Zvýraznění na tmavých vlasech: který si vybrat?

Jste šťastným majitelem tmavých vlasů, ale chcete trochu rozšířit svůj módní vzhled a udělat si v něm čerstvé poznámky?Zvýraznění na tmavých vlasech je ideální volbou pro ty, kteří chtějí změnit svůj vzhled, ale obávají se radikálních změn.Tato metoda byla testována na tak slavných krásách jako Madonna, Bridget Bardot, Juliette Binoche a Patricia Kaas.Nyní máte takovou příležitost.

Zvýraznění tmavých vlasů - výhody a nevýhody

Až před asi deseti lety nebylo zvýraznění tmavých vlasů vyloučeno.Nyní je tento způsob zbarvení velmi populární mezi jemnými hnědovlasými ženami a hořícími brunetami.Jaké jsou jeho výhody ve srovnání s tradičními změnami barev?

Pros:

 • Asi polovina všech vlasů zůstává nedotčena.To znamená, že nebudou žádným způsobem ovlivněny negativním účinkem peroxidu a dalších barvicích látek;
 • dokonale zakrývá šedé vlasy;
 • Vlasy barvené tímto způsobem vypadají objemnější a svěží;
 • Barvení dává obličeji svěží a zdravější odstín a má také omlazující účinek;
 • Dalším významným přínosem je úspora služeb kadeřníka.Vyžaduje-li tradiční barvení měsíční aktualizaci, dochází ke korekci zvýraznění každé tři až čtyři měsíce (to závisí na rychlosti růstu vlasů);
 • Pokud vás výsledek barvení neuspokojil, můžete se vždy vrátit k předchozí barvě.

Nevýhody:

 • Čas.Postup trvá tři až pěthodiny, takže vyberte nejvhodnější den;
 • Pokud pravidelně barvíte vlasy tmavé nebo máte-li vlasy zvlněné, vyčkejte asi měsíc.V opačném případě mohou být prameny nežádoucí;
 • Vytvořit úplné zvýraznění doma je nesmírně obtížné, ale v kabině není tento postup levný.

Druhy zvýraznění tmavých vlasů

V moderním kosmetickém průmyslu existuje mnoho typů zvýraznění tmavých vlasů, díky nimž bude váš obrázek jedinečný.

Tradiční zvýraznění

Klasika žánru, která je oblíbená mnoho let.Podle této technologie jsou provazy nejprve natřeny po celé délce zjasňujícím nátěrem a poté zabarveny pomocí speciálních prostředků pastelových barev (béžová, žlutá, perleťová, perlová).Tloušťka zvýraznění se pohybuje od tří do pěti milimetrů.Čím jemnější zámky, tím přirozenější výsledek.

Američan

Tento druh skvrny se provádí pomocí kousků fólie.Vlasy po nich začnou být živé, lesklé a jako by lehce vyhořely pod paprsky letního slunce.

Diagonální

V tomto případě není dělení vytvořeno svisle, ale pod úhlem.Diagonální zvýraznění zdůrazní váš módní vzhled a zastíní přirozenou barvu vlasů.Nachází se ve světlých odstínech i v přírodních tónech, které určitě ocení milovníci přirozenosti a avantgardy.

„Sůl a pepř“

Hitv této sezoně, což vyžaduje mistra nejvyšší profesionality.Černobílá technika vypadá svěží a originální, ale pokud není barva aplikována správně, může vytvořit efekt šedivých vlasů.Ano, a takové zvýraznění není daleko od každé dámy.Než se rozhodnete pro tento odvážný experiment, zamyslete se, zda se váš obrázek shoduje s elegantním „solí a pepřem“?

Odlesky

Trend současné sezóny, který je založen na teplých barvách - pšenice, káva, ořech, kaštan, skořice a mnoho dalších.Krásně se třpytí na slunci a vytvářejí neuvěřitelný pohled.

Kalifornský nebo benátský

Jemná metoda, při níž velitel aplikuje čtyři až šest různých tónů a nepoužívá fólii.Barva vyschne na čerstvém vzduchu, díky čemuž se získá čistý přechod z jednoho tónu do druhého.Vlasy po takovém barvení vypadají přirozeně a objemně a barva samotná se táhne po celé délce a nevyžaduje časté úpravy.Kalifornie zvýraznění na tmavých vlasech je v dokonalé harmonii s opálenou pokožkou, proto je ideální pro dívky podzimních a zimních barev.

