Zvýraznění: odlehčení pramenů na tmavých vlasech

Světlé prameny na tmavých vlasech se staly trendem ve světě módy.Zvýraznění, jmenovitě tzv. Barvení prameny, si již mnoho let nevytvořilo svou pozici, ale pouze se mění a nalézá nové tvary a barvy.

Vše o zvýraznění

Jak bylo uvedeno výše, takové zbarvení představuje změnu barvy jednotlivých vláken.Po úspěšném dokončení procedury vypadá účes harmonicky a zajímavě.Ale to nejsou všechny výhody této metody malby, zde jsou některé další výhody:

 1. Tato technika je ideální pro ty, kteří nejsou připraveni radikálně změnit barvu.
 2. Obnovení přirozené barvy vlasů je snadné.
 3. Bez závažného zabarvení se vlasy stanou „živějšími“.
 4. Není třeba se starat o poškozené vlasy.
 5. Vizuální zvýraznění dává účesu objem a lesk.
 6. Výhodně zdůrazňuje kůži obličeje.
 7. Nevyžaduje se neustálá aktualizace, tónování lze provádět jednou za tři měsíce.
 8. Skvělé pro dámy všech věkových skupin.

Nevýhody této metody změny barvy je obtížné rozlišit, je však třeba zdůraznit, že to stále působí na vlasy chemickými přípravky,což znamená, že se jejich struktura může zhoršit.Proto byste neměli zapomenout na stálou péči.Je také třeba věnovat pozornost tomu, že v závislosti na typu zvýraznění může být časově velmi náročný.Jde o druh a stojí za to mluvit podrobněji.

Techniky pro čištění pramenů

Vzhledem k tomu, že uvažovaná metoda barvení byla dlouho používána všemistylisté světa, zaznamenal poměrně velké množství odrůd.Některé z nich se již staly klasickými, jiné se objevily nedávno, avšak v závislosti na metodě nanášení barvy, délky a barvy vlasů lze rozlišit následující typy.

Klasická

Toto je jedna z prvních zvýrazňovacích metod, která spočívá v objasnění kadeření v celém objemu vlasů.Současně se může šířka a barva pramenů lišit, ale musíte mít na paměti, že čím hladší je přechod barev a čím jemnější pramen, tím přirozenější budou vlasy vypadat.

Mimochodem, stojí za zmínku, že zvýraznění se objevilo náhodou.Slavná herečka Bridget Bardotová spálila její rány a její stylistka Jacques Dissange byla nucena zabarvit vlasy do samostatných pramenů.

Zonal

Název znamená, že tato technika zahrnuje částečné barvení pramenů.Dnes se vyznačuje asymetrické zvýraznění, které skvěle vypadá na ostříhání bobů, bazální, vhodné pro zarostlé kořeny, avantgardní zvýraznění, provedené pouze na spodní části vlasů.Jiné odrůdy lze rozlišit, protože existuje mnoho forem takového účesu.

Tradiční a opak

Pokud je s tradičním všechno jasné, je to barvení pramenů v jasných barvách, pak je tomu naopak.Zvýraznění na světlých vlasech s tmavými prameny se objevilo později, ale stalo se také velmi populární.Takové propletení odstínů vypadá velmi výhodně a zajímavě.

Taképočet tónů, o které se barva může změnit, ovlivňuje typ zbarvení.Může to být obyčejné nebo něžné.V prvním případě není počet tónů omezen a ve druhém případě převládá přirozenost, takže barva pramenů se může lišit od hlavního gamutu maximálně o tři tóny.

Mezi celou řadou barevných a jednotných řešení lze rozlišit několik nejpopulárnějších technik.

 • Spojování- barvení pramenů v různých barvách v rámci přírodní palety.Taková multispektalita činí účes živým, hravým, duhovým.Další výhodou je, že můžete tuto techniku ​​použít na vlasy jakékoli barvy.

 • Mazhimeshje jednou z nejvíce pečlivých metod barvení, protože se provádí pomocí vosku na bázi vosku, který neobsahuje amoniak.S pomocí takové krémové barvy můžete dát kadeře zlaté, lískové nebo perlové odstíny.Tato metoda však není vhodná pro tmavé vlasy.

 • Benátské zvýrazněnípřipomíná techniku ​​shatush, napodobuje přirozený syndrom vyhoření vlasů, zde se používá široká paleta barev, takže tato technika vyhovuje nejvícedívky.

 • Americké zvýrazněnínavrhuje změnu barvy kadeří v podzimní škále: červená, hnědá, zlatá.Takové zbarvení je ideální pro dívky s tmavými vlasy.

