Zvýraznění a barvení na fólii: technika postupu

Zvýraznění na fólii je klasická technologie, která zaručuje úspěch, i když se provádí doma.Jedná se o relativně jednoduchý a bezpečný postup, který umožňuje v krátké době radikálně změnit obrázek.

Odrůdy zvýraznění

Zvýraznění je druh zesvětlení vlasů jednotlivými zámky.Pořadí výběru odlehčených zámků může být velmi odlišné a řídí se určitými zásadami.Pomocí bělicího činidla jakéhokoli druhu se z vlasů odstraní přírodní nebo umělý barevný pigment.Tato technika je stejně vhodná pro brunetky i blondýnky a zrzavé vlasy s výjimkou velmi jasně bílé blond.

Šířka, délka a počet vyčištěných vláken se mění v extrémně širokém rozmezí.V souladu s tím se rozlišuje mnoho způsobů zvýraznění fólií.Některé techniky je obtížné splnit, protože vyžadují dovednosti a zkušenosti, zatímco některé jsou dostupné pro začátečníky.

 • Klasické zvýraznění- po celé hlavě jsou vybírány tenké zámky.Šířka se však může lišit k určitým limitům: silné světelné zámky vypadají chaoticky a nepřirozeně a účelem klasického zvýraznění je vytvořit hru světla, zdůrazňující tvar účesu nebo kadeře.Předpoklad - vyjasnění se provádí po celé délce pramene.Obvykle se provádí pomocí klobouku nebo přes fólii.

 • Američanje alternativou pro tmavé vlasy a docela obtížně proveditelný.Ve skutečnosti se jedná o kombinaci zvýraznění a tónovánípovinná je kombinace červených a červených vláken.Je velmi obtížné samostatně provádět americké zvýraznění.

 • Mazhimes- nebo francouzsky.V tomto případě se používají pouze mírná oxidační činidla, což znamená, že je možné vyčištěni pouze 2 až 3 tóny.Tato technika je vhodnější pro blondýnky a světlovlasé vlasy, protože na tenkých vlasech vypadají tyto tenké přepady tónu mnohem elegantněji.Magimesh lze provádět samostatně pomocí klasické technologie s fólií.

 • Benátská- jejím cílem je vytvořit jasné tóny na tmavých kadeřích.Tato technika je jednoduchá, ale neprovádí se přes fólii: vyčeřené prameny by měly být v kontaktu se sousedními, takže přechod mezi nimi není tak jasný jako u klasického zvýraznění.

Viz také: Benátské zvýraznění - účinek spálených zámků

  )
 • Kalifornieje složitá metoda, protože zahrnuje odlehčovací prameny pouze na určitou délku.V tomto případě by měla barva na kořenech vybraných kadeří zůstat tmavá a směrem ke koncům vlasů se stává světlejším.Tímto způsobem je dosaženo efektu vyhořelých konců, ale mnohem více uměleckých a krásnějších, než ve skutečnosti je.Přečtěte si více o metodě v tomto článku.

 • Ombreje kombinací zesvětlení a tónování.Předpokládá také odlišný stupeň vyjasnění po celé délce, ale v tomto případě je horizontální ohraničení jasně viditelné.Častovertikální prameny jsou také natřeny v jiné barvě, takže také na hranici jasnosti změní stín.Velmi dekorativní a extrémně obtížně proveditelná metoda, umí to pouze zkušený řemeslník.Ombre se vyrábí jak na krátkých, tak na středních a dlouhých vlasech.

 • Balayazh - v tomto případě se kořeny zesvětlí a konce vlasů se naopak snaží vícetemný.Provádí se na krátkých vlasech a srážkách asymetrického tvaru a vypadá velmi působivě.

 • Shatush - čistič se nanáší na velmi tenké předčesané prameny.Takto dosahují velmi přirozeného účinku i při velkém rozdílu ve vybraném odstínu.S fólií se neprovádí.
 • ​​

 • Zvýraznění zpětného chodu- vybrané prameny nejsou zesvětleny, nýbrž namalovány v tmavém nebo kontrastním odstínu.Zajímavá varianta pro světlovlasé, docela proveditelné doma.

Nejjednodušší způsob zvýraznění je na světlých vlasech, protože jsou tenké, snadno ztrácí pigment nebo absorbují umělé vlasy.Umožnil velmi vysoký kontrast, jakoukoli techniku ​​a jakoukoli metodu provedení - s fólií, hřebenem, kloboukem atd.Tmavovlasí lidé jsou lepší bez kontrastních řešení.

