kutikula, jsou šupinatě tvarované buňky pevně u sebe.Zabraňují ztrátě vlhkosti, chrání vlasy před mechanickým poškozením, ale jsou zcela průhledné.Vystavení kutikuly nezpůsobuje změny barvy;
 • Střední vrstva, kůra, poskytuje pružnost a pevnost.Právě zde se nachází přírodní barvicí pigment a zde dochází k vlastnímu zbarvení: nahrazení přírodního pigmentu umělým;
 • vnitřní vrstva - mozková látka, zajišťuje zadržování vlhkosti a určité množství živin.

Chcete-li změnit barvu, musíte nahradit přírodní pigment umělým.K tomu se vlasy nejprve ošetří silným oxidačním činidlem - například peroxidem vodíku.Tato látkačástečně poškozuje kutikulu, proniká do kůry, uvolňuje ji.Kromě toho peroxid reaguje s přírodním pigmentem a neutralizuje ho.Výsledkem je, že vlasy ztratí barvu.

Zbarvení spočívá v tom, že umělý pigment proniká do drobivé kůry a nahrazuje přírodní.Můžete tak změnit jakýkoli odstín: aby tmavé vlasy byly světlé a světle hnědé - červené.Ve skutečnosti nezáleží na barvě výchozího pigmentu, ale u velkého počtu pigmentů, například u brunet, musí být bělicí postup opakován, protože není tak snadné neutralizovat velké množství melaninu najednou.

Tonikum funguje úplně jiným způsobem.Složení neovlivňuje obsah přírodního pigmentu, jeho úloha je jiná.Barvící látka tonikum se usazuje a je absorbována do horní vrstvy vlasové šachty - kutikula, která ve skutečnosti maskuje přírodní stín.Proto vlastnosti produktu: křehkost výsledku, protože pigment není v průměru, ale pouze ve vnější vrstvě a ve vysoké bezpečnosti.

Výhody a nevýhody

Tento produkt má menší potenciál než barva.Protože pigment ve skutečnosti zůstává na povrchu vlasů, není nutné mluvit o významné změně barvy.I když existují výjimky z tohoto problému.Ale každá žena může barvit vlasy tonikem: tmavými kadeřemi, světlem, suchou, po setření a tak dále.

Výhody tonika jsou velmi četné:

 • tonikum nepronikne do hloubky vlasů, respektive zachovává jeho strukturu.Dokonce i kutikula je zlomena ve velmi malém rozsahu.A se suchými vlasy, kde jsou již kutikula a kůra příliš volné, tonikum dokonce přispívá k určitému posílení pramenů;
 • prostředek neovlivňuje obsah vlhkosti ve vlasové dříku, a proto jeho použití nevede k suchosti a křehkosti;
 • Vlasy po barvení nevyžadují zvláštní péči.Samozřejmě by však bylo nepřiměřené používat hloubkově čisticí šampony, protože tonikum na vlasy příliš „nedrží“;
 • Doma je barvení kadeřů stejně snadné jako v salonech.K tomu nejsou zapotřebí žádné speciální dovednosti ani nástroje;
 • výrobek neobsahuje žádné agresivní látky, jako je amoniak nebo peroxid vodíku;
 • docela málo tonik obsahuje vitamínové komplexy a oleje pro péči;
 • tónovací kompozice nabízejí extrémně širokou škálu barev, včetně nejen přírodních, ale i nejexotičtějších.Mimochodem, je to jasná, neobvyklá barva - červená, modrá, fialová, která se snadno vejde na světlé a hnědé vlasy.Dokonce i brunetky mohou barvit červeně tonikem.

Následující vlastnosti jsou považovány za nevýhody nebo spíše za nepohodlné vlastnosti produktu:

 • výsledek je ponechán na pramenech nejdéle 2 týdny.Na druhé straně je tímto způsobem snadné měnit obraz každé 2 týdny, protože odstín je vypláchnut běžným šamponem;
 • Barvu lze změnit pouze pomocí několika tónů.Výjimkou jsou světlé barvy.Červená a modrá bude na všech kadeřích;
 • Bohužel, šedé vlasy nelze tónovat;
 • je třeba vzít v úvahu, jak se odstín mění na vlasech konkrétní barvy.Takže černá po obarvení tonikem lze získat pouze na tmavě blonďatých pramenech, zatímco blondýna bude v nejlepším případě popelnatá.Růžová na velmi lehkých vlnách získává elektrický jas a na tmavé vytváří pouze světlý, téměř nepostřehnutelný stín.Ale červené barvy - víno, vínové, mahagonové, jsou velkolepé na světle hnědé a světlé a kaštanové prameny.

