Zesvětlování černě zbarvených vlasů - je to možné?

Odlehčit obarvené černé vlasy není snadný úkol.Ani mnoho profesionálních kadeřníků neradi tuto práci vykonává.Existují však situace, kdy jsme na hodně připraveni, abychom se zbavili černé barvy a stali se jasnějšími.Je možné, že experiment s černou barvou se ukázal jako extrémně neúspěšný, je možné, že individuální reakce nebyla stejná, jak jste očekávali, nebo možná konstantní tmavá barva byla jednoduše unavená.Největší problém spočívá v tom, že černý pigment je velmi stabilní, impregnuje vlasy a jeho odstraňování nebo neutralizace je extrémně obtížné.A přesto to můžete vyzkoušet, protože to nefunguje jen pro ty, kteří tak neučiní.

Způsoby, jak zesvětlit obarvené černé vlasy

Nejjednodušší způsob je obrátit se na profesionály, kteří zvládnou tak obtížný úkol.Přesně vyberou koncentraci složek, vypočítají dobu expozice.Pokud jste se rozhodli udělat to sami a udělat blesk doma, pak musíte být velmi opatrní, abyste zvážili všechna rizika a příležitosti.Nejdůležitější je pokusit se nepoškozovat vlasy.Postup pro zesvětlení černých vlasů samozřejmě nemůže být absolutně neškodný, ale je pravděpodobné, že minimalizuje negativní účinky.

Pozor! Nezapomeňte vzít v úvahu dva důležité body: vyčeření černých vlasů by mělo být provedeno v několika krocích, pomůže to zachovat vlasy a druhým je, pokud jste provedli barvení hennou ještě nedávno, může být výsledek vyčeření chemickými prostředky nepředvídatelný.

K objasnění se používají dvě hlavní metody:

 • chemikálie,
 • lidové léky.

V prvním případě bude proces probíhat mnohem rychleji, vlasy však budou více trpět.S pomocí lidových prostředků můžete rozjasnit téměř bez poškození vlasů, ale musíte být trpěliví.Pokud je možné pomocí chemických látek vyjasnit ve 2 - 3 dávkách a v některých případech 1, pak může být při použití lidových léčivých přípravků zapotřebí postupů 10-12.

Rozjasněte se pomocí chemie

Takže nejdůležitější věcí je maximální možný respekt k vlasům, takže mějte na paměti, že je lepší neutralizovat černou barvu vlasů pouze ve třech nebo dokonce pěti stupních.Kolik konkrétních postupů bude potřeba, závisí na stavu vašich vlasů, použitých barvivech a zesvětlovacích prostředcích.

Chemikálie pro zesvětlení zbarvených vlasů:

 • Opláchnutí,
 • Leptání,
 • Hluboké čisticí šampony.

Doporučení! Pokud jste se poprvé rozhodli odbarvovat své vlasy doma, je lepší se nejprve poradit s kadeřníkem, která metoda a jaké prostředky je třeba zvolit.Pečlivě si přečtěte pokyny pro všechny vybrané nástroje a postupujte přesně podle nich.

Jak používat praní

Tato metoda je nejškodlivější, ale pomocí některých profesionálních prostředků se můžete dokonce zbavit černé barvy jedním postupem, pokud jdete do salonu krásy.Doma je lepší používat jemnějšífondů, protože existuje vysoké riziko pálení vlasů.Skutečností je, že prostředky pro praní rozkládají strukturu vlasů, což vám umožňuje umýt z nich barvicí složky.V každém případě je taková akce agresivní a vlasy oslabují, jsou matné a mohou se zlomit a vypadnout.

Kdy byste měli věnovat pozornost praní?Tato možnost je vhodná v případech, kdy je problém neutralizace černé zvláště akutní, když není čas čekat na přirozený růst vlasů a dívat se na sebe do zrcadla je prostě nepříjemné.Bohužel se to stává.

Pro účinné vyjasnění se doporučuje použít blondoran.Profesionální bělidlo odstraní černou barvu co nejrychleji.Při výběru praní musíte věnovat pozornost složení produktu, úrovni vyčeření v závislosti na počátečních tónech.

Aby se odstranila stará barva, produkt se nanáší na suché zámky, aby vydržel čas doporučený v pokynech, přičemž se kontroluje proces vyčírení.Poté si vlasy umyjí šamponem a pomocí nástroje neutralizují agresivní složky mytí.Obvykle je způsob neutralizace uveden v pokynech.Po ukončení ošetření se vyplatí použít masku pro obnovu, protože vlasy po zákroku ztratí ochrannou vrstvu a stanou se zranitelnými vůči jakýmkoli vlivům.Před dalším zbarvením nechte vlasy několik týdnů odpočívat.

Tipy, které vám pomohou zesvětlit vaše černé vlasy v šesti odstínech:

Použijte leptání

Leptání ve své podstatě působí stejným způsobem jako praní, to znamená, že neutralizuje barvicí pigment v důsledku oxidace.Výsledkem je odmaštění vlasů, otevření vloček, zvýšení metabolické rychlosti a vybělení vlasů.Leptání působí šetrněji než praní, takže je mnohem méně škodlivé pro vlasy a je vhodnější pro použití doma.