Nejobtížnější je mít zrzavé vlasy: silné vlasy mají téměř zbarvenou barvu a jsou téměř zbarvené.Můžete použít klasické zvýraznění, Kalifornie nebo zpětné zvýraznění, ale bez kontrastních přechodů.

V dalším videu vyMůžete se seznámit s technikou zvýraznění pomocí fólie:

Viz také: 12 typů zvýraznění na tmavých vlasech

Výhody zvýrazněnípřes fólii

Tato technika umožňuje provádět většinu metod pomocí měkkých i agresivních zjasňovačů.Metoda je téměř univerzální a je vhodná pro černovlasé i světlovlasé krásy.

Hlavní výhody metody jsou následující:

 • zvýraznění fólií vám umožní dokonale skrýt šedé vlasy.To platí zejména pro silné vlasy, které špatně absorbují umělá barviva;
 • je to velmi šetrný způsob barvení, zpravidla kadeře poté, co není potřeba další péče;
 • zatímco zvýraznění poskytuje dlouhodobější výsledek, protože ve většině případů vypadají obnovené kořeny zcela přirozeně a nevyžadují okamžité zbarvení;
 • zvýraznění je slučitelné s jakýmkoli typem a barvou vlasů;
 • Fólie umožňuje jasné přechody mezi odstíny.Šířka zámku se mění ve velmi velkých mezích;
 • Zvýraznění je kombinováno s tmavou a světlou pokožkou a nezná téměř žádná omezení barev.

Co je třeba

Pro správné provedení zjasnění jsou nezbytná některá zařízení:

 • je vybrána barva nebo zjasňující kompozice.v závislosti na účelu postupu.Obecné doporučení je pouze pro bezpečnost: jemnější zjasňovačepoužitý - bez amoniaku, tím menší poškození zvýraznění způsobí;
 • hřeben nebo háček pro zvýraznění zámku;
 • štětcem;
 • 84) nádobu na barvivo, plast nebo keramiku nelze použít;
 • rukavice a ochranné pláště;
 • kadeřnická fólie.Lze potravinovou fólii použít?O tom není pochyb.Mezi těmito možnostmi není žádný zásadní rozdíl.

Zařízení pro barvení

Hlavní roli při oddělování zámků a vyčeření hraje fólie.Použijte běžnou stříbrnou fólii i barvu.Ten se používá v případech, kdy se předpokládá, že je obarvený v různých barvách: je tedy snadné oddělit zařízení pro obarvení zámku v jednom nebo jiném odstínu.

Pro klasické zvýraznění nebo mashimesh použijte obyčejný stříbrný materiál.Ale před zahájením procesu vyjasnění je nutné vyrobit mezery.

 • Nejprve určete počet odlehčených zámků: každý by měl být zabalen do 2 kusů fólie.
 • Rozhodněte, jak široký by měl být zámek, vypočítejte šířku pruhu: vynásobte šířku zámku 4 a přidejte další 2 cm k bočním ohybům.
 • Změřte délku vlasů nebo vyčištěných pramenů: v kalifornském zvýraznění nebo ombre je vyčištěna pouze část kadeře.
 • Rozstřihněte fólii na proužky vypočtené šířky a délky v požadovaném množství.
 • Na konci každého proužku se vytvoří „kapsa“: fólie se složí matnou stranou ven.V „kapse“kapající barva se hromadí.

Pořadí provedení

Nejen technologie pro provádění objasnění - Kalifornie, zpětné zvýraznění, ale také postup je důležitý.Při různých délkách vlasů se pro konkrétní účes používá zcela odlišné schéma aplikace k dosažení zvláštního účinku.Neexistuje žádný jediný systém, a proto není možné získat 2 identické účesy.

Například u stříšky na krátkých nebo středních vlasech má barvení závojů vynikající výsledek.

 • Zvýraznění jsou vystaveny pouze horní zámky, protože spodní části jsou jimi téměř úplně skryty, takže tato technika vyžaduje minimální úsilí a kadeřnické nástroje.
 • Od zadní části hlavy k chrámu jsou oddělené velmi tenké prameny o tloušťce 2–3 mm - kadeř by měla být viditelná v dlani.