Odrůdy tonika

Prostředky jsou klasifikovány podle intenzity expozice.Skutečnost je taková, že tonikum je mimořádně výhodnou formou barvení, a to nejen v případech, kdy žena barví vlasy sama, ale také v případě profesionálních postupů: barvení před zobrazením, při natáčení atd.

Existují 3 hlavní skupiny sloučenin.

 • Šampóny na stříkání nebo tónování.Nástroj provádí 2 úkoly: čistí prameny před kontaminací a zajišťuje tvorbu barevného filmu na vlasech.Výrobek neobsahuje žádné sloučeniny amoniaku ani peroxid, takže po curlingu můžete i kadeřit.V důsledku toho je výsledek barvení zachován po dobu nejvýše 1 týdne nebo přesněji do dalšího šamponování.

Způsob aplikace je následující: odstínový šampon se nanáší na dříve dobře navlhčené prameny a udržuje se od 5až 15 minut v závislosti na doporučeních výrobce.Poté se směs promyje teplou vodou.Pro větší intenzitu barev můžete postup opakovat.Rukavice by se měly nosit před barvením, protože kompozice dokonale barví pokožku.

Tato metoda je vynikající pro blondýnky, protože množství barevného pigmentu v blond vlasy je minimální.Velké plus odstínového šamponu: pomáhá odstranit žloutnutí, které se často vyskytuje při běžném barvení.

 • Tonizační balzámy patří mezi tonika střední pevnosti.Jeho složení je stejně bezpečné jako odstínový šampon, ale koncentrace barevného pigmentu je vyšší a látky jsou vybírány účinněji.Balzám dále vytváří na vlasech film, který chrání před účinky ultrafialového záření.

Chcete-li správně barvit vlasy balzámem, měli byste to udělat: nejprve si umyjte vlasy, poté naneste tonikum na čisté a mírně vlhké zámky.Balzám držte nejméně 10-30 minut.Postup se zvyšuje zahřátím: na hlavu položte plastovou krytku a zabalte ji froté ručníkem.Poté tonikum oplachujte tekoucí vodou, dokud nebude průhledný.

Balzám je účinnější a lze jej použít na tmavých kadeřích: v tomto případě se doporučuje složení skladovat déle o 10 minut.Nemůžete omýt tonikum šamponem, jinak bude výsledek mnohem slabší.Balzám můžete používat tak často, jak chcete.

​​

 • Silná tonika - tónovací barva.Liší se od obvyklýchnepřítomnost sloučenin amoniaku však zahrnuje malé množství oxidačního činidla.Barva tedy stále ovlivňuje strukturu kutikuly a kůry a částečně nahrazuje přírodní pigment.Množství oxidačního činidla je však nízké, takže nelze dosáhnout radikální změny barvy.

Tónovací barva se nanáší na dříve omyté, mírně vlhké zámky a udržuje se po dobu 15 až 30 minut.Omyjte prostředek teplou tekoucí vodou.Barva vytvrzuje velmi rychle, takže pokud je postup příliš pomalý, existuje riziko nerovnoměrného zabarvení.

Tónovací účinek trvá 2–3 týdny.Barva pomáhá zvýšit hladkost vlasů, usnadňuje styling.Barvení tímto produktem je škodlivější ve srovnání s tónovacím šamponem, ale je stále mnohem bezpečnější než běžné barvy.

Tipy pro výběr levného prostředku na tónování vlasů:

Pravidla pro barvení

Při používání jakéhokoli typu toneru používejte rukavice a zakrývejte si ramena ručníkem, abyste chránili vaši pokožku a oděv.Určitě budete potřebovat hřeben, aby se kompozice rovnoměrně aplikovala na prameny.

Mechanismus postupu je stejný.

 1. Vlasová linie na obličeji a krku je potřena mastným krémem nebo vazelínou, aby se zabránilo zabarvení kůže.
 2. Rozdělení pramenů na dvě skvrny ve směru od zadní části hlavy k čelu.Tonikum se aplikuje na kořeny a poté se prameny rozčesají tak, aby se také zbarvily špičky.Doporučuje se masírovat kadeře, dokud se nevytvoří nějaký druh pěny.
 3. Držte tonikum vv závislosti na typu a požadované intenzitě barev od 5 do 40 minut.Při použití balzámu a barvy je třeba si nasadit plastovou krytku a hlavu zabalit do ručníku.
 4. Omyjte tonikum teplou vodou.

Kontraindikace

I přes bezpečnost tohoto produktu je pro úspěšné zabarvení nezbytné dodržovat některá doporučení.