Ombre, Balayazh nebo Dip-Dye

V klasických verzích se používají dva tóny najednou - přirozenější (pro bazální zónu) a mírně světlejší (pro špičky)..Barva nemá jasný okraj, takže výsledek vypadá velmi krásně.Nyní tuto metodu barvení pramenů používají nejen hollywoodské hvězdy, ale i běžné dívky, které na to nezapomínajízdraví vlasů.

Ombre zdůrazňuje krásu dlouhých pramenů a propůjčuje vlasům krátký účes.Nejčastěji se používají přírodní odstíny - jantarová, lísková, světle hnědá, béžová, medová, káva, pšenice.Světlé barvy („jazyky plamene“) však musí mít také své místo.

Shatush

Jeden z nejvíce šetrných typů odlehčovacích pramenů, u nichž jsou kořeny potemněny zvláštním složením a špičky jsou odlehčeny chaotickým způsobem.Vytváří se tak hladké a maximálně přirozené (akvarelem rozmazané) stínování barev, které dává vlasům extra objem.

Fólie se používá velmi zřídka při zvýrazňování shatushi.Mistr nejčastěji používá hromadu světla nebo tzv. Protažení tónu.

Částečné zbarvení

V tomto případě není zvýrazněna celá hlava, ale pouze jednotlivé prameny.Nejčastěji jsou umístěny vpředu, což zdůrazňuje čerstvost a mládí ženské tváře.Díky částečnému zvýraznění můžete dosáhnout příjemného kontrastu mezi světlými a tmavými prameny, protože spodní část vlasů zůstává nedotčena.

Zvýraznění kontrastu

Při zvýraznění tmavých vlasů se získají prameny velmi rozdílných šířek, což účes ještě více zvětšuje.Mistr zpravidla vybere dvě barvy, které jsou blízké tónu.Výsledkem je velmi krásný barevný přechod, který se třpytí ve světle.

Pro krátké tmavé vlasy

Doporučujeme majitelům krátkosrstých věnovat pozornost nové technice barvení pramenů.Zasklení, a to je o něm, zdůrazňuje pouze konce se stabilní kompozicí nebo krémovou barvou, která zahrnuje vosk.

Zvýraznění zpětného chodu

Časté zvýraznění tmavých vlasů vede ke zkreslení primárního vzoru a méně výraznému projevu pramenů.V takových situacích vzpomínají mistři zpětné zvýraznění, které vám umožňuje vrátit se k tmavší barvě vlasů.A často se používá k opravě tónu v případě neúspěšného zbarvení pramenů.

Jak se starat o pruhované vlasy?

Zvýraznění tmavých vlasů se provádí na základě alkalických barviv, které ničí strukturu vlasů, zvyšují jejich šupiny a oslabují pevnost kořenů.Dokonce i jemné zbarvení může vyvolat ztrátu pramenů a vzhled rozštěpených konců.Chcete se těmto překvapením vyhnout?Poslechněte si rady zkušených odborníků:

 • Hlavní podmínkou úspěšného postupu jsou zdravé vlasy.Pokud jsou prameny poškozeny chemií nebo barvením, odřízněte „mrtvé“ konce a provádějte léčebnou terapii.
 • Na konci postupu je třeba ostříhat vlasy.
 • Po zvýraznění je vhodné používat nejen speciální šampon pro barevné prameny, ale také výživné séra, gelové tekutiny a masky.
 • Je lepší zapomenout na vysoušeč vlasů, natáčky, žehlící a jiné kosmetické výrobky.

A na závěr pár slov:

 • Pokud se zvýraznění provádí na barevných pramenech, je třeba objasnit značku barvy a datum posledního postupu.Tomu se vyhnetenepředvídané následky.
 • Pamatujte, že přírodní odstíny (skořice, káva, béžová, čokoláda, med, karamel, mocha, muškátový oříšek, mocha) nikdy nevymizí z módy.
 • Aby byla nová barva vlasů co nejpřirozenější, musíte si vybrat dokonalý odstín.K dispozici je dokonce i speciální receptura: 3 tóny světlejší než původní barva vlasů a 2 tóny světlejší než odstín kůže a očí.

Drahé dívky, nebojte se experimentovat a změnit svůj obvyklý obrázek!Zvýraznění tmavých vlasů je skvělý způsob, jak se potěšit, stát se o několik let mladší a změnit váš znuděný obraz.