 • Z ní bude vybrán pramen s kličkou, která bude odlehčena.
 • Na fólii se nanáší čiřič, vlasy se nanášejí, ošetřují se stejným složením a jsou zabaleny do proužku.
 • Vlasy se nanášejí na fragment pomocí čističe a zajišťují druhým pruhem.Na čem by měla být fólie v tomto případě nezáleží.Kadeřníci pro druhou vrstvu často používají polyethylen, protože průhledný materiál umožňuje sledovat proces vyčírení.
 • Poté, co skončili na jedné straně hlavy, přešli na druhou a stejným směrem se pohybovali ze zadní části hlavy do chrámu.Rány jsou vyčištěny samostatně.

Pomocí blesku můžete provádět blesky podle jiného schématutechnika izolace tenkých zámků:

 1. Vyberte vlasy na zadní straně hlavy a bodněte je.
 2. Při pohledu zdola se tenké prameny o tloušťce 4–5 mm, které se pohybují zdola, oddělí a zabalí do fólie.
 3. Přeskočte sektor široký 1–2 cm a znovu oddělte zámky o tloušťce 4–5 mm a zvýrazněte je.
 4. Pokračujte v jednání ve stejném pořadí, pokud to délka vlasů dovolí.Horní část hlavy s takovým zvýrazněním je obvykle tmavá.

Pokud se mají barvit dlouhé vlasy, postupujte takto:

 1. Hlava je rozdělena do zón -týlní, temporální a parietální.
 2. Začněte barvit z týlní oblasti a postupně se stěhujte do parietálu.Končí časovou oblastí.
 3. Vybraný pramen je naskládán na fólii tak, aby zůstala určitá vzdálenost ke kořenům vlasů.Pokud se vyčeření neprovádí po celé délce, měl by být pruh kratší než pramen.Na kterou stranu se při zvýraznění vloží fólie?Provazec je umístěn na matné straně, čistič je aplikován na střed proužku.
 4. Poté jsou vlasy obarveny nebo zesvětleny, zabaleny do fólie a zvednuty.

Technologie osvětlení

Pro správné zvýraznění a dosažení požadovaného výsledku je nutné dodržovat doporučení odborníků.Tato technika je poměrně jednoduchá, ale vyžaduje důkladnost.

Zvýraznění se provádí na kadeřanech, které byly umyté nejdříve 1,5–2 dny před zákrokem - tím je minimalizováno možné poškození.Můžete zesvětlit vlasyden po zbarvení je to však již velká zátěž, takže později budete muset o vlasy pečovat opatrněji.

Kroky zvýraznění jsou následující:

 1. Připravte fólii nařezanou na proužky požadované velikosti, ohněte okraj.
 2. Používejte ochranné rukavice a zábal, připravte kompozici v keramické nádobě podle pokynů.
 3. Podle zvoleného vzoru se k oddělení pramenů požadované šířky a tloušťky použije tenký ocas hřebenu nebo háčkování.
 4. Pramen je položen na proužku s „kapsou“ namazanou zjasňující hmotou.Je ošetřena stejným nástrojem a pokryta druhým pruhem fólie.
 5. Ohyby okrajů.Pokud jsou dlouhé vlasy obarveny, je pruh přeložen na polovinu a upevněn sponou.
 6. Vydrží čas potřebný k zesvětlení nebo zbarvení.
 7. Odstraňte fólii postupně, ve stejném pořadí, v jakém byly použity, jinak bude zbarvení nerovnoměrné.Každá kadeř je rozbalena a omyta vodou přímo ve fólii.Pokud chcete, aby přechod barev nebyl tak ostrý, můžete po úplném odstranění fólie okamžitě opláchnout všechny vlasy.Když barevné stočení přijde do styku s obvyklou částí čističe na krátkou dobu, dopadne na sousední chloupky, v důsledku toho nebude kontrast tak ostrý.
 8. Suché a stylové vlasy.

S velkou hustotou kadeří nebo s přílišnou porézností vlasů lze vyčeření provést ve dvou stupních.

Zvýraznění a zbarvení na fólii - vynikající způsob, jak změnit svůjvzhled, ale zároveň chrání vlasy.Zvýraznění navíc poskytuje výsledek po delší dobu, protože nevyžaduje tónování kořenů nebo špiček.

Viz také:Jak udělat zvýraznění doma (video)