 • Je přísně zakázáno používat tonikum po obarvení hennou.Kombinace henny a basy s umělým pigmentem povede k nepředvídatelným výsledkům, například k objevení namodralých nebo nazelenalých pramenů.
 • Složky tónovací látky mohou vyvolat alergickou reakci s individuální citlivostí.Před použitím je nutné provést kožní test.Při nepřítomnosti zčervenání během 1 až 8 hodin můžete skvrny.
 • Nepoužívejte olejové masky po lakování: olej rozpouští barvicí pigment tak, aby nic nezůstalo v toniku.
 • Ze stejných důvodů by se neměly používat masky s kvašenými mléčnými výrobky - kefir, jogurt.
 • Lze vlasy barvit po tónování?Samozřejmě můžete, ale teprve poté, co zmizí výsledek tónování.Zbarvení přírodním pigmentem, jako je henna nebo basma, by však mělo být provedeno po dalších několika týdnech, aby se přesně vyloučila interakce.

Viz také:Pěna na barvení vlasů - bezpečná a efektivní

]

Recenze tonik

NěkolikPodmíněně lze takové kompozice rozdělit na profesionální a běžné.První z nich se neliší ani tak v době barvení, ani ve schopnosti výrazně změnit barvu.Obyčejné omytí je jednodušší a méně ovlivňuje strukturu vlasů.

L'Oreal Prosessionel

Řada tónovacích činidel zahrnuje několik řádků: šedá, stříbrná a lesklá barva.Ten je určen pro světle hnědé a tmavé kadeře, poskytuje měděné, zlaté a červené odstíny.Stříbrná a modrá čára, jak název napovídá, zaručuje jasanové, stříbrné a fialové odstíny.Ty jsou mimořádně odolné a jsou vhodné nejen pro světlé, ale také pro tmavé vlasy.

Šampony a balzámy této řady patří do kategorie pečovatelů, takže kromě nového stínu dostávají krásy také poslušné měkké prameny.Nedostatek finančních prostředků je vysoká cena a nemožnost zakoupit kompozici v jakémkoli obchodě.Existuje tonikum od 850 do 1075 p.v závislosti na typu.

Bonacure Color Save Silver Schwazkopf

Tato linie je vzácnou výjimkou: tónované šampony jsou určeny pro blond šedivé vlasy.Samozřejmě je nemožné dát jim světle hnědou barvu, ale je zcela možné dosáhnout odstínu popela odstraněním nažloutlosti.Mnoho krás používá nástroj k odstranění žluto-červených tónů, takže blond i tmavé kadeře vypadají krásně.

Náklady na tonika závisí na druhu a objemu, cena se pohybuje od 657 do 1300 s.

Tonic Rokolor

Na ruském trhu se snad považuje za nejoblíbenější tónovací činidlo.Jsou typubalzámy, takže poskytují trvalejší a trvalejší výsledek.Jejich používání je velmi snadné, můžete si koupit v každém obchodě, barevná paleta je extrémně velká.

Stojí za zmínku, že fialové a modré odstíny jsou velmi stabilní, takže při barvení se doporučuje neaplikovat kompozici na prameny, nýbrž pouze přidávat do vody pro oplachování.Balzamy jiných barev se jednoduše aplikují na kadeře.Cena produktu je od 88 s.

V tomto článku se můžete seznámit s barevnou paletou .

Estel

Společnost vyrábí tonika jakéhokoli typu: šampony, balzámy a tónovací barvy, takže výběr je obrovský.Výsledek se zpravidla udržuje po dobu 2 týdnů, ale barvy zaručují stabilní odstín až 60 dní.Kompozice obsahují zvlhčující složky, zdravé oleje, vitamínové komplexy, takže jejich použití poskytuje nejen barvu, ale také měkkost, hebkost kadeří.

Výrobní náklady jsou docela přijatelné - od 168 s.

Irida tonics od Neva

Hlavní výhodou takového produktu je balení. Tónovací kompozice je nabízena v 25 ml sáčcích.Je velmi vhodné použít při cestování.Neva nabízí šampony a balzámy pro různé typy vlasů.Nástroj je spotřebován velmi ekonomicky.Cena - od 49 do 79 s.

Viz také! Přehled nejlepších odstínů šampónů pro světlé a tmavé vlasy

Barvení světlých a tmavých vlasů tonikem je skvělou alternativou ke standardnímubarvení.Tonika jsou bezpečnější a nezničují strukturu vlasů.Mnoho takových produktů navíc pečuje o prameny a vrací jim lesk a měkkost.

Viz také:jak používat balzámy na tóny (video)