Zvýraznění během těhotenství

Každá žena chce vypadat dobře, zatímco účes hraje důležitou roli při vytváření obrazu.To se stává zvláště důležité v období porodu dítěte, kdy je spravedlivý sex nucen snášet mnoho omezení.V tomto ohledu vyvstává otázka častěji, zda je možné během těhotenství zvýraznit, pokusme se na to přijít.

K možným důsledkům

Stanovisko lékařů v této oblasti je stále rozdílné, protože seriózní studie dosud nebyly provedeny.Někteří věří, že kategoricky je nemožné to zdůraznit, jiní v tom nevidí nic špatného.Následující skutečnosti hovoří ve prospěch zákazu barvení během těhotenství:

 1. Většina zjasňovacích sloučenin obsahuje amoniak, jehož výpary jsou pro matku a dítě velmi škodlivé.Je prokázáno, že těkavé látky přes plíce mohou pronikat do krevního řečiště, což negativně ovlivňuje dítě.Pro ženu je inhalace ostře vonící látky plná nevolnosti, zvracení, závratě.
 2. Mnoho lidí nedoporučuje zvýraznění vlasů kvůli změně hormonálního pozadí nastávající matky, často barva dává úplně jinou barvu, blondýna se může změnit na žlutou nebo šedou.Tento problém se týká i dříve testovaných barev, takže předtím, než začnete barvit, zkontrolujte malování na malý zvlnění.

Důležité! Pro snížení rizika nepříjemných následků používejte drahé vysoce kvalitní barvy a předem je zkontrolujte v nenápadných oblastech.

O mýtech

Mezi důvody zákazubarvení pro těhotné ženy existuje mnoho mýtů, které lze odhalit pomocí jednoduché logiky.

 1. Barva vstupuje do krevního řečiště a negativně ovlivňuje embryo.Zvýraznění bude informovat o úplném zabarvení tím, že se nedotýká kořenů, nedochází ke kontaktu mezi barvivem a pokožkou hlavy, takže skrze něj nemohou pronikat žádné chemikálie.
 2. V poslední době vědci předložili verzi, že chemie ovlivňuje nervový systém dítěte, může se tvořit neuroblastom.Neexistují však žádné vědecké důkazy.Jak jsme již zjistili, během zvýraznění barva nevstoupí do krevního řečiště a inhalace čpavku na krátkou dobu nemůže mít takové následky.Kromě toho může být významně omezena.

Tak či onak existují potenciální rizika poškození plodu, takže stojí za to mluvit o tom, jak je minimalizovat.

Bezpečnostní opatření

Ve věcech zabarvení v průběhu těhotenství je odpověď lékaře nejčastěji spojena s jednou věcí: zvýraznění je mnohem bezpečnější než úplná změna barvy.Stojí však za to přijmout některá preventivní opatření.

 • Prvním trimestrem je období, ve kterém jsou do embrya položeny všechny základní systémy podpory života, vliv vnějších faktorů na ně je maximálně silný, a proto odborníci doporučují omezit kosmetické postupy v raných stádiích.
 • Zkuste použít vysoce kvalitní barviva, je nejlepší upřednostňovat bylinné přípravky.Některé profesionální barvyk dispozici bez amoniaku.Pokud si chcete vlasy zesvětlit, ale nechat je blonďat, henna přijde na pomoc.
 • Pokud nelze amoniaku zabránit, zkuste snížit procento inhalace.Za tímto účelem by se mělo barvení provádět v dobře větraném prostoru a dýchací orgány musí nosit lékařskou masku.
 • Pokud jste již byli zvýrazněni, zkuste experimentovat s existujícím účesem.Dekorace z cibule slupky mohou dát vlasu světlý stín, zesvětlit sedmikrásky.

Doporučení! Mnoho zkušených matek doporučuje těhotným ženám, aby používaly odstíny balzámu, mají méně držení, ale mají jemné složení.

Zvýrazňující kojící ženy

Takže těhotenství skončilo a nyní jste šťastná matka.Ukazuje se však, že zde najdete mnoho omezení, včetně omezení týkajících se vzhledu.S největší pravděpodobností se na cestě setkáte se spoustou nepřátelských zbarvení během války.Existují nějaké účinky zvýraznění během kojení?

 1. Většina odpůrců zvýraznění staví své argumenty o pronikání chemikálií do krve, které poté vstupují do mléka.Ale už jsme řekli, že nedochází k styku barvy s kůží s částečným zbarvením, respektive žádné prvky nemohou jednoduše vstoupit do těla.
 2. Stále existuje možnost získat neočekávanou barvu, potom je důležité, aby si kojící matka pamatovala hormony a dodržovala opatrnost, aby provedla testy.
 3. Vypadávání vlasů je něco, co může kdokoli očekávat.porodila ženu.Dítě potřebuje spoustu živin, které si vezme z těla matky.Nedostatek vápníku může způsobit křehké nehty, zhoršení zubů a plešatost.Barvení, zejména při použití amoniaku, ještě více poškozuje kadeře, může zvýšit rychlost vypadávání vlasů.
 4. Vzhled lupů.To je také častý problém, pokožka vyschne.Dochází k odlupování malých vloček z dermis, zabarvení pokožky je ještě větší, i když zvýraznění je v tomto případě nejjemnějším způsobem, jak změnit barvu.