 • Extravagantní barvenízahrnuje použití různýchbarvy, kromě světlých pramenů na tmavých vlasech, můžete vytvořit i vícebarevné kadeře: zelenou nebo modrou.Zde je vše omezeno pouze vaší odvahou a fantazií.

Když jste se dozvěděli o široké škále druhů takových skvrn, stojí za to mluvit o tom, jak je vyrobit.

V následujícím videu se můžete seznámit s technikou benátského zvýraznění na tmavých vlasech:

Zvýraznění vlastníma rukama

Vytváření světelných proužků není obtížné, ale musíte mít minimální dovednosti.Hodně záleží na tom, jaký způsob vybarvení zvolíte.K dnešnímu dni lze rozlišovat následující:

 • Pryžový uzávěr je nejtradičnějším způsobem, ale většina odborníků to považuje za trochu zastaralé.Na vlasy se natáhne čepice s velkým počtem otvorů, do nichž jsou prameny navléknuty, a jsou to obarvené.Tato metoda je vhodná pro krátké srážky, ale není vhodná pro vlasy pod rameny.

 • Dlouhé vlasy jsou barveny hlavně fólií, tato metoda umožňuje malovat co nejdelší a co nejdelší možnou dobu.

 • Jedním z nejjednodušších a nejuniverzálnějších způsobů je použití hřebene k nanášení barvy.Je nutné vzít nástroj se vzácnými zuby, namazat ho barvou a potom kadeře dobře kadeřit po celé délce nebo ve vybrané oblasti.

 • Kadeřavé kudrnaté vlasy jsou vhodné techniky curlingu rukou.Mimochodem, zde můžete také zvýraznitdvě techniky: mráz a glazura.V prvním případě je barva aplikována tak, aby zdůrazňovala přirozené přetékání vlasů při pohybu, ve druhém případě jsou končetiny zesvětleny, aby se vlasy „oživily“.

Nyní však přistupujeme přímo ke stádiu barvení, která bude přímo záviset na zvolené metodě.

Zvýraznění, jako v salonu

V salonech profesionálové ve svém oboru nejčastěji používají metodu fólie, protože je to pohodlné a efektivní.To je důvod, proč to nejprve zvážíme.

Takže budete potřebovat:

 • Ochranné rukavice.
 • Velký ručník, plášť nebo jakýkoli kus látky, který může chránit oděv.
 • Klipy.
 • Sklenice barvy.
 • Kartáč (lze jej vyměnit za houbu nebo normální zubní kartáček).
 • Klasický hřeben a hřeben s dlouhou tenkou rukojetí pro tahání pramenů.
 • Fólie, zde můžete použít obvyklou fólii pro domácnost nebo koupit již měřenou hliníkovou pásku v obchodech pro profesionály.
 • Hlavním předmětem zvýraznění je složení k objasnění.Je to směs oxidačního činidla a práškové hmoty.Požadované procento oxidačního činidla je ovlivněno barvou a stavem vlasů.Pro slabé vlasy je vhodný 4% roztok, pro světle nebo světle hnědé vlasy je vytvořeno 6 až 8% kompozice a tmavovlasé dívky se neobejdou bez 10-12% oxidačního činidla.

Nyní musí být připraveny všechny dostupné nástroje.Fólie se nařeže na stuhy o šířce 7-10 cm, délka by měla být o něco delšívlasy.Dále je důležité zředit směs pro vyjasnění v souladu s přiloženými pokyny, dát si ochranný obal nebo ručník na vaše ramena.Pokud máte asistenta, který vám pomůže s malováním zadních pramenů, pak máte štěstí, pokud ne, vybavte svého pracovníka mezi zrcadla.Jakmile bude vše potřebné připraveno, postupujeme sami.

 • Rozdělte celý objem vlasů na zóny, nejvhodnější je rozlišit malé části, například dvě zóny na každé straně a dvě zóny na zadní straně hlavy.Bangy jsou také lépe považovány za samostatnou sekci.Zajistěte každou zónu pomocí vlásenky.Je lepší začít barvit vlasy od spodních pramenů týlní oblasti a postupně se pohybovat nahoru.
 • Pomocí zvláštního hřebenu oddělte první pramen od celkového objemu.Z toho musíte vybrat několik identických tenkých pramenů.Teď pod ně položte fólii, na které byl předem vytvořen ohyb.Jeho šířka by měla být asi 10 mm, páska je umístěna tak, že ohyb je u kořenů.