Jako lept se nejčastěji používá peroxid vodíku.Tento nástroj sám o sobě je agresivní, proto je nutné sledovat jeho koncentraci a vydržet čas.

Jak se odlehčit peroxidem vodíku

Peroxid nakupujeme v lékárně.Obvykle se tam prodává 3% řešení, to je přesně to, co potřebujete.Produkt nalijte do láhve pomocí spreje, aby bylo vhodné aplikovat na vlasy.

Postupné vysvětlení:

 1. Příprava: noste rukavice, staré oblečení, které snadno zkazíte.
 2. Vlasy by se měly umýt a lehce vysušit ručníkem.
 3. Nezapomeňte pečlivě vyčesat, to pomůže dosáhnout rovnoměrné barvy.
 4. Peroxid naneste na vlasy pomocí spreje.Můžete to udělat rozdělením vlasů na prameny, takže je snazší kontrolovat, zda jsou plně zpracovány.
 5. Nechte peroxid na vlasech a sledujte výsledek.Asi po půl hodině již můžete zkontrolovat stupeň objasnění.Chcete-li to provést, omyjte roztok jedním pramenem a zkontrolujte, zda nám barva vyhovuje.Udržujte peroxid na vlasech ne déle než hodinu.
 6. Opláchněte si hlavu a naneste kondicionér.
 7. KdyV případě potřeby postup leptání opakujte, dokud nedosáhnete požadovaného výsledku, ale ne dříve než následující den nebo každý druhý den.

V tomto článku byly uvedeny další podrobnosti o výhodách a postupu vyjasnění .

Pozor! Buďte opatrní, pokud cítíte nepříjemné pocity, svědění nebo pálení po aplikaci peroxidu na vlasy, okamžitě je opláchněte.

Doporučení! Pro urychlení akce a zvýšení účinku použijte teplo.K tomu můžete zabalit hlavu fólií a zahřát ji fénem.

Šampony

Při použití šamponu se samozřejmě nebudete moci zcela zbavit černé barvy obarvených vlasů, ale můžete to učinit tak radikálním.Použití šamponu, který má vlastnosti hloubkového čištění, pomůže mycímu barvivovému pigmentu rychleji umýt vlasy a učiní vlasy citlivějšími na použití přírodních zjasňovacích činidel.To je způsobeno tím, že hloubkově čistící šampony pronikají hluboko do vlasů, zvedají šupiny a odstraňují všechny nečistoty.Jejich PH je vyšší než u konvenčních produktů, takže pomáhají snižovat ochrannou tukovou vrstvu vlasů a umožňují rychle se zbavit tmavé barvy.

Viz také: 5 nejlepších rozjasňujících šamponů

Neměli byste očekávat zázrak od používání šamponů, neodvrátí vás odbrunetky v blond, ale pouze pomáhají změkčit barvu.

Použitý hluboký šampon je stejný jako běžný šampon, ale odborníci nedoporučují používat datafinancuje se doma.

Doporučení! Pokud si vezmete běžný šampon a přidáte do něj malé množství kyseliny citronové nebo citronové šťávy, získáte pro hloubkové čištění mírný lék.Kyselina pomáhá neutralizovat barvu, protože ničí barvicí pigmenty.

To je zajímavé! 6 způsobů zesvětlit tmavé vlasy doma

Zlehčení lidových prostředků

Pokud není problém zesvětlení barevných vlasů příliš akutní, to znamená, že to nemusí být radikálněsprávné barvy, můžete použít lidové prostředky.Pomůžou zesvětlit 1-2 tóny, ale bez poškození účesu.

Lidové léčivé přípravky na zesvětlení:

 • Citronová šťáva,
 • Heřmánkový vývar,
 • Kefir,
 • Med.

Viz také: 10 receptů krok za krokem pro zesvětlení vlasů

Tyto jednoduché výrobky se nanášejí ve formě masky, do určité míry odmašťují vlasy a neutralizují černý pigment.Pro zesílení účinku se do zjasňovacích činidel přidávají oleje, například olivy nebo lopuchu, a hlava se po aplikaci zahřívá ručníkem.

Pokud zhotovujete masky na zesvětlení dvakrát týdně, pak se po 3-4 týdnech můžete úplně zbavit černé barvy, aniž by tím došlo k poškození vlasů.

Takže, pokud jste obarvili černé vlasy a potřebujete je zesvětlit, vyberte jednu z metod, ale nezapomeňte, že čím výraznější a rychlejší efekt nastane, tím agresivnější budeznamená.Pokud máte silnou zdravou hustotuvlasy, můžete se pokusit využít šance, ale pokud jsou tenké a oslabené, pak byste měli pečlivě zvážit potřebu zesvětlení, a je lepší to udělat s profesionálním kadeřníkem.

Viz také:Jak samostatně měnit barvy z černobílé na blond (video)