Důležité! Během procedury by mělo být dítě v jiné místnosti, kde bude omezeno nepříjemnými a škodlivými pachy.

Tipy pro bezpečné zbarvení vlasů pro těhotné a kojící ženy:

Musíte vědět! Barvení vlasů během těhotenství - je možné použít a které je lepší

Přírodní barviva

Mluvili jsme o tom, že v extrémních případech můžete použítlidové metody změny barev.Nabízíme zvážit několik populárních technik.

 1. Citronová oplachovací pomůcka.1 litrteplé vody, vezměte 5-6 kapek citronové šťávy.Před každým použitím připravte čerstvý produkt.Pokud máte dlouhé vlasy, zvyšte množství vody na 2 litry a šťávu na 10 kapek.Nemůžete nezávisle zvýšit dávku kyseliny, aby se výsledek urychlil, což povede k tomu, že vlasy budou křehké, náchylné k hromadění elektrostatického stresu.Oplachovač se používá 1krát 7 dní, po dvou procedurách přestávka 60 dní.Po dobu používání dostávají světlovlasé dívky vlasy o 2 tóny světlejší, tmavovlasé ženy zesvětlují 1 tón.
 2. Citrónová kefírová maska.Toto není jen zjasňující, ale také léčivé činidlo.Budete potřebovat: 0,5 lžíce.kefír, 1 žloutek, šťáva z 1 citronu, 3 lžíce.lalkohol nebo brandy.Smíchejte všechny ingredience, naneste masku na prameny a nechte 2 hodiny a přes noc.Výsledek závisí na délce procedury a přirozené barvě vlasů, zpravidla se jedná o 1-2 tóny a jemně zvlhčené vlasy.Celý kurz nepřekračuje 5 procedur.
 3. Maska pro tmavé vlasy.Produkt ve svém jádru opakuje první oplachování, ale má vysokou koncentraci kyseliny.Pro přípravu smíchejte 0,5 šálku vody a šťávy z 1 kyselého ovoce.Nasaďte řešení na vybrané oblasti, nasaďte si sprchový uzávěr a navíjejte ručník nahoře.Po hodině vypláchněte hlavu obvyklým způsobem.Bude to trvat 2 procedury v intervalu 2 týdnů.Kurz můžete začít znovu nejdříve po 1,5 měsíci.
 4. Světlovlasé ženy budou těžit z heřmánkového kondicionéru, můžete použít suché i čerstvé ovoce.100 g rostlin představuje 2 litry horké vody.Smíchejte komponenty ve skleněné nádobě, zabalte je do ručníku nebo přikrývky a nechte oplachovat po dobu 1 hodiny.Produkt napněte, použijte během prvních 48 hodin po přípravě.
 5. Heřmánek pro tmavé vlasy je smíchán s peroxidem vodíku.Důležité co jeprodukt nelze použít na poškozené nebo suché vlasy.K přípravě vezměte 100 g květin, 30 ml 6% peroxidu a 200 ml horké vody.Nalijte vroucí vodu přes rostlinu, nechte ji uvařit a poté zředěte vývar peroxidem.Maska se nanáší na špinavé, suché vlasy, pak se kadeře schovají pod film a ručník, nechají se 30-50 minut, poté se opláchnou vodou a šamponem.Takový komplex povede po prvním použití k získání 1-2 tónů.
 6. Medová maska ​​se skořicí.Toto koření nejen zesvětluje vlasy, ale také stimuluje růst, posiluje a zjemňuje je.Chcete-li připravit masku, vezměte 60 g roztaveného medu, 6 lžíce.lskořice a 100 ml obvyklého zvlhčujícího kondicionéru.Smíchejte všechny ingredience, to je nejlepší udělat ve skleněné misce.Po 2 aplikacích masky budou vlasy světlejší o 1 - 2 tóny, interval mezi cykly by měl být 30 dnů.

To je zajímavé! 15 domácích receptů na zesvětlení vlasů

Důležité! Masky používající alkohol by se neměly aplikovat na vlasové kořínky, protože alkohol může pronikat do krevního oběhu a poté do mateřského mléka.Totéž platí pro silné alergeny, jako je med a citron.

Snažili jsme se tedy co nejvíce odpovědět na otázku, zda lze zvýraznit HB a těhotenství.Nyní jste si vědomi možných rizik a preventivních opatření.Nezapomeňte poslouchat své vlastní tělo a zdravý rozum, pak můžete být krásná a dobře udržovaná, aniž byste ublížili vašemu dítěti.

Viz také: doporučení pro péči o vzhled během těhotenství (video)