 • Nyní pomocí štětce nebo jiného připraveného nástroje naneste kompozici na požadované kadeře, 1 cm od kořenů.Potom obarvené vlasy obarvte fólií.Doporučuje se udělat ohyby na každé straně, pak se páska lépe drží a nedovolí, aby barva vytékala ven.
 • Postupujte stejným postupem jako u nového řetězce.Takže musíte použít kompozici na celou hlavu.
 • Bělicí prostředek musí být na vlasech udržován po dobu 15 až 45 minut.Indikátor závisí na přirozené barvě vlasů a jejich struktuře.Na blondýnkymůžete se dostat s minimálním časem, ale tmavovlasé dívky s hustými vlasy musí čekat déle než půl hodiny.

 • Po uplynutí stanoveného času pečlivě odstraňte fólii a vlasy důkladně opláchněte teplou vodou, je lepší použít pečující balzám.

Několik užitečných tipů

Před omytím směsi pečlivě vybalte fólii a zkontrolujte stupeň zbarvení na jednom z pramenů.Pokud ještě nebylo dosaženo požadovaného výsledku, může být doba expozice barviva prodloužena.Maximální doba by však neměla přesáhnout 45 minut.

Často se stává, že vlasy v různých částech hlavy se mohou zesvětlovat různými rychlostmi.Pokud vás tento problém předstihl, můžete proces urychlit pomocí běžného vysoušeče vlasů.Proud teplého vzduchu proces zrychlí.

Husté husté vlasy se nejlépe obarvují po etapách, například nejprve úplně ošetřte týlní část, odstraňte z ní barvu a poté pokračujte do bočních sekcí.

Nyní je čas mluvit o nejtradičnější metodě zvýraznění.

Klasická metoda zvýraznění

Klobouk je velmi slavný a snad nejjednodušší způsob samobarvení.Z nástrojů budete potřebovat stejný seznam jako v prvním případě, pouze místo fólie budete používat speciální klobouk a háček.

Mimochodem, můžete profesionální klobouk nahradit kloboukem pro sprchu nebo plavání.Dokonce povolenopři použití plastového sáčku jsou otvory v něm rozřezány v náhodném pořadí a jejich průměr závisí pouze na požadovaném výsledku.

Musím říci, že tato technika je pro nezávislé provedení jednoduchá, ale nebude fungovat pro dívky, jejichž vlasy jsou delší než 20 cm.

 • Po odstraněnívšechny vlasy pod víčkem, zahákněte prameny ven.Používáte-li hotové pokrývky hlavy, nemůžete si nitovat vlasy do každé díry, pro snadné zbarvení bude stačit použít každý třetí otvor, průměrně - každou sekundu.
 • Připravenou sloučeninu rozprostřete rovnoměrně vlasy.Chcete-li se vyhnout krvácení pod víčkem, odsadte kořeny 10 mm.
 • Čekací doba se může lišit v závislosti na počáteční barvě vlasů a požadovaném odstínu, může být od 15 do 45 minut.
 • Nyní si umyjte barvu a oděv nechte na hlavě.
 • Poté sejměte pokrývku hlavy a vlasy znovu opláchněte šamponem.Poté nechte vlasy zaschnout bez použití vysoušeče vlasů.

Pokud si přejete nejen zesvětlit vlasy, ale přidat zajímavý odstín, například z medové stupnice, můžete použít odstín balzámu, perfektně dopadne na bělené kadeře.To mimochodem pomůže skrýt žlutost, která se vždy objeví na blond vlasy.

Nezapomeňte, že bez ohledu na to, jak pečlivé zbarvení je zvýrazněno, stále se jedná o chemický účinek na kadeře.Proto po zákroku stojí za péči o vlasy pomocí speciálních šamponů, hydratačních masek nebo balzámů.Můžete použít lidové recepty a starat se o své vlasy pomocí improvizovaných prostředků.

Druhý postup lze provést až po 6 týdnech.Někdy se stane, že výsledná barva vám nevyhovuje a chcete na tmavých vlasech znovu vytvořit světelné prameny.Pak si zaslouží zapamatování, že pokud použijete čistič dříve než po 10 dnech, riskujete to, že vám vlasy velmi zkazí.

Nyní víte o nejoblíbenějších typech a technikách zvýraznění, vždy máte internet na dosah ruky, kde můžete vidět fotografie s různými možnostmi zbarvení.Pokud zvládnete všechna doporučení, můžete si sami snadno vytvořit módní účes doma.

Viz také:Jak upozornit doma (video)